Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandg    21

Powiedzcie mi bo znajomy coś mi gadał a nie za bardzo go zrozumiałem czy chcąc sprzedaż rzepak do skupu trzeba mieć jakieś pozwolenia od weterynarii??

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie głupota.

niektóre skupy, paszarnie wymagały zaświadczenia od weterynarii, że gospodarstwo jest wolne od chorób.

pewno o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
5 minut temu, Kubawww napisał:

Większej głupoty nie słyszałem 

To, że nie jesteś w temacie to nie znaczy, że tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Tak jak pafnuc napisał, niektóre skupy chcą numer buta, fiuta i hooi wie jeszcze co, u nas tylko wpis z sanepidu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

chca nr weterynaryjny a jak kiedys sprzedawalem groch to chcieli nr z sanepidu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to chodzi o to żeby nie przechowywać u siebie bo interesu z tego mię mają, lepiej prosto z pola za pół darmo zawieść. Nawymyślają numerów pozwoleń i piernik wie co jeszcze i część rolników zrezygnuje z magazynowania bo załatwienie tych papierków ich przerośnie. A skupy się nachapią w żniwa i później piękny zysk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem, chodziło mi bardziej przyszłościowo jak może wyglądać sytuacja. Że bez jakiegoś kwita z sanepidu że masz warunki na przechowywanie zboża Ci w zimę nie kupią i na następny rok oddasz im w żniwa prosto z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tu chodzi o kontakt  z żywnością i ewentualne przeniesienie chorób na innych ludzi. Tak jak w sklepach i restauracjach obsługa musi przejść badania, posiadać książeczkę sanepidowska i to samo pewnie wprowadzą u rolnika. Z pszenica nie było pytań ale z prosem z przeznaczeniem na kasze już tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ale namieszaliście w temacie  ;  weterynaria , sanepid może jeszcze kuria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Jak masz nr z weterynarii to na skupie i tak go widzą jakoś po danych. Ja kiedyś taki nr wyrobiłem bo mi w skupie o tym powiedzieli a nie miałem bo nie mam żadnej hodowli zwierząt. I odziwo nikomu go nie podawałem a na fakturze ze skupu już on jest. Nie wiem jakim sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Każdy rolnik lub przedsiębiorca działający na rynku pasz musi być zarejestrowany jako producent pasz oraz posiadać przydzielony przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii numer paszowy, przy czym, należy spełniać wymogi Rozporządzenia Nr 183/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 stycznia 2005 r. 

Jak się sprzedaje pasze to podlega pod weterynarię, a jak konsumpcję to sanepid i nie ma różnicy kiedy to robisz. 

Numer można znalesc w internecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj