Skocz do zawartości
wierzba1272

Oryginalne części Ursus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
misiu125cm    0

Witam. Kupiłem koło pasowe "oryginał Ursus do ciągnika c 330" i niestety po założeniu i odpaleniu ma bicie posiowe. Stare fabryczne było proste. Wniosek jest jeden: Stare części fabryczne były nie do przebicia. Przy kolejnej naprawie wcisnę nową tuleję po której pracuje simmering na stare koło i założę stare koło. Niestety podczas remontu silnika miałem okazję poznać jakość współczesnych części i wniosek dla mnie jest jeden: części produkowane przez byłych dostawców ZM Ursus (np Mera Białystok, Ursus Chełmno,PRIMA, BIMET ) są w miarę ok reszta to trochę loteria trafiają się gorsze i bardziej gorsze. Pozdrawiam

Karolya    0

Witam też jestem użytkownikiem C-330 od 1982 roku i sporo wykonałem remontów . W ostatnich latach jest bardzo dużo podróbek i trzeba ogromnie uważać co się kupuje Najlepiej porównać starą część z nową sprawdzić twardość [ drobnym pilnikiem ] odczytać symbole materiałowe [jeżeli są] głównie jeżeli chodzi o koła zębate i wałki powinny być nawęglane [jest to bardzo kosztowny proces technologiczny] Obecnie są przeważnie tylko hartowane i jeszcze z taniego materiału Ostatnio wymieniałem tuleje i tłoki po ok 1000 mtg były na pewno chińskie , gdyż obecnie są po ok.110 zł za kpl Założyłem teraz Mahle po ok 210 zł i na razie jest super. Tak samo jest z częściami do innych maszyn.Kupując część muszę ją widzieć i dlatego nie kupuję przez internet tylko porównuję ceny.

Wiadomość z agroFakt.pl

mraukot    23

Nie ma żadnych "oryginalnych". Ten kto posiada prawa do używania znaczka Ursusa, od razu produkuje "oryginały". Tamtego, dawnego Ursusa już nie ma i wszystko co obecnie jest opatrzone jego logiem, to rzemiosło. Lepsze lub gorsze.

pawel94    16
Napisano (edytowany)

Kolega wyżej chyba nie miał styczności z dzisiejszymi "oryginalnymi" częściami :) Pod logiem Ursusa części produkują m.in. Waryński - odpowiada za części "ciężkie" np. głowice i tryby, Rol-Mar za np. węże gumowe, Polmo za m.in części układu paliwowego i tarcze sprzęgłowe, Morpak - od zawsze produkowała i produkuje uszczelki dla Ursusa, WF Sędziszów - filtry i chyba LSN Lublin produkuje instalacje. Pewnie jeszcze wiele producentów części kryje się pod logiem Ursusa, wypisałem te o których mi wiadomo ;) 

Co do jakości produkowanych części to mogę śmiało powiedzieć, że są one bardzo dobrej jakości. Nigdy nie było "reklamacji" z mojej strony. Nie mam zastrzeżeń do towaru i jak najbardziej polecam :)

Tutaj znajdziesz wszystkie Oryginalne części URSUS :)

Edytowano przez pawel94

Napisano (edytowany)

Mi właśnie padla chlodnica u c330 tylko 7 lat byla a nowa kupowałem musiała byc podróbka bo tania była
A teraz właśnie rozglądam sie za oryginalna tylko ze niestety oryginalnych nie kupi sie pisalem z gosciem z tej strony co mi wysłałeś to mówił dopiero ze chlodnica w tym roku wyjdzie do c330 oryginalna
A mi na teraz potrzebna

Edytowano przez Makis2111111

akmaly    180

pawel94 - ok rok temu rozmawiałem ze starszym gościem z firmowego sklepu Ursusa. Gość sam przyznał że nie wiadomo kto teraz produkuje te części i jaka jest ich jakość. Z Ursusa pozostał tylko znaczek, fabryki już nie ma, a do Lublina to tylko Logo powędrowało. 

Adi96    850

Ursus-Waryński większości daje swój znaczek,jedynie co tam chyba co produkuje to koła zębate wałki czy głowice i tłoki,reszta z jest spod wykonawców

Roki212    83

Jakiś czas temu rozmawiałem ze sprzedawca z Chełmna jak zamawiałem u nich głowicę pytałem go czym się różni głowica Chełmno a Ursus to mówił mi że niczym bo oni robią te głowice jako podwykonawca. Chyba że teraz coś się zmieniło...

Adi96    850

To jak nie Chełmno nie produkuje ani Rol-Mar to w takim razie kto?

Roki212    83

Na tamtą chwilę głowice Chełmno robiło sobie sygnowane swoim logiem i było podwykonawcą dla Ursusa Oryginał.

Możliwe że do dnia dzisiejszego tak jest, ale tego nie wiem

ASOGCURSUS    20

Chełmno robi obróbkę, ale najważniejsza sprawa skąd są odlewy i z jakiego żeliwa bo tu jest pies pogrzebany obróbkę dużo zakładów potafi zrobić i tu niema problemu najważniejsza sprawa to jakość podstawy w tej chwili jest to tak że duże hurtownie ustalają z producentm że wtakiej cenie musi wyprodukować ani grosza więcej i producent żeby zmieścić w danej cenie robi z takiej stali czy żeliwa chociaż może zrobić z dużo lepszego materiału i tu nie jest wina producenta tylko hurtowni zamawiających bo dla nich liczy się dużo sprzedać nie ważne jakiej jakości coś na ten temat wiem

omnibus    0
Napisano (edytowany)

Z orginalnych części do Ursusów produkcji waryński orgin zostały tylko ceny.

Przykład;jakość materiału na poziomie ery brązu ,wymiary ważne do zamontowania poprawnego na poziomie kowala lub epoki c-45.

Robiąc remont c-328 ,musiałem poszukać porządny zakład obróbki skrawaniem oraz hartowanie indukcyjne .

1.Wałki skrzyni biegów miękkie,

2.wałek wom odchyłka 3.5 mm na długości między łożyskami,(norma w całej sieci sklepów.)

3.półoś prawa osadzenie łożyska za ciasne,część wchodząca w koronkę też.

Dzięki usilnym działaniom konkuręcji zgranicznej ,wspomaganej przez krajowych oszołomów biznesu za lat kilka Ursusa znajdziemy w muzeum .Oczywiście w Indiach .

Edytowano przez omnibus

pawel94    16

Zajmując się naprawą ciągników rolniczych od kilku lat nie miałem większych problemów z częściami Waryńskiego. Jedynie co sobie przypominam to tarcza drugiego stopnia od C-360 miała za "słabo" zanitowany kołnierz i wycięło duże otwory w blasze, ale to były czasy kiedy Ursus Lubelski jeszcze raczkował, 2012-2013r. Teraz na jakoś części nie ma co narzekać. 

dcnt    9

Bzdura, wszystkie wałki i dotyczy to wszystkich producentów - robią ze zbyt miękkiej stali, znajomy sprawdzał u siebie w pracy (firma zajmuje się dorabianiem takich rzeczy na zamówienie) twardość orginalnych wałków które wyciągnęliśmy z 30-letniej 30-tki do nowych i stare są wykonane z dużo lepszej stali niż nowe.

nikolas29    165

Krotoszyn teraz dobre części robi bo jakas niemiecka firma to wykupiła...machle czy jakos tak

akmaly    180

Krotoszyn od lat produkował jakościowe tuleje, a to że w 99r wykupiło ich Mahle to tylko to potwierdza. 

Jeśli chodzi o zestawy naprawcze to przynajmniej pewnym zestawem jest tuleja Mahle ( Krotoszyn ) i tłok Federal-Mogul ( Gorzyce ).

Szkoda tylko że muszą to być zagraniczne marki a nie polskie no ale co zrobić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się