Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki530    0

Można zrobić i tak.

Czyli ten z linku będzie pasował?

Asharot dzięki za schemat, szukałem ale nie mogłem znaleźć i na dodatek awaryjnych nie potrzebuję a prócz tego to nawet nie widzę przerywacza czyli nr 5 na tym schemacie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś czuję, że to nie koniec pytań na temat tej instalacji świateł kierunku jazdy... Wszystko jest na forum i w internecie, a Ty uparcie twierdzisz, że nie możesz znaleźć. A na tym schemacie wyraźnie widać przerywacz...

luki530    0

Patrze i patrze i nie widzę nigdzie 5. Poza tym, przerywacze które omawiamy mają 6 styków, a na tym schemacie nic nie ma tyle styków.

marian3p    16

Bo na tym schemacie przerywacz jest od samochodu i nie ma tylko wyjść na kontrolki przyczep, ale oznaczenia ma takie same. Ten z linku będzie pasował, albo dowolny inny o podobnych oznaczeniach pinów. Już Ci podałem jak podłączyć.

grzepo    30
Napisano (edytowany)

Witam

Jak dobrze podłączyć przerywacz ale od malucha. 49 i 49a, 31 wiadomo ale pozostają piny L, R, C i C2. Dodatkowo po podpięciu 49, 49a i 31 awaryjne działają jak w nowym ale same kierunki migają za szybko, po podłączeniu dodatkowej żarówki na wtyczce od przyczepy migają prawidłowo.

Czyli podłączyłm zgodnie z http://www.agrofoto.pl/forum/topic/43044-c-360-jak-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-elektroniczny-przerywacz-kierunkowskaz%C3%B3w/ ale pozostaje dalej problem szybkiego migania na samych kierunkach, na awaryjnych jest dobrze.

post-22802-0-84990400-1454927566_thumb.jpg

post-22802-0-20595500-1454927589_thumb.jpg

Edytowano przez grzepo

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I będzie tak działał. W samochodzie są trzy żarówki, a w ciągniku dwie. Musisz skorygować wartość rezystora pomiaru prądu. I żeby uprzedzić kolejne pytania, od razu piszę: sam tego nie zrobisz.

grzepo    30

Tak się domyślałem. Ale lepiej niech miga szybko niż ma nie być kierunków wogóle. Dzięki za odpowiedz.

asharot    175

Ta 3-cia żarówka to tylko 4W, coś źle podłączyłeś ja miałem kiedyś taki i bardzo fajnie pracował.

Zmieniłem tylko dlatego że była tylko jedna kontrolka na przyczepę, a potrzebowałem dwie.

waldek6530    0

Witam

Jestem tu nowy i mam takie pytanie : czy przerywacz taki zwykły bimetalowy w ursusie c330m musi być podłączony do masy. Kupiłem ten ciągnik i były do przerywacza podłączone tylko dwa przewody i sam przerywacz przywiązany był do wiązki kabli nie był przykręcony nigdzie do jakiegoś elementu "karoserii" i co jakiś czas ( dwa trzy miesiące) pali się tzn. ja to tak nazywam ale co mu sie dzieje nie wiem po prostu przestają działać kierunkowskazy. Co z tym zrobić aby było dobrze. Nie podłączam dużo odbiorników co najwyżej czasami dwukółkę lub jedna przyczepę. Dziękuję za porady.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie musi być podłączony do masy. Te przerywacze ze względu na elementy mechaniczne są wrażliwe na drgania, przez co ich trwałość jest niska. Do tego dochodzi "jakość" obecnie produkowanych części. Wymień na elektroniczny i będzie po problemie. Ja osobiście robię sam przerywacze, których trwałość szacowana jest na setki tys. godzin, dzięki wyeliminowaniu przekaźnika mechanicznego.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mam zakładu produkcyjnego, który produkuje części na sklepy. A jak robię u klienta instalację to montuję swój przerywacz.

waldek6530    0

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. Prawdopodobnie to już mój ostatni ten co kupiłem "bimetaliczny" wstrzymywałem się z jego montażem gdyż właśnie nie byłem pewien czy musi być połączony do masy, tez tak myślałem, że jak go gdzieś w swojej 30-stce przykręcę to w krótkim czasie jak się nie spali to coś w nim urwie od wstrząsu. Teraz już wiem, że nie muszę go masować to go zamontuje przyczepiając do wiązki kabli trochę bedzie miał amortyzacji. A jak już wysiądzie to kupie elektroniczny kosztuje 28 zeta do C-33M i chyba Zetora jakiegoś - tak mi mówił sprzedawca w sklep[ie.  Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się