Kanzas14

Jaka pszenica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kanzas14    0

Witam czy miał ktoś zasianą pszenice SY Dubaj i Euforie, która wychodzi lepiej? klasa ziemi w 80% 3 b 

Przedplon zboże i kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na IIIa i IIIb miałem Euforię, szału nie było. Na wiosnę słabo się krzewiła ale poza Kilimanjaro ogólnie słabo się krzewiły. Duży plus za to że do końca stała ( regulacja wykonana na wszystkie taka sama i inne trochę pokręciło ). Z plonem szału nie było, nawet jedna działka ze swoim materiałem siewnym wyszła lepiej od niej. Strasznie się kurzyło przy koszeniu ale ziarno nawet niezłe ( mimo braku parametrów jak reszta w tym roku ) ale to może być przez to że kłos nie opada w niej do dołu tylko lekko się wygina. Dam jej szansę w tym roku ale raczej nie będę kupował kwalifikantu tylko swój odsiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Miałem Euforię na IIIb-IVa  po rzepaku plon ok 9 ton. Zasiana ok.17.09.2020 w centrum kraju  więc rozkrzewiła się na jesień. Nie liczę na rozkrzewianie wiosenne,  bo jak przyjdzie wiosna zimna i mokra  to będzie zboże rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Euforia u mnie okolo 8.3 gdzie inna odmiana wszędzie ponad 9 więc jej podziękuję. 200n szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
karat7 napisał:

Miałem Euforię na IIIb-IVa  po rzepaku plon ok 9 ton. Zasiana ok.17.09.2020 w centrum kraju  więc rozkrzewiła się na jesień. Nie liczę na rozkrzewianie wiosenne,  bo jak przyjdzie wiosna zimna i mokra  to będzie zboże rzadkie.

ile kg wysłałeś siejąc 17.09?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanzas14    0
Dnia 19.08.2021 o 20:56, Tipik napisał:

Euforia u mnie okolo 8.3 gdzie inna odmiana wszędzie ponad 9 więc jej podziękuję. 200n szło.

A ta druga odmiana jak się nazywala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj