mf21

Jak ustawić Brone talerzową

Polecane posty

mf21    0

Witam 

Jestem po zakupie Brony Talerzowej Dexwal Mamut , no i właśnie gdy robię nią ściernisko no to lewa strona robi mi bruzde i przychodzę z zapytaniem jak dobrze ustawić tą talerzówkę by robiła równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubas    2

Ustawieniem nic nie zrobisz, ewentualnie można wymienić skrajny talerz na mniejszy żeby nie robił bruzdy a jak bez przeróbek to wystarczy jeździć do okoła pola i bruzda się będzie zakrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Masz ekran boczny? Jeździj dookoła tak żeby kolejny przejazd nakrywał bruzdke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Może ma regulację wysokości talerza skrajnego ? ewentualnie lekko skręcić ramię jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba_x95    0

Mam brone euromaszu która jest wykonana na takich samych talerzach, piastach, mocowaniach co twoja ;)  musisz używać brony tak jak pługa ;) jazda na prawe koło albo zaczynasz od miedzy  albo od środka ;) na ścierniach zawsze jadę prawym kołem od miedzy czyli robie na miedzę i tak w koło. Później obracam się i jadę prawym  lewym kołem od miedzy i mam pięknie odcięte. Dziś robiłem drugi raz po pole to już jeździłem od środka i zawracałem na  prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf21    0

Dobra Panowie dzięki za odpowiedzi, po niedzieli wszystko ogarnę tylko zastanawia mnie czego ta robi te bruzdy a robiłem ostatnio bometem 2.70 to bomet bruzd nie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

robilem dzis bometem i bruzdy robil -moze temu ze nowy talerz dalem bo stary byl juz okragly. w czym problem , ja sieje po talerzowce, wjade agregatem i sie wyrownuje


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
14 godzin temu, mf21 napisał:

Witam 

Jestem po zakupie Brony Talerzowej Dexwal Mamut , no i właśnie gdy robię nią ściernisko no to lewa strona robi mi bruzde i przychodzę z zapytaniem jak dobrze ustawić tą talerzówkę by robiła równo.

Podnieś trochę skrajny talerz żeby mało dorzucał, a masz ekrany boczne? Bo moze za dalejo rzucają talerze bo ekran odsunięty,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf21    0
35 minut temu, przemek28_28 napisał:

Podnieś trochę skrajny talerz żeby mało dorzucał, a masz ekrany boczne? Bo moze za dalejo rzucają talerze bo ekran odsunięty,  

no niby są te ekrany boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
14 minut temu, mf21 napisał:

no niby są te ekrany boczne

To moze masz za daleko odsunięty i ziemie rzuca na następny przejazd. Skrajny talerz musi byc uniesiony lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj