Zaloguj się, aby obserwować  
mieszczuchzmiasta

Gdzie mieszczuch może kupić mięcho od gospodarza pod toruniem?

Polecane posty

Witam

 

Przepraszam jeśli piszę w złym dziale, ale wydaje mi się iż nie jest to coś co można dorzucić do giełdy, jeśli tak, to poproszę o ostrzeżenie i przeniesienie tego do działu giełda.

 

Jak się po temacie można domyśleć, byłbym zainteresowany zakupem bezpośrednim od rolnika, co jest chyba oczywiste po cenach wyższych niż zaoferowałby to skup ale z drugiej strony niższych niż musiałbym zapłacić w sklepie. Poszukuje gospodarzy w odległości do 25 km od Torunia, najchętniej w kierunku północnym

 

Interesowałoby mnie zakupienie między połową września a początkiem października

- pół świniaka

- 10 sztuk indyka (ubitych, nie muszą być oskubane chociaż na pewno byłby to plus)

- 2 kaczki

 

a później od początku października poszukiwałbym raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie z początku 20 z czasem 50litrów mleka które odbierałbym osobiście po porannym udoju w sobotę, zależy mi na wysokiej zawartości suchej masy, ponieważ mleko będzie używane do wyrobu serów.

 

Mam pytanie czy są tutaj osoby zainteresowane dokonaniem takiej sprzedaży? Jeśli tak, to chciałbym poznać ceny. Świniak oczywiście musiałby zostać ubity przez gospodarza.

 

byłbym zainteresowany także różnych produktów rolnych, ale nie jestem pewien czy mogę tutaj napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

powiem ci trak takie cos to tylko musial bys kupywac po cichu od kogos znajomego bo taka sprzedaz jest nielegalna

ale ludzie tak sprzedaja bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak nielegalne? pół świniaka to sie zgodze ale jak indyki to czemu nielegalne? Co do mleka to moze w toruniu postawia takie urzadzenie jak mlekomat :) U nas w Cieszynie juz jest :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Widze ze kolega z moich rejonow skad dokladnie jestes? bo ja z Torunia ..

 

a co do kupna tych towarow co wypisalas to na forum raczej nikt ci sie nie zaoferuje ani na prov bo kto wie czy nie jestes jakis inspektorem i nie chcesz zaszkodzic rolnikowi, takie rzeczy to jedynie u kogos znajomego co proawdzi gospodarstwo bo tak ktos obcy to watpie zeby sie pokusil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ lukasz

Ja wiem, że ja tylko głupi miastowy, ale czemu jest nielegalna? tyle sie ostatnio czyta o tym jak to państwo namawia rolników do sprzedaży bezpośredniej? czy to wymaga specjalnie przygotowanego zaplecza?

 

@ wacek

powiem ci szczerze i uczciwie, że jednak wole mleko z krowy a nie z automatu, bo do wyrobu serów najlepsze jest świeże pełne mleko, nie odwirowane, nierozcieńczone.

 

@ damian

ja będą od września wynajmował mieszkanie w toruniu, nie chciałbym skłamać, ale w okolicach ulicy kaszownika chyba

 

@ kris

Jezusicku... to już nawet nie można sprzedawać bezpośrednio? A czy opcja: kupuje żywca i gospodarz nawet za jakąś opłatą mi pomaga ubić zwierze jest legalna? Bo ja rozumiem, że jako rolnik, sam z siebie nei może ubić, ale w tym momencie zwierze byłoby moje, i ja bym je jako osoba prywatna przetwarzał na mięso, przy pomocy gospodarza. MOge jak coś podpisać papierek, że je kupiłem jakby banda z jakiegoś urzędu wpadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli do produkcji serów to doskonale cie rozumiem ze z takiego "automatowego" mleka nie zrobisz sera. Pozatym cena, 3 zł za litr :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wystarczy że będziesz miał numer gospodarstwa i księgę zwierząt i wtedy każdy ci sprzeda, ale czy dostaniesz ten numer nie mając gospodarstwa to już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

poprostu nie mozesz sobie zabic swinie i i tak sprzedawac ani kory ani gesi

powinna to robic ubojnia

mleka na dobra sprawe tez bez pozwolen np z sanepidu tez nie wolno sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas koleś sprzedaję świeżo uwędzony wędliny i kiełbasy swojskie w mieście w soboty :) czemu w soboty? bo niby urzędy nie pracują...ale co to ma do rzeczy.

 

Musisz zawiązać jakąś działalność która będzie sprzedawać produkty spożywcze. Domyślam się ze będzie to żywność ekologiczna ?

Pozałatwiasz formalności i nie widze przeszkód aby kręcić biznes..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ wacek

TAA... kto wie co oni robią z tym mlekiem w automacie. Plus 3zł za litro to przecież jakiś żart, ja mam nadzieje zapłacić 1,3-1,5zł za litr

 

@ darek

No właśnie...

 

@ hubert

To ma być do użytku własnego i rodziny, żadnej sprzedaży nie przewiduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mając numer PL..... możesz kupować wszystko i przeznaczyć na spożycie przez rodzinę bez problemu zwłaszcza jeśli chodzi o młode bydło i trzodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jesli do wlasnego uzytku to musisz tylko dogadac sie z sprzedajacym....i do roboty :) zadnych przeszkod nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

To wiem gdzie to jest nawet nie tak daleko ode mnie

 

a co do przetworzenia Trzody na pozywienie to albo rolnik jak umie albo jakis rzeznik u rolnika moze ci zrobic kilbasy itp.. i ty wezmniesz polowe jak mowisz a druga polowe kto inny.

 

moze dlatego w sobote bo jak mowisz ze urzedy nie funkcjonuja wiec nie martwi sie ze wpadnie do niego jakas kontrol i nie narobi mu klopotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

A może kolega sam potrafi robić wyroby i posiada wędzarnie.Pozdrawiam ( Czuj Dym)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie od zawsze się ubijało świniaka na mięcho przez znajomego rzeźnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@mieszczuch,tak spytałem bo jestem członkiem innego forum w którym właśnie wyrabiamy wędliny i budujemy wędzarnie. Wszystkie wyroby bez dodatków chemii więc myślałem że też tam jesteś zalogowany .


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Życzę udanego wyrobu wędlin domowych.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj