Skocz do zawartości
wierzba1272

Oryginalne części Ursus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
asharot    177

Na targach widziałem solidne przewody wody do C-360,w sklepie raczej ciężko je dostać przynajmniej u mnie.

Przewld-w_xqwrxwp.JPG

Slimak1614    17

Jestem w trakcie remontu skrzyni biegów w moim kolejnym ursusie C-360, sprawa wygląda tak:

7 lat temu była robiona cała skrzynia w tym ursusie no i jesienią 2012 podczas orki zaczynało pomału coś grzechotać, po skończonych pracach używaliśmy go jeszcze trochę ale do bardzo małych prac by nie uszkodzić skrzyni bardziej, ze względu na czas dopiero ruszyłem z remontem tej że skrzyni i co się okazało...

Po przepracowaniu 1183 mth w miejscu gdzie w wałek sprzęgłowy wchodzi wałek główny oryginalnie są tam dwa koszyczki z łożyskiem igiełkowym lub same wałeczki (23 stuki) akurat u mnie występowały koszyczki, awaria polegała na tym że końcówka wałka głównego razem z tymi łożyskami igiełkowymi po prostu znikła!!! wałek główny względem wałka sprzęgłowego latał jak chciał!!! Części tej skrzyni pochodziły z firmy SKROPOL i pytam się z czego ten wałek był zrobiony że tak poleciał chyba z aluminium!!!

Wracając do tematu części oryginalnych... kupiłem wałek sprzęgłowy, wałek główny, wałek koła atakującego właśnie firmy ROLMAR....

montując wałek sprzęgłowy stwierdziłem że jak dla mnie jest on słabo z fazowany na początku więc złapałem go w tokarkę aby zwiększyć z fazowanie...

Okazało się że zwykły nóż tokarski stalowy bez płytki nie był wstanie ruszyć tego wałka, dopiero po założeniu noża z płytką podtoczyłem go delikatnie ale z wałka sypały się fioletowe wióry!

Podsumowując stwierdzam że materiał z jakich są wykonane części firmy ROLMAR są bardzo dobrej jakości co widać na podanym przykładzie i jak na razie są jedynymi częściami które pasują jak ulał do każdego z podzespołów w ciągnika!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Farmexpert    52

Uwaga.

Lada dzień oczekiwane przez wiele osób Oryginalne przewody gumowe URSUS będą dostępne na naszym sklepie :)

post-20836-0-08087600-1370603569.jpg

asharot    177

Ale żeś schował te przewody że mało kto je znajdzie,zamiast dać w kategorii "oryginalne części Ursus" albo "osprzęt silnika C-360" to zakopałeś je w kategorii jakieś nijakiej.

Nie wiem czy dobrze znalazłem,bo namierzyłem tylko dwa przewody a w komplecie powinny być cztery.

Wogóle to przydała by się opcja wysyłki drobnych przedmiotów Pocztą Polską za jakieś 10zł bo tak to koszty wysyłki przewyższają dwukrotnie wartość przewodu.

Farmexpert    52

Przewody tak jak napisałem - wejdą lada dzień, także to co widzisz to jeszcze nie to ;) Wszystko będzie na swoim miejscu, w odpowiednich działach.

Co do poczty polskiej - niestety nie mogę obiecać, że taka opcja się wkrótce pojawi (póki co paczka kurierska 0-30 kg w najtańszej opcji to 18zł).

locke    291

No ale co do części to podoba mi się to że wprowadzili oryginalne węże.Bo te z grene to dwa lata i po nim.

Farmexpert    52

Większość Oryginalnych przewodów jest już dostępne na naszej stronie.

Wyglądają naprawdę dobrze. Mamy nadzieję, że będą dobrze służyły :)

TheMariko12    409

Też mnie odstrasza kota przesyłki u Farmexpert chciałem kupić oryginalny sworzeń do c360 to musiałem się wstrzymać bo sama przesyłka przekracza kwotę wartości przedmiotu :unsure:

pooch    58

Ale to przy takich małych wartościach zamówienia to nigdzie się przez net nigdzie nie opłaca :)

Przy delikatnie większych zakupach, bo niekiedy już w okolicach 60 zł mi się opłaca.

A dostawa za 18 zł - kurierem do chyba 30 kilogramów - to jest dobra cena.

• Like 1

michal1993    350

U mnie małych zakupów wysyłkowo nie opłaca się robić ponieważ w okolicy mam 3 składnice i choć kupię minimalnie drożej to i tak wychodzi ogólnie taniej. Teraz tworzę listę do zamówienia właśnie z Farmexpert i jak uzbieram już konkretną sumę dopiero złoże zamówienie.

waflo18    0

Ursus Chełmno ma swoją wysokiej jakości produkcję, natomiast URSUS (z miśkiem) bardzo dużo towaru sprowadza z Chin i Indii - jestem tego pewny. W "FarmExpercie" przedstawiciel nawciskał wam kitu, a że z nim współpracujecie to musicie go promować. Pozdrawiam

pooch    58

Strasznie niejasno siejesz propagandę, post pod postem.

Jakość towaru ocenia użytkownicy obu "Ursusów".

Jeżeli masz coś co potwierdzi pochodzenie części w tych firmach, proszę o informację.

Ja miałem do czynienia i z tym i z tym - szanując praktycznie po równo.

asharot    177

Kolega ma pewnie rację bo części z logo URSUS pochodzą od Waryńskiego a oni raczej wałów korbowych,zestawów naprawczych nie produkują tylko importują.

pooch    58

Przecież ten temat juz gdzies przerabialiśmy, nawet pytany był któryś z przedstawicieli, że to są podmioty odpowiedzialne, a części Ursus robione są zgodnie z dokumentacją u podwykonawców - zgodnie z dokumentacją, normami itepe i tede.

A uważasz, ze ZM wszystko u siebie robi i nie korzysta z podwykonawców? :)

Nie bronię i nie twierdze, że racja jest tylko po jednej stronie.

jak już napisałem, na dzien dzisiejszy jestem z każdych Ursusów zadowolony.

waflo18    0

Skoro jesteś zadowolony z obu URSUSÓW to dobrze, ja tylko pisałem co słyszałem- fakt nie montowałem nigdy części ursus-zawsze montowałem z Chełmna i zawsze jestem zadowolony- bo niema co ukrywać że wiekszość części produkowanych w krajach Azjatyckich nie należą do trwałych części.

pooch    58

To słyszałeś tak samo propagandę jak i wiele razy pojawiała się tu i na Ursusa i na chelmno też :)

Pewnie, że import w większości to badziew, ale przeważnie cenowo daj się poznać, że koło za 60 zł przy kole za 160 zł to jakościowe dno :)

KULAWA_KOZA    88

Skoro jesteś zadowolony z obu URSUSÓW to dobrze, ja tylko pisałem co słyszałem- fakt nie montowałem nigdy części ursus-zawsze montowałem z Chełmna i zawsze jestem zadowolony- bo niema co ukrywać że wiekszość części produkowanych w krajach Azjatyckich nie należą do trwałych części.

Też jestem tego zdania że URSUS to badziewie.

Przykładem jest moja nowa głowica do C-330.

pooch    58

Widze, że masz Kozo problem z czytaniem ze zrozumieniem :)

Kolega wyżej napisał, że " ja tylko pisałem co słyszałem- fakt nie montowałem nigdy części ursus-zawsze montowałem z Chełmna i zawsze jestem zadowolony' - także nie napisał, że jego zdaniem to badziew ...

A nie zastanawia Cię, że to tylko Ty masz wiecznie problemy z tą jakością?

Może zamiast głosić swoje herezje przyjmij, że jesteś tym błędem statystycznym i ta jedna wadliwa rzecz na tysiac przypada Tobie?? :)

pooch    58
gagatek    0

Wczoraj kupiłem wał podnośnika do C360 firmy KORURS za 157zł. Potem trochę żałowałem, bo w TECH-ROLu jest ZSM Chełmno za 178zł, ale po bliższym przyjżeniu się stwierdziłem, że to chyba ten sam produkt czyli ZSM bierze towar od podwykonawcy (lub odwrotnie choć ceny wskazują na pierwszy przypadek). To mi nie przeszkadza, jeśli jakość jest na najwyższym poziomie. Obie firmy są polskie a zależy mi na tym żeby wspierać rodzime zakłady.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ludwik1977
      Witam wszystkich użytkowników forum. Mam jedno pytanie do wszystkich czy ktoś zna lub widział na pokazach model URSUS 3120 HL i coś może powiedzieć o wadach i zaletach byłbym wdzięczny
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Patryk3600
      Witam i proszę o poradę. Wiosną mam zamiar kupić ładowacz czołowy 3 sekcyjny i mam wybur, lepiej go kupić do Ursusa c360 czy massey fergusona 255? Będzie on robił prace takie jak: ładunek/rozładunek okrągłych bel słomy (120x120cm), ładunek obornika na rozrzutnik, i kilka prac z szuflą takich jak przewiezienie drzewa i piasku. Podajcie proszę plusy i minusy. Z góry dziękuję
    • Przez Mariusz123456
      Witam. Potrzebuje kupic najlepiej uzywany badz zlece wykonanie plugu do mojego ursusa 1614. Najlepiej z jakims atestem lub homologacja o ile jest cos takiego. Potrzebuje to na wlasny uzytek bo mam prawie 2 km do asfaltu a gmina nie odsnieza bo droga jest prywatna itp. Dodatkowo uslugi.

Ps. Jakie sa stawki za odsniezanie bez faktury? Chodzi o drogi i parkingi. 
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje