Cassius

New Holland M160 zacinajacy sie synchronizator

Polecane posty

Cassius    0

Witam. Mam pytanie odnosnie zacinajacego sie synchronizatora zmiany zakresu Slow/Fast w NH M160. Jest to skrzynia semi powershift. A mianowicie:

Ciagnik przestal jezdzic na zakresie A wiec postanowilem zrobic kalibracje, podczas kalibracji wyskoczyl blad U89 co wskazywaloby ze jest jakis problem z przesunieciem synchronizatora S/F (A/C) 

Zdjalem dekiel gorny skrzyni, uruchomilem ciagnik w systemie HH i na HD sprawdzam jak przesuwaja sie synchronizatory patrzac do srodka skrzyni. Zakres M/R przelacza ladnie pokazujac na wyswietlaczu 25-45-75 natomiast przy poruszaniu synchronizatorem S/F aby wbic go na S trzeba kilka razy naciskac przycisk aby tloczek za ktoryms razem dopchnal do konca (75). 

Zdjalem blok zaworow z prawej strony z dwoma tloczkami aby sprzwdzic czy sa w dobrym stanie. Zamienilem tloczki miejscami i po zlozeniu dalej to samo ciagle niedopycha synchronizatora S/F dochodzi do 60 i wraca na 45 (mowie o wartosci na ekranie) po kilku prubach wkoncu wbija. Ponownie zdjalem blok zaworow z prawej strony, przy prubach recznego przelaczania dzwigienek synchronizatorow M/R przelacza lekko i plynnie zatrzaskujac sie, natomiast synchronizator S/F w jedna strone przesuwa sie lekko natomiast w druga przycina sie i trzeba uzyc wiecej sily aby go przesunac.

Rozjechalem ciagnik, wyjalem synchronizator - wyglada dobrze i tu moje pytanie czy na zalaczonym zdjeciu delikatne przytarcie pomiedzy elementem A i B moze byc powodem tego ze synchronizator ma problem z przesunieciem sie w zabki tryba?

hDjGNQKrQs6PtVN8Fm2qhw.png

227351069_2113093855498731_5694621314413582303_n.jpg

228752199_354473922784277_8701829929476308996_n.jpg

Edytowano przez Cassius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin821010
      Witam, proszę o pomoc w moim TM zapalił się taki błąd  i nie wiem od czego jest, ciągnik jeździ normalnie nic się nie dzieje ale po odpaleniu za jakiś czas się zaświeca.

    • Przez Młody56
      Witam. Mam problem z moim ciagnikiem. Wyglada to tak, że po zakonczonej pracy został zgaszony(nic podczas pracy się nie działo) i gdy poszedłem 8 godzin pozniej go odpalić to nie mogę tego zrobić. Po przekreceniu kluczyka na zapłon kontrolki się zaświecają lecz gdy chce odpalić nawet rozrusznik nie przekręci (akumulator jest nowy) Objawy wyglądają tak jakby rewers był ustawiony na jazde w przód albo w tył ale rewers jest w pozycji neutralnej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez Rafael79
      Witam, jakie ciśnienie powinno być w akumulatorze hydraulicznym w New Holland 8360?
    • Przez DawidUrsusXX1
      Witam, pacjent New Holland 8560 power command podczas zmiany kierunku jazdy (bez znaczenia czy ze sprzęgłem czy bez) na ułamek sekundy miga kontrolka od ciśnienia skrzyni biegów, czasem mignie 2 razy. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez Rafael79
      Witam
      Mam problem z ciągnikiem New Holland 8360. Po wymianie filtrów i oleju w skrzyni biegów, wyświetla się kontrolka przy obrotach silnika 1500 i używaniu hydrauliki. Myślałem że jest zapowietrzony układ więc postanowiłem odkręcić śrubę przy filtrze z wkładem, odkręciłem tę śrubę i się okazało że olej nie wylatuje. Dodam jeszcze że oleju jest poniżej minimum ponieważ zabrakło mi do wymiany. I zastanawiam się czy jak doleje oleju to znikanie ten problem czy wsadziłem zły wkład filtra. Jestem posiadaczem tego ciągnika od 2 miesięcy. Bardzo proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie co może być przyczyną. Z góry wielkie dzięki.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj