aro321

Jaki model Belarusa wybrać???

Polecane posty

aro321    103

kolego mariush19 gdzie kupowałeś tego belaruska??? ile kosztował?? jakie maszyny masz do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

oczywiście, że brutto. A jaki pług polecacie do modelu 952,3 o mocy 95 km??? ziemie lekkie miejscami piaszczyste

Jeżeli wszystkie ziemię masz lekkie 5x40 podoła ale ja bym ci radził porządne 4x40 przynajmniej bedziesz szybko jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja myslałem nad 5*35 z agromaszu. w łukowie mozna kupić go za 4600 zł tylko on jest trochę za niski i boję sie zeby sie za czesto nie zapychał (dużo oram poplonów i wiadomo jak ekologia to i perz) koledzy czy któryś z was spotkał sie z rewersem w modelu 952,3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Co do pługa to u mnie Pronar 82TSA ciąga 4x36 (gleby klasa od 2-4 ciężkie) Vogla i jeszcze do tej pory nigdy nie miałem problemu z zapchaniem, czy to gorczyca (bez talerzowania) czy oborywanie granic perz itd. Ale to już kwestia kieszeni i tego co oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1
Ja mam taki z udziwigiem nie ma problemu tak samo z uciągiem, na piachach idzie super nawet ponad 8km/h przy orce, na moich glinach ten pług dla mojego belarusa to troche za dużo. Pług idzie super nic nie sićąga w ziemie wchodzi super, zakrywa dobrze zabespieczenia działająnie zapycha się , lemieszy co prawda po 100 zł sztuka ale komplet na dwa sezony. Naprawde polecam cie ten pług 4 skibowy ci w zupełności wystarczy ja za swój dałem 4 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

ARO321 w tym modelu jest rewers ale chyba mechaniczny.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Tak jest rewers mechaniczny czyli nic specjalnego. Montowany w miejsce reduktora czyli masz poł biegów mniej lub w specjalnej przystawce z lewej strony skrzyni wraz z reduktorem dającym full wolnych biegów. Ani ta opcja ani ta mi by nie odpowiadała bo więcej z tym kłopotu niż korzyści a jeszcze za dopłatą. Coś lepszego pewnie jest w tych nowocześniejszych belarusach ale nie w tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

o pługu bede myslał póżniej jak na razie to muszę kupić traktor. Strasznie podoba mi sie model 923,3 ale nie na moją kieszeń (109 tys brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy czy któryś z was posiada model 952,3 euro 2?? bo słyczałem ze sa bardziej awaryjne i wiecej pala od euro 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a co dokładniej słyszałeś?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

słyszałem że silnik jest strasznie paliwożerny, zwłaszcza przy lżejszych pracach, plastiki szybko pękają i podzespoły są gorzej wykonane. Bardzo proszę o opinie i porady uzytkowników modelu 952 euro 1 i euro 2 ponieważ jestem w trakcie załatwiania kredytu i muszę sie zdecydować

 

kolego @ nikita a Ty jaki masz euro 1 czy 2??? jak on ci sie sprawuje??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

No kolego jak chcesz mieć 95 koni z turbiną to się nie dziw że więcej spali od 80 konnego 820 (na godzinę oczywiście bo na ha to już inna sprawa) A różni się to euro 2 tylko silnikiem więc co tu gadać o podzespołach? Wątpie czy jest jakakolwiek różnica jakości są tylko troche inne rozwiązania techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

wiem o tym ze wykonanie nie jest rewelacyjne... usiłuje sie dowiedziec tylko który bedzie lepszy 952 euro 1 czy 952,3 euro 2 bo różnica w cenie jest ponad 10 tyś, a za te kasę mam pług z agromaszu i używana przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Bierz euro 1. Dlaczego? Więcej kasy w kieszeniu zostaje, starczy Ci np na pneumatyczne siedzenie do niego, agrohaki, starter bester-herkules, grzałka na zimę, OC+AC+NW i wiele innych drobnych rzeczy.

Z tego co pamiętam to tam jest filtr oleju taki odśrodkowy a w EURO2 masz donaldsona który wymieniasz więc ponosisz koszta a w euro1 tylko czyścisz.

Ja brałem euro2 bo nie wiedziałem czy przejdzie mi euro1 przez MGR, teraz już wiem że przeszedłby bez problemu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

tylko ciekawe czy model euro 1 uzna arimr bo to będzie kredyt na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wg mnie uzna bo obchodzi ich tylko Dowód Rejestracyjny ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

chyba zdecyduję sie na belarusa euro 1 z monoblokiem i na krzyżaku... jaki tur polecacie do tego modelu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Witam. Zakupiłem Belarusa 952 na krzyżaku i z monoblockiem wraz z ładowaczem czołowym z Metal-Fachu, do tego jeszcze pług z Akpila Mix 40 4+ i wszystko mnie kosztowało 115 tys zł. Na ciągnik mam 18 miesięcy gwarancji i pakiet ubezpieczeń. Dziękuję wszystkim za swoje opinie i podpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5297

@aro321

jesli to nie tajemnica ile za sam ciągnik dałeś bez tura i gdzie zakupiony został??

z góry dzieki i pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja kupiłem 2 lata temu belarusa 920 z hydraulika bosha i synchronizowana skrzynią, jedyną jego awarją gył cieknący siłownik podnośnika, ale to było zaraz po zakupie i został on wymieniony na nowy na gwarancji. i naprawde nie narzekam na ten ciagnik, pracuje nim na 140 ha jako ciągnik głowny. pracuje on z 5 skibowym pługiem, agregatem 3.6 i rozsiewaczem. fakt. to nie jest super komfortowy ciagnik, ale bądżmy szczerzy, nie wsystkich stać ma to żeby wziąć kredyt ma 200 tys zł i kupić JD lub fenda, bo kredyt nie jest trudno dostać, sztuką jest go spłacić, a wszyscy wiemy że nie zawsze jest w tej pracy różowo i czasem jest naprawde ciężko z pieniędzmi. wydałem te 65tys zł na nowego belarusa i naprawde nie żałuje bo za te pieniądze mam solidny ciągnik który jest prosty a przez to nie zawodny i kiedy już zacznie się psuć, a stanie sie tak napewno, jestem pewien że wszystko naprawie w nim sam i ti naprawde niewielkim kosztem, w przeciwieństwie do zachodnich maszyn, których naprawa kosztuje bardzo dużo i wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejątności i narzędzi. mam racje?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

nie. u mnie są ziemie bardzo lekkie i bez problemu ten ciągnik radzi sobie z rosyjskim płógiem 5 skibowym


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj