Polecane posty

MIRAS699    0

Kupiłem MF3080 przynajmniej tak pisze na masce.Ten ciągnik nie różni się od innych MF3080 poza tym że ma on turbinę i nie wiem ile on ma koni.Znalazłem dane techniczne tego ciągnika i nie były one produkowane z turbinami,więc chciałem zapytać ile mam on koni i czy były te ciągniki produkowane z turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

3125 na 6 cyl z turbina i ma 125km, 3070 ma 4 cyl i Turbine, ile w Twoim jest cyl?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze to nie jest temat o mf.

Po drugie są rózne mozliwości jeśli silnik ma tyle samo cylindrów co w tym modelu czyli 6 i jest turbo możliwe ze ktoś zmieniając silnik załozyl sobie z turbiną. jstnieje tez taka możliwość że np ktoś z papierami motał i papier jest od 3080 a ciagnik to jakis inny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

Ten MF ma 6 cylindrów.Patrzyłem na allegro MF3125 ma inny silnik od mojego inaczej jest zamontowana pompa wtryskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

hubertuss jak można sobie zmienić silnik na inny silnik musi być ten sam co oryginalnie założono.Może turbina była w dodatkowym wyposażeniu,ale na allegro sprawdzałem i niema jednego MF 3080 z turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

turbinę założył pewnie sobie poprzedni właściciel bo brakowało mu mocy na allegro był kiedys 6170 z założona turbiną tak na własną rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Turbosprężarkę na pewno ktoś sobie dołożył... Sprawdź tylko czy jest wszystko dobrze podłączone, szczególnie smarowanie turbiny i w miarę możliwości jak mocno "dmucha", chociaż w ciągniku nie możliwe żeby było coś nie tak - za duże ciśnienie :) (nawet nie wiem ile powinno być prawidłowo tam doładowania. Taki z ciekawości KTOŚ MOŻE WIE????)(turbosprężarka pewnie jest od MF 3125)...

 

Nie wiem jak w ciągnikach, ale... wtryskiwacze, a co najmniej dawka paliwa (ustawienia pompy paliwowej-ty masz tą rotorową chyba) powinna być inna niż w seryjnym 3080 (zapomniałem modelu silnika A6...coś tam bodajże :) ). Kolejna rzecz która powinna być wymieniona to tłoki (do "turba" szły chyba inne lub z inną ilością pierścieni na tłoku.. jakoś tak nie jestem pewien)...

 

Ogólnie jeżeli Ci nie kopci, ani źle nie chodzi (ma moc, ładnie wkręca się na obroty) to sprawdź tylko te smarowanie turbosprężarki... (ewentualnie zdejmij dolot powietrza który idzie od filtra i sprawdź luzy na łopatkach...) Tak "z grubsza" to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu > Massey Ferguson > Seria 30XX-31XX-61XX-26XX-36XX-81XX


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na bloku silnika powinna być jakaś tabliczka z numerem silnika. Poszukaj jej i podyktuj dane z tabliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

zorzyk2 tabliczki to tam żadnej niema ale powiedz ile tam tych liczb powinno być.Są tam jakieś liczby ale czy to te

 

Daniel215 masz racje silnik pięknie wchodzi na obroty możliwe że ktoś założył turbinę była turbina na allegro na sprzedasz.Nie wiem dlaczego może wina kontrolki ale tli się od ciśnienia oleju w silniku (nie świec tylko tli w nocy widać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

MF3080 powinien mieć oznaczenie modelu silnika A6.354. Gdyby między literą A i cyfrą 6 była literka T - co oznaczałoby turbo, nie wchodziłem głębiej w oznaczenia i nie wiem czy taki silnik w ogóle był. Jakieś dodatkowe cyfry oznaczać będą nr seryjny silnika

 

Sprawdziłem , były takie silniki, miały oznaczenie AT6.354.4 , które to montowano między innymi w kombajnie serii MF560, 565(moc silnika 125KM), 665(moc silnika 132KM).

Silnik, taki sam jak ciągniku 3080, miały kombajny serii 520,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tym niemniej masz już taki silnik. Mając katalog części można byłoby sprawdzić różnice w zastosowanych częściach, czy może tylko turbina i inne nastawy pompy wtryskowej.

Jeszcze były wersje silnika A6.354.4 oraz AT6.354.1. Z mojego rozeznania wynika, że A6.354 miały sworznie 34,925mm, natomiast silniki A6.354.4 , AT6.354.1 i AT6.354.4 już grubsze 38,1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

3095 równiez są bez turo, a tu na filmie nawet słychac turbine, pewnie ktos załozył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem dalej w czym problem watpie aby ktos na zachodzie bawił się w zakładanie turbo trzeba zmienic tłoki zmienić ciśnienie otwarcia dysz wtryskiwaczy dawke paliwa kont wyprzedzenia zapłonu itd. Generalnie nie dojdziesz co jest tam grane i ile on ma mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj