szakul91

Brona talerzowa identyfikacja i opinia

Polecane posty

szakul91    0

Witam Kolegów 

Czy mógłby mi ktoś pomoc z identyfikacja brony talerzowej? Czy to polska bronaz Famarol czy jakieś innej firmy ? Może ktoś kojarzy po wyglądzie.

Czy ma sens korzystać dalej z brony talerzowej ? Słyszałem różne opinie ja ten temat że bardziej rozsiewa chwasty. 

image - 2021-08-24T164925.499.jpeg

image - 2021-08-24T164934.525.jpeg

Edytowano przez szakul91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Sama modyfikacja -praca w polu powie prawdę....

Talerzówke warto dobrze obejrzeć. Zwrócić uwagę, czy smarowanie jakoś funkcjonuje ( czasami widziałem otwarte korki i błoto w ramie zamiast oleju), czy ma duże luzy na panewkach.

Praca zależy od gleby. W troszkę  mniejszej wersji, żeby dobrze się zagłębiła czasami trzeba było wrzucić 150kg na górę.

Generalnie nie jest to super talerzówka, ale w dobrej cenie pewnie warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

zimą kupiłem coś podobnego i nie jestem z niej zadowolony. Za mały kąt talerzy kiepsko zagłębia się w ziemie choć mam wrzucone ponad 200kg ziemi, na łączeniu tylnych wałków zostaje bruzda.

Moja teraz stoi u znajomego spawacza i będziemy ja przerabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
13 godzin temu, szakul91 napisał:

Witam Kolegów 

Czy mógłby mi ktoś pomoc z identyfikacja brony talerzowej? Czy to polska bronaz Famarol czy jakieś innej firmy ? Może ktoś kojarzy po wyglądzie.

Czy ma sens korzystać dalej z brony talerzowej ? Słyszałem różne opinie ja ten temat że bardziej rozsiewa chwasty. 

image - 2021-08-24T164925.499.jpeg

image - 2021-08-24T164934.525.jpeg

Fabrycznie jest na kołach, jest ciągana i w układzie X ,i ma szerokość 2,7 m. ,a jak widać jest przerobiona w układ V,zrobiona na zawieszaną,i należy pamiętać że w układzie V ciągnik z ciąga w jedną stronę ,mam też taką i  też po przeróbkach na zawieszaną ,ale została w układzie X ,oraz dołożyłem wałek strunowy i robi dobrą robotę, chociaż trzeba nieraz obciążyć ją w zależności jak się zagłębia w glebę,ale to każda czasem wymaga dociążenia.Na zdjęciu widać że została poddana przeróbkom i jak widać to raczej nie ma obecnie regulacji kąta natarcia talerzy ,jest chyba zrobione to na stałe,chociaż na zdjęciach widać że chyba można regulować ale każdy segment oddzielnie ,oprócz tego fabrycznie segmenty są wahliwe i dość dobrze kopiują teren,a tu zamontowane na sztywno,ponadto z tyłu wały zostały dość daleko zamontowane od talerzówki ,a co za tym idzie po podniesieniu może podnosić przód traktora, ale to jeszcze zależy do jakiego będzie traktora zakładana, bo w sumie wyszła dość duża jej całkowita długość,najlepiej jak nie jest daleko jechać ,niech gościu przypnie do ciągnika i zobaczyć jak robi robotę w polu.Zaleta jak dla mnie jest to że jest na panewkach ,ale najlepiej panewki dać u tokarza dorobić z twardego drewna i wówczas na długi czas jest spokój,kupiłem oryginalne to widać że robione z miękkiego drewna i szybko zdarte pomimo smarowania. Popraw błąd w tytule.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Ta możliwe, że była w układzie V jak mniejsze o 8 talerzy modele. Tam jest jak tu, na sztywno i reguluje się  tylko kąt ramieni V (osobno). Co do śladu bruzdy, z mniejszą  u nas nigdy problemu nie było i przy jeżdżeniu w odpowiednią stronę pomiędzy przejazdami  rowów czy górek też nie ma. Problemem jest tylko zagłębienie, a w używanej smarowanie jak ktoś nie dbał, albo popsuł przy naprawie( dozowanie oleju szczeliną na grubość podkładki), ewentualnie pękanie ramy.

 

Drewniane panewki najlepiej jak są z twardego drewna, ale ważniejsze, że kupione to tak naprawdę półprodukt.

Są tylko zamoczne, lub pomalowane olejem. Dopiero  po wielogodzinnym gotowaniu w oleju spełniają swoje zadanie i wytrzymają lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Kupiłem na składnicy maszyn to w ogóle oleju nie widziały i z tak miękkiego drewna że paznokciami by je w całości rozdłubał,dopiero sam je w oleju robiłem ,jeśli chodzi o układ X jest dobrze żadnych bruzdek nie ma,ale musi być z tyłu wał strunowy i listwy w wale montowane skośnie, które rozganiają na boki ziemię i likwidują bruzdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Dziękuję Wam koledzy za wszelką pomoc i zaangażowanie, dzięki waszym rada zrezygnowałem bo rzeczywiście brona talerzowa zamiast pozbywać się chwastów będzie jeszcze bardziej je rozsiewac. Nie mówiąc już o wielkich gabarytach i potrzebie dociazania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj