El_Rolniko

Kalendarz zabiegów pszenicy

Polecane posty

El_Rolniko    0

Witam, na początku kwietnia zmarł mój ojciec i przejąłem po nim małe gospodarstwo 8ha wraz z parkiem maszynowym. Uprawialiśmy tylko pszenicę i chciałbym dalej to robić lecz mam strasznie małe pojęcie na temat zabiegów (oprysków i nawozów) stosowanych na tą roślinę. Czy ma ktoś może jakiś kalendarz lub sprawdzony poradnik jakie i kiedy zabiegi stosować na pszenicę jara i ozimą ? Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Po prostu śledź temat o pszenicy. Tam ludzie piszą co kiedy robią. Tam możesz zadać pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    305

czytaj codziennie forum o pszenicy i żaden kalendarz nie będzie potrzebny. Jak zaczną pisać ze juz orza pod siew tez orz, jak zaczną pisać ze sieją tez siej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El_Rolniko    0
2 minuty temu, Piffpaff napisał:

czytaj codziennie forum o pszenicy i żaden kalendarz nie będzie potrzebny. Jak zaczną pisać ze juz orza pod siew tez orz, jak zaczną pisać ze sieją tez siej

To tez mam na uwadze jednakże wolałbym mieć jakiś ogolnikowy odnośnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    305

nie wiem jaki rejon kraju ale średnio siew pszenicy to koniec września- początek października, sypiesz nawoz wielkoskladnikowy przez siewem. Potem czekasz aż pszenica będzie miała 2-3 liście i pryskasz od chwastow I tak z grubsza zamykasz rok. Jak będziesz widział ze zima się "konczy" to jedziesz z azotem- saletra saleteosan itp a dalej to juz obserwuj forum bo duO się dzieje w pszenicy na wiosnę hehe albo siejesz na jesien, wiosna chwasty trochę nawozu i czekasz do zniw wersja eko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Niestety ale nie możesz zacząć od czytania forum bo na start musiałbyś zebrać min 10T/ha a dopiero później uczestniczyć w dyskusji :P A tak całkiem poważnie to poszukaj jakiś poradników i zdobywaj praktykę. Pamiętaj jeszcze o jednym - ekonomia, wydajność to nie zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Właśnie, na południu ktoś pojedzie orać a on może z Warmii i pojedzie 2 tyg za szybko 😀 Ja bym proponował jakąś książkę ewentualnie gazety typu uprawy bo tu to jak kolega wspomniał spora część użytkowników wkład prawie zerowy a 10t zbierają i piszą, że są rozczarowani bo gdyby nie susza po bożym ciele i mróz w czwartek rano to i 12t by było.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Da sie w ogóle uprawiać pszenice po pszenicy i osiągać satysfakcjonujące plony, bo chyba nie bardzo? Chyba, że ziemia I albo II klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

No chyba ktoś się rozmarzył  :) , można uprawiać ale pasowałoby  też zbierać i to najlepiej z zyskiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74
El_Rolniko napisał:

2 minuty temu, Piffpaff napisał:

czytaj codziennie forum o pszenicy i żaden kalendarz nie będzie potrzebny. Jak zaczną pisać ze juz orza pod siew tez orz, jak zaczną pisać ze sieją tez siej

To tez mam na uwadze jednakże wolałbym mieć jakiś ogolnikowy odnośnik 

Podaj maila do siebie. Chętnie poprowadzę Ci uprawy do póki sam sie nie nauczysz gospodarzyć. Oczywiście nic za to nie chce od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El_Rolniko    0
5 godzin temu, shiftman napisał:

Podaj maila do siebie. Chętnie poprowadzę Ci uprawy do póki sam sie nie nauczysz gospodarzyć. Oczywiście nic za to nie chce od ciebie

Sovaa19@gmail.com zagadałem z kolega, który jest na studiach rolniczych tez mi pomoże , ale z chęcią wysłucham tez innych sugestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj