Zaloguj się, aby obserwować  
pawcik342

Byki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawcik342    0

Mam na oku taki mały interes mam stodole na jedna stronę wchodzie około 1000 kostek a druga strona stoi pusta myślałem tam wylać wylewkę i dać tam byki ale mi chodzi o takie do 2-3 dniowe wychować je do 100kg i sprzedam temu co skupuje byki. Byków by mi weszło około 30 wiec jak bym kupił 30 byków po 400 a ustalałem z gościem i obiecał mi po 13 zł za kg wiec na jednym byku bym wychodził 900zł a jak bym sprzedał wszystkie to miałbym 27000 tys i tak z 4 razy i miałbym nowy ciągnik.Powicie mi czy się brać za to czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Masz doświadczenie z małymi cielętami?? To nie takie proste. Nie radze kupować takich 2-3 dniowych lepiej żeby miały około 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcik342    0

Z cielętami mam duże doświadczenie no a byki będę kupował trochę starsze tak jak ty powiedziałeś a powiedz mi czy ten interes będzie się opłacał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Policz koszt zakupu cieląt, paszy, preparatów mlekozastępczych, leków i zobaczysz czy się opłaca. Acha i odlicz jakiś procent na upadki bo niestety tego nie unikniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorczyk    0

I ja nie wiem kto u was daje po 13zł za takie duże byki u nas na eksport za granice mogą mieć 75kg i nie przekraczają 35 dni a zanim twoje urosną do 100kg będą miały ze dwa miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcik342    0

U nas jak jeżdżą kupcy którzy skopują byki mówią ze mam mieć 100kg bo za kg więcej nie zapłacą i pytałem się o cenę to powiedział 13 zł za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj