vailus

Płyn do chłodnic

Polecane posty

vailus    10
Pytanie dla znawców tematu. Czy można mieszać płyn chłodniczy z glikolem i bez glikolu? Kolor jest ten sam. Zamówiłem kiedyś przy okazji większego zamówienia banke płynu do chłodnic w mocno okazyjnej cenie, z myślą że to mzoe jakaś pomyłka w opisie i okaże się że to płyn do spryskiwaczy ewentualnie. Jednak okazało się że to płyn do chłodnic tylko ze nie śmierdzi specyficznie tym glikolem. Stąd moje pytanie czy owe płyny można mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na płynach zazwyczaj pisze czy jest mieszalny z innymi, na forum nikt ci nie udzieli odpowiedzi bo nikt nie ma takiej wiedzy co tam masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Jak nikt nie ma takiej wiedzy co tam mam. Piszesz żeby napisać czy czytasz i piszesz? Jeden płyn jest z glikolem, drugi bez glikolu. Na opakowaniu tego z glikolem pisze ze jest mieszalny, na tym bez glikolu nie ma informacji czy jest mieszalny czy nie. Myślę że mechanik których z tego co widzę tutaj nie brakuje, niemiałby problemu z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaj chłopcze, kupiłeś jakieś gówno że sam nie wiesz czy to płyn do chłodnic czy spryskiwaczy, nie ważne co byle okazyjnie tanio, a żądasz żeby ci powiedzieć czy to można mieszać? dobrze się czujesz?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Chłopcze? Tak możesz wołać sobie do swoich kolegów pod sklepem. Pytanie było krótkie, jak ktoś umie czytać ze zrozumieniem to zrozumie i być może na nie odpowie. Więc nie komentuj jak nic do tematu nie wnosisz, cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mieszaj sobie co chcesz, jakbyś miał trochę oleju w głowie to byś nie zadawał takich głupich pytań, tylko sam przeczytał dokładnie etykiety na jakim składzie i na jakiej bazie jest mieszalny, a nie radził się kto ci coś powie na forum, powie ci mieszaj, to pomieszasz.   xD  Jedyne co, to przeczytałeś że jeden jest mieszalny i tyle, a jest, ale z tymi na bazie glikolu,

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Obecnie większość płynów do chłodnic można mieszać ze sobą, tak podają producenci ale fachowcy w temacie wręcz nakazują aby tego unikać a jak trzeba uzupełnić to lepiej zastosować wodę. Jaki masz ten drugi płyn to nie wiem bo płyny obecnie produkowane oparte są na glikolu etylowym lub propylenowym. Starsze były jeszcze na metanolu i etanolu oraz glicerolu, ale obecnie nie produkuje się tego, choć glicerol może być używany jako dodatek. Tak z ciekawości co pisze na etykiecie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Co ile lat powinno się wymieniać płyny w chłodnicach? Mają moje po kilka lat i przed zimą sprawdzam temperaturę zamarzania i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak jak podaje producent 🙂 a tak szczerze mówiąc to zależy od płynu ale najczęściej co 5 lat i nie chodzi o zamarzanie tylko utrzymanie innych właściwości a przede wszystkim antykorozyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
10 godzin temu, vailus napisał:

Pytanie dla znawców tematu. Czy można mieszać płyn chłodniczy z glikolem i bez glikolu? Kolor jest ten sam. Zamówiłem kiedyś przy okazji większego zamówienia banke płynu do chłodnic w mocno okazyjnej cenie, z myślą że to mzoe jakaś pomyłka w opisie i okaże się że to płyn do spryskiwaczy ewentualnie. Jednak okazało się że to płyn do chłodnic tylko ze nie śmierdzi specyficznie tym glikolem. Stąd moje pytanie czy owe płyny można mieszać?

Weź jednego i drugiego po trochu i zmieszaj i sam zobaczysz co się dzieje.

11 godzin temu, deSilva napisał:

Na płynach zazwyczaj pisze czy jest mieszalny z innymi, na forum nikt ci nie udzieli odpowiedzi bo nikt nie ma takiej wiedzy co tam masz.

W opakowanie po miodzie włożę ci gówno to też zjesz bez zastanowienia , bo napisane na opakowaniu miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Następny szaman warsztatowy się trafił  :P zmieszać i zobaczyć co się dzieje to ty możesz sobie mocz, ranny i wieczorny  :P a nie jakieś płyny chemiczne, że nie wiadomo co się będzie później z tym działo,  z etykietą na opakowaniu będzie polemizował, bo on wie lepiej.  xD   Gdzie napisał że płyn jest w opakowaniu zastępczym co?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Na etykiecie jest napisane że płyn oparty o glikolu etylenowy, nie uszkadza elementów typu chłodnica itd. O mieszalnosci nie jest nic napisane, temp zamarzania - 35. Nie posiada tego charakterystycznego zapachu który jest powszechnie na rynku spotykany np w takim borygu. Ten płyn jest firmy venol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na a drugi oparty pewnie na glikolu propylenowym, można mieszać tylko trzeba mieć świadomość że ten na glikolu etylowym z reguły producent zaleca wymianę co 2 lata a na propylenowym co 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie opowiadaj bzdur, tych dwóch płynów ze sobą mieszać nie wolno!  można mieszać tylko na bazie jednej substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

A okej, dzięki za odpowiedź. A generalnie w praktyce takie pytanie ile ludzi wymienia płyn chłodniczy co te choćby 5 lat w samochodzie czy ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Czy w dzisiejszych czasach cieżko jest zastosować się do zaleceń ? Tak wiem wszystko można mieszać i wszeklie zasady łamać. , Olej silnikowy z  przekładniowym i skrzynia  jakoś będzie działać, , wódka  z piwem i też przez gardło przejdzie,, chodzić przez miesiąc w jednych gaciach  ,  popijać antybiotyki alkoholem bo co mi się stanie etc.  Czasem jednak jest tak, że producent  określa co z czym  nie należy mieszać i dlaczego, baza to jedno, dodatki to drugie i jak komuś zależy na  fachowości to  robi zgodnie z tym co producent zaleca, tu macie przykład jednego z nich, warto też zwrócić uwagę na dodatki  jak kto je pomiesza to producent przestanie brać odpowiedzialność za skład  produktu i działanie. Płyn chłodniczy drogi nie jest i całkowita jego wymiana nie powinna nikogo doprowadzić do bankructwa.

Zalecenia  przykładowe jednego z producentów  https://gorner.pl/o-nas/aktualnosci/mieszanie-glikolu-i-plynow-chlodniczych

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, robert1226 napisał:

To jak ty swoją wiedzę opierasz na tego typu artykułach to tylko pogratulować .

Człowieku nie masz o niczym zielonego pojęcia to najlepiej zamilcz. Kiedyś porady wręcz szkodzące, były karane przez moderatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dobrze fachowcu z forum to teraz napisz co się stanie jak pomieszasz glikol etylowy z propylenowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spali ci mózg do końca. Ludzie czyście powariowali czy co do jasnej cholery, producenci piszą żeby nie mieszać, a jeden z drugim fachowiec stodołowy będzie się wykłócał co się stanie. Instrukcję obsługi czy przepisy ruchu drogowego też masz w d*pie?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Bo nie wiesz. Mało tego pojęcia nie masz o czym piszesz dlatego się denerwujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa fachowcu, ja przynajmniej czymś poparłem że nie wolno, a ty srasz w gacie żeś źle doradził.   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj