Emka87

Rozrzutnik Obornika Agromet F.M.R. Czarna Białostocka N-235/1 - Rok produkcji.

Polecane posty

Emka87    13

Witam. Mam pewien problem z moim rozrzutnikiem obornika. Mianowicie stety lub niestety rozrzutnik został pomalowany ( i to nawet 2 razy) a wraz z rozrzutnikiem została zamalowana jego tabliczka znamionowa. Z tabliczki nic nie widać , więc nie znam do końca daty produkcji tego rozrzutnika. Rok produkcji tej maszyny to 1985 lub 1986. Skąd to wiem ?

- Na tabliczce wałka przekaźnika mocy , który był w zestawie z tym rozrzutnikiem od momentu zakupu wybity jest rok 1985.

- Na butli , która jest od początku w tym rozrzutniku wybity jest rok 1986.

- Dziadek kupował ten rozrzutnik jako nowy i twierdzi , że rozrzutnik jest raczej z 1986 roku

- Jednak razem z rozrzutnikiem był kupowany pług (również jako nowy), który nie był malowany , a na jego tabliczce wybity jest rok 1985.

Jak dla mnie rozrzutnik jest z 1986 , jednak nie jestem pewien. Jeśli ktoś się na tym zna , to niech napisze czy rok produkcji butli pokrywa się z rokiem produkcji całego rozrzutnika. Jeśli z tym jest różnie , będę musiał oczyścić tabliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Abo na złom prowadzi i nie wie ile jest wart.🤔 Moim zdaniem to waga ważniejsza niż rok produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka87    13

Nie zgadliście. Ani na zabytek nie pójdzie , ani na złom. Będę planował kiedyś zrobić renowację  tej maszyny i pomalować ją na oryginalny kolor. Może jak się zedrze ten kolor to wyjdzie , że jest tam jest tabliczka znamionowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tabliczka nawet zamalowana była by widoczna. najwyżej nieczytelna po zamalowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka87    13
7 minut temu, pafnucy napisał:

tabliczka nawet zamalowana była by widoczna. najwyżej nieczytelna po zamalowaniu .

U mnie wygląda to tak. Nie wiem czy tabliczka tam jest , ale rozrzutnik malowany był 2 razy. Strzałkami zaznaczyłem miejsca , w których wbite są nity.

224837600_3897565713682524_4239626551708284922_n_LI.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no po tabliczce raczej... już nigdy prawdy nie dojdziesz.... 🤧

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
6 godzin temu, Emka87 napisał:

Nie zgadliście. Ani na zabytek nie pójdzie , ani na złom. Będę planował kiedyś zrobić renowację  tej maszyny i pomalować ją na oryginalny kolor. Może jak się zedrze ten kolor to wyjdzie , że jest tam jest tabliczka znamionowa. 

Sąsiad miał rozrzutnik Czarna Białostocka z drugiej połowy lat 80tych. Rozrzutnik był koloru szarego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka87    13
14 godzin temu, bergman31 napisał:

Sąsiad miał rozrzutnik Czarna Białostocka z drugiej połowy lat 80tych. Rozrzutnik był koloru szarego. 

Tak , to był oryginalny kolor tego rozrzutnika. Były też w kolorze takim bardziej niebieskim (agromet-n2351-rozrzutnik-przyczepa-sprzedaz-przyczepy-rolnicze-kazimierza-wielka-489949607.jpg (960×540) (img-sprzedajemy.pl) ) i mój właśnie takiego koloru będzie. Farba , którą były malowane te rozrzutniki to RAL 7031. Jest ona nadal dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj