Tomek34

Przygotowania kombajnów do żniw

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morowa91    6

Ja w zółty bizonie 86 co sprzedałem wymieniłem: tarcz sprzęgłową, warjator, pasek jezdyny i pasek od podajnika kłosowego, wymieniłem fitr od powietrza, koszt około 1000 zł :(

 

W drugim żółtku 88 wymieniłem: warjotor, satelity, tryb od ataku i tak jak w poprzednim pasek jezdny i pasek od podajnika kłosowego, zmieniłem olej w silniku i skrzyni biegów, zrobiłem hamulce i naciągłem łancuch od podajnika zbożowego ;):( koszt: 2000 zł

 

W trzecim czerwonym: wymieniłem łożysko od uciągacza paska i łożysko od żmijki tej co idzie od podajnika, umyłem do, kupiłem nową plandeke na daszek i założyłem dzioby :(:( Koszt około 150 zł

 

Teraz wystarczy nasmarować, a stan kombajnów poprsotu idealny, ale wiadomo że nieobędzie się w żniwa bez awari :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

U mnie to poczyszczony kombajn, nasmarowane wszystko, kupiliśmy osłonkę na pas od napinacza do wysypu (jak go nie było żmijka w zbiorniku kręciła się zaraz po włączeniu kombajnu), do tego parę bagnetów, pomalowałem ślimak w hederze ;) Niby wszystko by było ok, ale znaleźliśmy jeszcze pęknięty targaniec, czy jak kto woli widełki. Są już nowe, tylko łożyska i simeringi przysłali za małe, a jak się później okazało brakuje jeszcze tulejek :/ I musimy czekać ;p Dodam, że kombajn to Fortschritt E 512


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ja mam takiego sąsiada co kiedyś kombajnem wjechał w słup energetyczny - ponoć siadły mu hamulce, ciekawe tylko czy miało co siadać :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Dzisiaj spotkałem idealnego DEUTZA FARHA M2480 z 1984 roku. Zadbany dopieszczony przez poprzedniego właściciela jak i obecnego. W polsce czteru sezony a wygląda jak nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Ja w swoim 88sl zawsze po zimowisku

uruchamiam i osłuchuję z każdej strony a że ucho mam czułe i robię to często

to nowy dźwięk momentalnie do mnie dociera.

No i otwieram i zagłądam do wszystkiego co się da utworzyc ,zerknąc ,puknąc, pociągnoąc, wyciągnąc

jednym słowem pełna inwigilacja <_<

Takie akcję powtarzam również w żniwa z tym że bez pełnego rozbunkrowania kombajnu i DOKŁADNA kontrola układu wydechowego

z wiadomych względów.

Gdy coś wygląda chociaż niepewnie to wywalam i wstawiam nową.

Odpukać ale dotychczas ta taktyka mi się sprawdzała.

A i mam fioła na punkcie czystości. W kabinie odkurzanie co ranek (zawsze jakiś syf wleci przy wchodzeniu i wychodzeniu)

silnik myjką również no i sita, zbiornik, podsiewacz ,klawisze też czyściutkie mają być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas to po pierwsze to go smarujemy... wszystko dokładnie :] później czy coś nie jest luźne. Po tych czynnościach odpalamy i wszystko włączamy, obejście dookoła i wysłuchanie czy nic nie puka. Na końcu sprawdzamy czy klima działa (jeśli nie dzwonimy po freon(?) tak to się chyba nazywa <_< napełniają zbiornik) i w pole :) bo jak można jeździć po kilka godzin bez klimy :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

U mnie narazie niema mowy na żadne naprawy śniegu nasypało i ciągle sypie.Ale w Case 1460 muszę wymienić noże w sieczkarni,dokupić 1 frez i wymienić filtry i zrobić łożysko przy hederze.Ogólnie to jeszcze niewiem co jest do wymiany bo kombajn kupiłem we wrześniu po żniwach.Jeśli tylko się jako tako ociepli to wyjadę na podwórko ale niestety robi się zaraz po topnieniu śniegu błoto więc strach wyjeżdżać wkońcu to 9t.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

my musimy tylko zmienić pasek w hederze,wymienić olej,napinacz paska od sieczkarni i można jechać w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a my wlasnie robimy remont caly zespol mlucacy nowa podloga zbiornika i wymiana lozysk w kolach pasowych <_< no i od srodka zostal pomalowany :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

My musimy wymienić jeden pasek w Consulu, i czekać na żniwa... pierwsze żniwa z własnym kombajnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

U mnie do wymiany jest pasek od napędu motowideł (w sumie nie ma tak aż takiej siły, ale jest popękany w kilku miejscach- wymienię i nie będę się martwił). Do tego dochodzi małe spawanie migomatem jednego sita. Ale to dopiero jak zrobi się trochę cieplej :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

mi dzisiaj przywieźli nową obudowe od sieczkarni od bizona bo star pękla w zeszlym roku.jak się obrobię w polu to ją zamontuję a resztę to tylko przesmarować i w pole.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

witam

jak by dało na frezarkę stare cepy i je pogłębił, zrobiło większe rowki to i tak i tak trzeba by było je wyważać?? czy nie??


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja u siebie aby olej zmieniłem i filtry wszystkie i łożyska na młocarni wymieniłem bo się troche w tamtym roku grzały i już spokojnie czekam na żniwa :rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAELOS    3

a ja już po mału zaglądam do swego claasa dominatora 85,rozglądam się za przenośnikiem kłosowym bo mój już wytarty ale jeśli nie znajdę to na spawam kawałek blachy i dalej będzie chodzić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

a skąd jesteś bo niedaleko mnie jest szrot ze starymi kombajnami i gościu sprzedaje na części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Napisano (edytowany)

W NH 8070 bede drutowal całe klepisko bo dziury zauwarzylem i klosy przelatuja,wymienial wszystkie gumy podsiewacza,noze sieczkarni i tuleje wariatora. Jaki by nie był dobry to co roku trzeba cos wymienic bo jak sie potem nazbiera to tylko awarie na polu ;) Po za tym olej w silniku i filtry powietrza.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

ja w jelonku przeewiduje wymiane lozyska, no i oczywiscie podstawowe rzeczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Odświeżam. Co macie do wymiany przed teraźniejszym sezonem? Czy już szykujecie sprzęt do żniw? U mnie od kilki dni leje, że się nawet nie da kombajnem wyjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

My do kombajnu jeszcze nie zagladalismy ale kupiliśmy juz nowy akumulator bo stary był juz słaby <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Nasz Bizon jest już gotowy do pracy ;) Wszystko przesmarowane i pasy ponaciągane, wymieniliśmy również olej w silniku i nowy przenośnik kłosowy ponieważ stary był już cały dziurawy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja dopiero zaczynam przygodę z Superem, kupiony z SKRu, więc i remont niestety był bardzo pokaźny. Kosa prostowana, nożyki liche zmienione, druty na nagarniaczu i wszystkie boczne bo nie było, podkładki i prowadnice pod kosę, prostowanie i wymiana klepek gardzieli, wał górny gardzieli do wymiany, spawanie gardzieli, fartuch i usczelki chwytacza, czyszczenie klepiska, podsiewacza, wytrząsaczy i ogólnie wszystkiego, pasek podwójny kupiony ten wzdłóż gardzieli. Chłodnica czyszczona, była całkowicie zapchana kurzem i błotem. Olej dokładnie wymieniony z płukaniem chłodnic i wymianą metalowych węży na gumowe bo innych nie było, bo ciekły trochę, wszystkie filtry i 20l hydrolu do dolania. Ręczny - nitowanie nowych okładzin, łożyska główne tylne na wytrząsaczach. I wiele wiele, innych o których nie chce mi się pisać. Wszystko oprócz spawanie robiłem sam. Obecnie kończę wymianę obudowy podajnika kłosowego wraz z górnym wałkiem i łożyskami. Puki co na razie nie przewiduję więcej grzebania i dobrze, bo już rzygam tym remontem i nie tyle kosztami co tym dłubaniem przy tym prawie całe dnie prawie od miesiąca czasu. Najgorsza jest jakość materiałów obecnych czasów a jeszcze gorsza jakość wykonania pseudo firm pseudo rzemieślniczych, zębatki trzeba doszlifowywać, bo ogniwka by popękały, takie są skwary na nich, dziury na wałach, zębatkach trzeba dowiertywać , rozwiertywać albo jak są to nie w tym miejscu, dziury na kliny za małe, z błędami rzemiosła najdłużej się schodzi!!! Jedna firma mi najbardziej podpadła, rolmus z wrześni, mają takie dziadostwo że głowa mała, ale agroma od nich bierze to co się zrobi... Jeszcze będzie potrzeba wymienić pas napędu młocarni, ale to po sezonie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak chcesz wiedzieć to powiem ci że 21 a części nie liczyłem, bo szczerze mówiąc nie chcę tego wiedzieć...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj