Skocz do zawartości
wierzba1272

Oryginalne części Ursus

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

zurs    0

Mam pytanie odnośnie zestawów naprawczych Ursus, jakiej produkcji jest tuleja tłok i pierścienie?

Farmexpert    52

Zapytałem, otzymałem odpowiedź: zestawy są robione przez firmę z Krotoszyna zgodnie z dokumentacją techniczną URSUS.

Czyli podobnie jak na pierwszy montaż, gdyż Krotoszyn z tego co mi wiadomo zawsze robił zestawy dla Ursusa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Farmexpert    52

Takie dokładne dane produktu posiada już tylko producent. który wykonuje części zgodnie z dokumentacją Ursusa.

ursus55    11

Ale czy kupisz część z napisem URSUS czy ZSM Chełmno to będzie to produkt z tej samej półki. Popatrz po sklepach mała różnica w cenie. Choć i tak stawiałbym na części z Chełmna niż z logiem URSUS-a bo Chełmno jest już sprawdzonym producentem bo zaopatrza odbiorców w podzespoły od wielu lat. Po co mają płacić szalone pieniądze za jakieś tam logo URSUS-a kosztem jakości, lepiej przeznaczyć te pieniądze na nowsze technologie.

Tarcze z napisem URSUS a logiem (słoneczkiem) chełmna to nie to samo Chełmno jest wyższej jakości ponieważ robią tarcze sprzęgłowe i hamulcowe z plecionki, a te z napisem URSUS to nie ma nic wspólnego z tą tarczą. Prawo do loga URSUS kupił ROL-MAR który ściąga zwykłą chińszczyznę, wiem bo rozmawiałem z ich przedstawicielem i pokazywał tarczę hamulcową do c385 która była wykonana jak zwykłe tarcze np. firmy komfort czyli ze zwykłego spieku a nie plecionki jak to robi chełmno także nie piszcie takich bajek że tarcze z napisem URSUS to to samo bo to kompletna bzdura. ROL-MAR utopił sporo kasy za prawo do tego napisu ale napisem nie nadgonią jakośći.

a pierścienie i tłok jest jakiej produkcji?

Pierścienie napewno PRIMA

Farmexpert    52

Panie ursus55 herezje Pan pisze z tymi Chinami. Nie wiem skąd u Pana tyle chęci na pomówienia.

Rozmawiałem wielokrotnie z dostawcą części URSUS - i części pod tym logiem są wykonywane w kraju przez dawnych kooperantów Ursus Warszawa - zgodnie z dokumentacją techniczną.

ursus55    11

Prawo do napisu wykupił ROL-MAr chyba pan o tym wie skoro pan prowadzi firmę, a ROL-MAR nigdy nie prowadził towarów z górnej półki, tylko teraz wykupił wyłączność do napisu nie loga URSUS. Skoro pan, panie Farmexpert twierdzi że piszę herezje to proszę wytłumaczyć nam wszystkim dlaczego Chełmno główny producent tarcz dla URSUSA produkowało tarcze hamulcowe i sprzęgłowe z plecionką czyli b.dobre wykonanie, a teraz według pana teraz firma ROL-MAR przedstawia tarcze hamulcową np. do c385 wykonaną ze zwykłego spieku a nie plecionki, gdzie każdy wie że plecionka jest dużo lepszej jakośći. Proszę tylko nam to dobrze wytłumaczyć i proszę nie mówić że na tarczach hamulcowych z napisem URSUS sprzedawanych przez ROL-MAR jest wykonana z plecionką. Napewno był u pana ich przedstawiciel i oferował wam ich produkty które widać że nie są jakościowo tak dobre jak Chełmna tylko mają ładny napis URSUS i ładne pudełka z tym napisem, dodam też że CHełmno także straciło prawo do napisu ursus na pudłach teraz można zobaczyć na opakowaniu Chełmno i ich logo (słoneczko) Chociaż tak dla jasności Chełmno nie straciło prawa tylko ROL-MAR wydał kupę kasy żeby mieć wyłączność do tego napisu.

Farmexpert    52

Rol-Mar nie wykupił tylko napisu Ursus.

Firma przejęła odpowiedzialność za części zamienne sygnowane Ursusem.

I nie na zasadzie oznakować i wsadzić w pudełka dziadostwo (takim działaniem szybko można było by zepsuć wizerunek Ursusa, a nie o to chodzi), właściciel Ursusa ciągle monitoruje jakość towaru i wszystko ma być wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną URSUSa.

Tarcze o których Pan pisze w oryginale (zgodnie z dokumentacją techniczną - którą miałem przyjemność widzieć) nigdy nie były produkowane z plecionki.

Ten standard wprowadziło sobie Chełmno.

Powtórzę raz jeszcze - części z logiem URSUS - to są części produkowane wyłącznie w POLSCE, zgodnie z wymogami technicznymi.

Posiadanie prawa do loga URSUS w tym wypadku wiąże się z wielką odpowiedzialnością.

Proszę sprawdzić także resztę oryginałów - my jesteśmy z nich oraz nasi klienci zadowoleni.

Co do Rol-Maru - to nie jest to tylko hurtownia - wchodzi on w skład grupy firm - także produkcyjnych - np Precizo (firma produkuje części na pierwszy montaż do min: Case, New Holland, Bosch), firmy Waryński (hydraulika siłowa) oraz Polmo Gniezno (elementy uzębione).

ursus55    11

Trochę to wszystko naciągane, ROL-MAR nigdy nie słynął z dobrej jakości produktów a teraz odrazu niby tacy dobrzy? Niby w prawdziwym URSUSie tarcze hamulcowe nie były z plecionki, ale Chełmno ją wprowadziła czyli podnieśli jej jakość bo chyba nikt nie ma wątpliwości że tarcza ze zwykłego spieku może się równać z tarczą z plecionką. Wychodzi na to że Chełmno ma lepszej jakości produkty i u mnie w agromie gościu z Rolmaru nas nie przekonał wolimy wyroby chełmnowskie czy to tarcze czy dociski sprzęgła itd.

adikpl1    179

Najlepiej by było jakby nie rzucali tylko pięknie wyglądających sloganów a zorganizowali jakąś wycieczkę i pokazali jak i gdzie te części się produkuje, czy to co mówią ma jakieś pokrycie w rzeczywistości.

Farmexpert    52

Mam w ofercie i takie i takie tarcze.

I na jedne jest popyt i na drugie też.

Proszę zapoznać się z resztą produktów sygnowanych URSUSEM - poproście o szerszą prezentację przedstawiciela - myślę, że nie będzie Pan tak uprzedzony jak teraz :)

Osobiście jesteśmy z tych części oraz nasi klienci bardzo zadowoleni.

adikpl1    179
Napisano (edytowany)

Powie nam pan ile czasu już te części z Rolmaru sygnowane znakiem Ursusa są na rynku. Tak naprawdę jeszcze za wcześnie by mówić o ich jakości, niech te części przepracują parę sezonów wtedy można wyrabiać opinię. teraz to jest czyste lanie wody :(

Edytowano przez adikpl1

Farmexpert    52

Wracając jeszcze do tematu tarczy do C-385 - który to mnie bardzo zainteresował - w nawiązaniu do rozmów z kolegą ursus55 podpytałem u producenta i otrzymałem informację, że tarcza hamulcowa C-385 od samego początku jest produkowana z tłoczywa ciernego hamulcowego.

Takie tłoczywo charakteryzuje się większym współczynnikiem tarcia niż okładzina pleciona sprzęgłowa.

Tak jest w oryginalnej dokumentacji technicznej.

bies11kgr    5

mocna czesc od podróby sie odróżnia nastepujaco

gdy jedziesz do jakiegos sklepu po obojetnie jaka czesci bierzesz nitke i w sklepie po dostaniu czesci walisz w nia jakas stala an nawet niech wam da jakies kolo zebate czy cos oczywiscie czesc która chcecie wziac musi wisiec na nitce .jesli po uderzeniu jest echo jak gag w kosciele i trwa to ok 30sekunt lub dluzej a jesli prawie nie ma echa to nie ma co brac.teraz dowod ze nie klamie wszystkie czesci kupuje tak jak opisalem raz zjeździlem cale województwo bo wszedzie nie bylo echa i jeszcze sie nie zawiodlem w niczym a w c330 robilem 5 bo przy cieżarze wybadala no i kupilem bez echa i wyszla robota na nic jeszcze w tym miesiacu jak ciagnik robil kolo zebate sie zdarlo . czesto moze byc tak ze prawie wszystkie czesci nie robia echa to sie nie bujcie ze cos zle zrobiliscie bo poprostu to jest papier a nie stal

Popatrz jak Ty piszesz.

Edytowano przez MAT912

asharot    176

Z całym szacunkiem ale zastanawiam się jaką głupotę jeszcze napiszesz.

• Like 1

zenon385    14

Wszystkiego na nitce nie zawiesisz ;) musiałby wręcz być to sznurek od prasy :D słyszałem róznych "podwórkowych znawców" ale tego jeszcze nie.

pooch    58

O kurdę, tu mnie zastrzelono jeżeli chodzi o metodę doboru cześci zamiennych :)

Nie będę próbował :D

bies11kgr    5

Kolego farmexpert kupiłem u was rok temu do ursusa c330 koło zębate 5 biegu. Obecnie dziś po małym ciąganiu jakiś cięższych robót koło jest już prawie do niczego że w ogóle sam ciągnik sobie ledwo radzi bo bieg wyskakuje

Edytowano przez danielhaker

Farmexpert    52

Proszę uruchomić procedurę reklamacyjną, jeżeli koło jest wadliwe - na pewno cos zaradzimy.

Pozdrawiam

tata1    0

Witam

Mam pytanie do farmexpert na temat oryginalnych części.

Gdzie można kupić dobrej jakości węże do układu chłodzenia i gumy osłony) do kabiny do Ursusa. W moim przypadku węże po 4 miesiącach są spękane (siateczka), oczywiście nie na wylot, ale siateczka to też bulwersujące.

Podobnie gumy do kabiny do U914 (chodzi o przelotki pedałów, dżwigni do biegów, wałka, itp) pękają po 4-6 miesiącach.

Kupowałem już w różnych sklepach, i ciagle to samo. Po co ktoś to klepie, skoro bubel. Jak patrzę na oryginalne, montowane w ciągnikach po 20 lat temu i niektóre się trzymają, a współczesna roku nie wytrzymuje.

Szukałem lepszych i nie ma. Zapłaciłbym nawet 5x więcej, by kupić dobrej jakości gumę, myślałem o zetrowskich, ale sprzedawca mówił że do Cetora ma te same co do Ursusa.

Czy te węże i osłony od was wytzymają chociaż rok?

Farmexpert    52

Ciężko mi cokolwiek napisać na temat tych przewodów.

Oryginalne na rynku z tego co mi wiadomo - jako takie nie występują.

Dostępne zapewne jak wszystko - jest kilka wariantów jakościowych.

Co do naszych przewodów - powinny wytrzymać, nie odnotowałem reklamacji czy zwrotów.

Walery43    0

Ja polecam sklep internetowy techmot, wszystkie części można dostać przez internet..Można się tam wybrać również osobiście., Części są orginalne i mają naprawdę niskie ceny.. Ostanio kupiłem od nich części do Ursusa c-330 i są bez zarzutu, działają tak jak powinny i miały bardzo komkurencyjną cenę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ludwik1977
      Witam wszystkich użytkowników forum. Mam jedno pytanie do wszystkich czy ktoś zna lub widział na pokazach model URSUS 3120 HL i coś może powiedzieć o wadach i zaletach byłbym wdzięczny
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Patryk3600
      Witam i proszę o poradę. Wiosną mam zamiar kupić ładowacz czołowy 3 sekcyjny i mam wybur, lepiej go kupić do Ursusa c360 czy massey fergusona 255? Będzie on robił prace takie jak: ładunek/rozładunek okrągłych bel słomy (120x120cm), ładunek obornika na rozrzutnik, i kilka prac z szuflą takich jak przewiezienie drzewa i piasku. Podajcie proszę plusy i minusy. Z góry dziękuję
    • Przez Mariusz123456
      Witam. Potrzebuje kupic najlepiej uzywany badz zlece wykonanie plugu do mojego ursusa 1614. Najlepiej z jakims atestem lub homologacja o ile jest cos takiego. Potrzebuje to na wlasny uzytek bo mam prawie 2 km do asfaltu a gmina nie odsnieza bo droga jest prywatna itp. Dodatkowo uslugi.

Ps. Jakie sa stawki za odsniezanie bez faktury? Chodzi o drogi i parkingi. 
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje