MICH4Ł

Kupno kombajnu na usługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MICH4Ł    1

Witam. Ostatnio zacząłem rozmyślać nad zakupem kombajnu typowo pod usługi, własnego gospodarstwa nie posiadam ale myślałem ,że może to jest dobry pomysł na biznes. Czy ktoś by mógł się odnieść do tego czy warto czy jednak nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517

A .Znasz mechanikę czy jakiś warsztat ,serwis w razie awarii,masz jakieś zaplecze ,plac ,wiatę czy garaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Zależy od zapotrzebowania w danej okolicy na takie uslugi. Zależy również jaki kombajn, bo jak będzie niedomłacał, gubił ziarno i psuł sie co 15minut to szkoda nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICH4Ł    1

Myślałem ,że całe dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie tak uogólniając a kombajn to lexion 460 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, MICH4Ł napisał:

Witam. Ostatnio zacząłem rozmyślać nad zakupem kombajnu typowo pod usługi, własnego gospodarstwa nie posiadam ale myślałem ,że może to jest dobry pomysł na biznes. Czy ktoś by mógł się odnieść do tego czy warto czy jednak nie. 

nie warto obecnie. temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo nowy drogi, a w okolicy pełno innych. żniw raptem dwa tygodnie. policz czy na banki zarobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441
1 minutę temu, pafnucy napisał:

nie warto obecnie. temat można 

Dlaczego? Znam człowieka który nie ma ziemi, a ma kombajn do zboza, do buraków, sieczkarnię do kukurydzy i żyje między innymi z usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź kartkę i długopis i policz. o czym tu pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Na każdej wiosce co drugi ma kombajn lepszy gorszy ale ma może zarobisz z 10 000 zł w sezon troche ci niezapłacą to było dobre w latach 90 tych sam robiłem usługi obecnie nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
3 minuty temu, pafnucy napisał:

bo nowy drogi, a w okolicy pełno innych. żniw raptem dwa tygodnie. policz czy na banki zarobisz?

Żniw dwa tygodnie,kukurydzianych dwa miesiące.Wyżyć z jednego kombajnu cały rok to słaby pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Pytanie podstawowe, czy jesteś pewien że akurat Ciebie będą wynajmować? Zwłaszcza z innych województw 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sie dopytują. LUDZIE ! Wakacje som. dzieci nudzą siem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
1 minutę temu, kris91 napisał:

Pytanie podstawowe, czy jesteś pewien że akurat Ciebie będą wynajmować?

Jak zdołuje cenę to być może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

To zaraz, zaraz!!! ☝️ Skoro masz już pracę, to jak chcesz kosić na terenie 3 województw? 🤔 W czasie urlopu czy czekać klienty mają, aż czas będziesz miał? 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
Przed chwilą, MICH4Ł napisał:

traktował jako dodatkowy dochód żyć z tego nie muszę bo mam pracę

Trafiłeś większą kumulację w lotto? chcesz zainwestować ?Są lepsze sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a z czego żyjesz? jaki kombajn i ile ha usług?

no i jaka szkoła średnia przed tobą?

Przed chwilą, kris91 napisał:

To zaraz, zaraz!!! ☝️ Skoro masz już pracę, to jak chcesz kosić na terenie 3 województw? 🤔 W czasie urlopu czy czekać klienty mają, aż czas będziesz miał? 🤔

najmie kombajnistę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICH4Ł    1

Z czasem nie problem, a zainwestować może trochę też no i interesuje mnie taka robota w polu 

kombajn tak jak mówiłem lexion 440, 450 albo 460. Hektarów tak myślę z 200 na spokojnie, szkoła średnia skończona już ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Jeżeli w okolicy głównie pow 100 ha i mają wszyscy swoje kombajny albo jak wynajmują to duże kolosy lub 2 na raz to ty nie nazarabiasz  podobnie jak masz mocno rozdrobnione pola w okolicy i ludzie mają po 1-2 ha kawałki i kombajnów we wsi od groma to tak samo  :) Sam wiem po sobie też bo mam nh tc 56 i dopóki z konkurencji nie kupil claasa lexiona w tamtym roku to każdy lecial do mnie a teraz ze 30-40 % os odpadło . Cięzki to kawałek chleba do 2014 roku bardzo dobre pieniądze skosiłem usługowo srednio 100-150 ha i brałem po 300-320 w tamtych latach to szło coś kupić maszynę jakoś lub nawozy, nasiona i środki  za to kase a teraz to śmieszne pieniądze po odliczeniu kosztów paliwa , smarów , corocznego serwisu , części i amortyzacji sprzętu to jakbym poszedł sezonowo robić u kogoś na kombajnie to bym podobną kase zarobił jak ze swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICH4Ł    1

U mnie we wsi nie ma kombajnu a w okolicy jest tylko jeden który kosi coś dodatkowo usługowo bo nie ma czasu no może 2 bo teraz jeden gość kupił ale on przeważne tylko u siebie kosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robię usługi żniwne od 98 roku i jest to finansowa równia pochyla. Gdzieś tak do 2010r to jeszcze jakieś pieniądze z tego były a teraz kombajnikow jest od h..... i troche typowych na usługi też jest i finalnie jest z tego wielki h.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, MICH4Ł napisał:

Z czasem nie problem, a zainwestować może trochę też no i interesuje mnie taka robota w polu 

kombajn tak jak mówiłem lexion 440, 450 albo 460. Hektarów tak myślę z 200 na spokojnie, szkoła średnia skończona już ;)

musisz poznać @cebulij . ON też poważnie do życia podchodzi. razem sporo mogli byście osiągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj