Nismo

Jaki ząb do ładowacza do c-360 3P?

Polecane posty

Nismo    7

Witam, w przyszłym tygodniu pierwszy raz będę zwoził sianokiszonkę c-360 3P. Mój traktor jest wyposażony w Tura wyposażonego w widły i łyżkę.

I mam do was prośbę o pomoc doboru odpowiednich szpilek (zębów) do wideł. Od razu pisze że nie mam zamiaru kupować najtańszych. W oko wpadły mi na necie Waryńskiego:

https://allegro.pl/oferta/zab-ladowacza-uniw-prosty-810-mm-tur-warynski-10738985574

Nadadzą sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobry wybór.

Waryńskiego są grubsze od innych temu podobnych i dostajesz gwarancję że wymienią na nowy jak złamiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

a może mi podpowiesz jedną rzecz. jak to jest z tymi długościami tych szpilek? c-360 da radę z 810?jest jakaś różnica miedzy prostymiagiętymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, Nismo napisał:

a może mi podpowiesz jedną rzecz. jak to jest z tymi długościami tych szpilek? c-360 da radę z 810?jest jakaś różnica miedzy prostymiagiętymi?

gięte to bardziej do krokodyla czy też wideł do obornika, żeby poniżej ramki brały. ale na prostych też jest oki. natomiast do bel nie ma sensu zakrzywionych brac, bo i tak po podłożu nie łapiesz.

@Uziu mówi że dłuższe brać, ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

kiedyś miałem setki przy c330 i były super , ale sprzedałem z traktorem je , teraz mam krótsze przy c360, dali razem z turem i jest lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czemu? co nie tak?

może zalezy do czego potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

d krótkie do bel lipa , do krokodyla tak bo łatwiej wyrwać czy mniejszy ciężar ale do kulek im dłuższe tym lepsze przynajmniej ja tak uwazam, lepiej nabija się , nie wymykuja się z zębów , lepiej kłaść czy gdzieś docisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Dokładnie, do kulek tylko długie, kiedyś odkręcałem widlice w widłach do obornika(800mm) i tak ładowałem, a teraz mam widlice przykręcane do wideł do palet(1000mm), to bez porównania się lepiej pracuje tymi drugimi, belka jest stabilna w czasie jazdy na polu, jak ją wbiję, tak mogę i 500m jechać i nic sie nie stanie, a na tych krótkich się "przekręcała" i w końcu spadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak długie do kulek co wy gadacie mam krótkie przy turze mam krótki długie miałem przy widlaku do ciągnika i tragedia długie zawsze problem żeby ściągnąć snopek zostawić gdzie się chce , kiszonka to może jeszcze bo waży ale siano słomę to ciężko ściągnąc .  Chyba że ktoś ma takie snopki że na krótkich mu się wyrywa i spada 

Edytowano przez Kacperkuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

mi się właśnie na krótkich wyrywają i spadają , mecze się żeby tiry załadować , za rok kupię długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Może zależy od prasy, bo jak z takiej sipmy w belke rękę włożysz to i ciężko wziąć na krótkie widły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no fakt umnie palec ciężko wcisnąć w belkę po jd 545 . Jak 2 lata są pod chmurką i sznurki szlak trafia no to wtedy gorzej ale wtedy wkręcam jeden ten zwykły w środek dodatkowo ale to już musi być bez sznurka praktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
2 godziny temu, Kacperkuj-pom napisał:

jak długie do kulek co wy gadacie mam krótkie przy turze mam krótki długie miałem przy widlaku do ciągnika i tragedia długie zawsze problem żeby ściągnąć snopek zostawić gdzie się chce , kiszonka to może jeszcze bo waży ale siano słomę to ciężko ściągnąc .  Chyba że ktoś ma takie snopki że na krótkich mu się wyrywa i spada 

Jak wbijasz po jednym kolcu w każda belkę i bierzesz 2 albo 3 na raz(jak robię 5 warstw w górę to ostatnie muszę 3 na raz brać) to wtedy te krótkie to niewypał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

NH T5.75 ;) chociaż sąsiad c360 też po 3 bierze, ale to układa przy stogu, i praktycznie aby do góry i potem 2 metry do przodu, ale to po sipmie lekkie belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj