Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik971204

Jaki ciągnik wybrać?

Polecane posty

rolnik971204    22

witajcie

chcielibysmy kupic nowy ciagnik na przyszle wnioski.Ciagnik bylby glownym ciagnikiem w gospodarstwie

i wykonywal by prawie wszystkie prace(tzw.prace polowe,prasowanie,zwozenie bel) wszystkie grubsze prace.Ciagnik bylby z turem.Teraz podam wam niektore pasujace mi ciagniki:Deutz Fahr agrofarm 420 (85km)z turem biedaszki ,New holland TD5030 (82km)z turem Metal Fach ,John Deere 5080M (80km)z turem Pol-Mot Warfama i Farmer F8244 Cz.

 

Z gory dzieki.

 

Farmer tez z turem Metal Fachu

zapomnialem dopisac,sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

do tura bardzo dobry byłby NH jest nieduży i zwinny, a w innych prachach polowych też powinien sobie poradzic i oczywiście ma małe spalanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

do tura najlepszy JD bo jest na pełnej ramie i tur nie uszkadza konstrukcji ciągnika i najlepiej z orginalnym turem jd bo krajówki to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja odrzucam z tych na pewno M-ke i Farmera farmer gdyby tak pięknie wygląda na wierzchu to by pracował to by było bardzo dobrze JD boję się tych mostów bardzo dużo o tym czytałem ale to już M lepsze od R polecał za to NH to co mówił kolega wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba10    0

może mf 595 90km 4x4 mój wujek ma takiego(bardzo dobrze się spisuje na 45h) i jeszcze mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ja bym wybrał nh lub df,farmera lepiej nie kupuj bo krązą o nim złe opinie.DF jest skretny i mało pali a jeszcze jedno bierz tylko z dachem widoczności i rewersem alektrochydraulicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Jeśli będzie pracować z Tur'em to sprzęgło "mokre" jest bardzo wskazane :) a co do marki to najlepiej John na pełnej ramie chociaż spali więcej niż DF czy NH. Przy dobrym mocowaniu tura to i Farmer będzie chodził. Więc reszta to kwestia kieszeni i gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Jak do do tura to najlepszy będzie JD praktycznie żaden ciągnik w porównywalnej cenie nie posiada konstrukcji ramowej :)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Niema co porównywać gówna do twarogu czyli już jak dla mnie to farmer odpada.

Deutz bym odrucił ,bo słyszałem że te mniejsze to mają słabą przyczepność podczas orki w trudnych warunkach. O new hollandzie nic nie słyszałem . To ja bym wybrał john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik971204    22

bo my mamy male gospodarstwo ok. 10h wiec nam bardzo dobry i wypasiony ciagnik niepotrzebny.Pracowal by najbardziej w belkach w sianokiszonce w sianie i w slomie.Robimy teraz stara c-360 ze zwyklym turem i nie mozna kierownica ukrecic wiec by sie przydal troche wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to na 10 ha to ciężko będzie dostać taki ciągnik, chyba że będziesz miał dzierżawę na umowie... a wiecie czy wogóle bedą brać wnioski na modernizację??? w Agrobiznesie mówili że nie wiedzą czy modernizacja wystartuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

na 10 ha to najlepszy będzie NH TD5020 do tura nie za lekki nie za ciężki i kasa też spoko za to 110 tyś to będziesz miał z klimą i pneumatyka podejrzewam mało ci spali i przegląd tani i dobry tur z 40 tyś to rachunek cię wyjdzie 150tyś :D tak że zestaw i jak na 10 ha powinien wniosek przejść :D Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Odrzuciłbym Farmera znajomemu przy 4 obrotowej i obciążniku odlanym pękł.Najlepszy jest JD bo na ramie i nie pęknie ale New holland też jest bardzo ciekawy my mamy taki sam obszar jak wy ale na razie nie bierzemy nic.Ja bym wybierał między JD a NH.Deutz może się nie zmieścić w tej cenie.Odnośnie tura to ja nie uważam żeby nasze były badziewne.Tak wiele i tak ciężko ładować prawdopodobnie nie będzie więć nie widzę sensu kupić oryginalnego.Pozdrawiam,ja bym wybierałmiędzy New holland a John deere ale jd ma ramę i do tura będzie lepszy.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a ja powiem inaczej... znajomy kupił tura polskiego do 5714 i jak podniewsie belkę z sionokiszonki to rama się wygina... jak bedziesz brał ciągnik nie wiem na jaki się zdecydowałeś to bierz odrazu tura oryginalnego bo po piwrwsze masz dobrego tura i nie będziesz musiał nic przy nim kimbinować i nie stracisz gwarancji na ciągnik... a po drugie to koszystr=niej wyjedzie ci kupić cały zestaw razem niż osobno... takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja mam 12ha z czego 3 to tzw rolnośrodowiskowe i kupiłem Kubotę M6040 z polskim turem, radzi sobie fenomenalnie, bardzo zwrotna (chyba w tej klasie nic lepszego nie znajdziesz) 65KM, bardzo dobre wyposażenie standard, no i co najważniejsze to bardzo ekonomiczna. Cena netto to 105tys+22tys.

Na dotacje i VAT mi zwrócili. kosztował mnie ten zestaw po zwrotach 63,5tys i jestem super zadowolony.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj