tomaszt135

Massey 3080 problem ze skrzynią grupa B

Polecane posty

tomaszt135    11

Mam problem ze skrzynią na grupie B. Biegi na grupie A chodzą bez problemu, natomiast przy przełączeniu na grupę B zgrzyta przy ruszaniu, tak jakby nie zazębiały się dobrze tryby. Zaczęło się od tego ,że zaczął zgrzytać przy włączaniu rewersu, po dniu zaczął zgrzytać również do przodu. Gdzie może leżeć przyczyna? Czy można podejrzeć coś przy rozkręceniu bocznej pokrywy, czy trzeba spuszczać olej ze skrzyni? Czy przyczyną może być owiana sławą nakrętka na wałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przy nakrętce bedzie jedynie zakres A B raczej nie zatrybi a przy zgrzycie przy rewersie to raczej jak wyżej tam jest synchro za ok3tyś. a dla porównania synchro AB 1500 było jak robiłem to parę lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Tylko czy rewers skoro na zakresie A działa bez zarzutu. Zgrzyta przy próbie ruszenia na B , tak jak by coś nie zazębiało. Może wytarły się widełki?  I dziwi mnie , że tak szybko się pogorszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tak vzy inaczej jedna i ta sama tobota czy dostać się do AB czy rewersu także powodzenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jeszcze nie słyszałem o takim przypadku żeby siłownik nawalił według mnie nie bardzo realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Odkręciłem pokrywę od skrzyni i podłączyłem przewód z powietrzem w celu sprawdzenia działania siłownika do przełączania zakresów A B, W położeniu A nie da ruszyć wodzika, natomiast w położeniu B da się ręką cofnoć wodzić i słuchać jak zaworem ( nie siłownikiem ) ucieka powoli powietrze. Czy to jest normalne ? W skrzyni po podejrzeniu kamerką na przewodzie, synchronizator ładnie zazębia zębatkę zarówno na zakresie A i B. Czy przy słabej sile docisku zakres B wyskakuje. Proszę o pomoc , może ktoś to naprawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj