bartosz55

20 ha ile trzody na tym uchowam

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartosz55    1

Witam, mam 20 ha ziemi ornej i 10ha łąk jak narazie chowaliśmy 12 krów i co roku 7 byczków sprzedawaliśmy no i dużo ziarna nam zbiega i nie wiem co z tym robić czy chować więcej bydła czy zostawić tylko te krówki i w trzodę uderzyć, dodam że z budynkami nie było by problemu, a i jeszcze te ziemi to 5,6 klasa i 4 ha 4 klasy. Powiedzcie co by było lepsze i ile bym tego uchował pisze ten temat ponieważ chce zrezygnować z pracy zawodowe i zająć się gospodarką na poważnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Moze rzepak ja w tym roku bede siał pierwszy raz na tych 4 h 4 klasy to siej.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Pchac sie w swinie no nie wiem lepiej jak juz to zwieksz hodowle bydła i jak kolega wyzje mowi pomysl o rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Witam, mam 20 ha ziemi ornej i 10ha łąk jak na razie chowaliśmy 12 krów i co roku 7 byczków sprzedawaliśmy no i dużo ziarna nam zbiega i nie wiem co z tym robić czy chować więcej bydła czy zostawić tylko te krówki i w trzodę uderzyć, dodam że z budynkami nie było by problemu, a i jeszcze te ziemi to 5,6 klasa i 4 ha 4 klasy. Powiedzcie co by było lepsze i ile bym tego uchował pisze ten temat ponieważ chce zrezygnować z pracy zawodowe i zająć się gospodarką na poważnie. Pozdrawiam

gospodarstwo powyżej 50 ha ma racji bytu czy masz świnie bydło zborze trzeba isć do pracy rodacy polska wieś to jeszcze nie zachod gdzie sie gospodarstwo opłaca...... takie moje zdanie ja mam 20 ha ornej ok 12 ha łąk 20 macior 38 bydła (4 krowy,6 jałówek reszta to byki)chów EKSTENSYWNY kumpel sprzedaje ok 6 tys świni i nie narzeka...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Z kolegą @duszekl sie w 100% zgadzam, tylko mi sie wydaje ze trzeba mieć większy areał na racje bytu.Kolega ma 160 ha, żyje z tego godnie.Ja na twoim miejscu z pracy zawodowej bym nie zrezygnował.Ja mam trzodę chlewna i obrabiamy na spółę z bratem po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jak dobrze przemysli i nastawi hodowle to z 20ha ornej i 10ha łak to mozesz rocznie sprzedawac nawet z 15-20szt bydla co bedzie blisko 2-3razy wiecej niz teraz sprzedajesz... zalezy tez co to za praca zawodowa ile zarabiasz bo jak najnizsza krajowa to nawet bym sie na twoim miejscu nie zastanawial tylko sobie kombinowal jak tu zwiekszyc przchody z gospodarstwa (zwiekszenie hodowli bydła) u byc moze jakies dzierzawy o ile jest taka mozliwosc .. i jesli dobrze przemyslisz to sobie bedziesz godnie zyl z tych 30ha...

 

Chociasz mozesz zrobic tez ze skonczysz hodolwe ziemie oddasz w dzierzawe na zasadzie ze koles wezmnie doplaty i placi podatek a tobie miesiecznie bedzie placil 1200-1500zl miesiecznie za 30ha to na caly rok ci wyjdzie 14400-18000zl wiec mozna powiedziec ze bys mial co miesiac druga wyplate..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz55    1

Dzięki chłopaki za podpowiedzi na pewno skorzystam ale inni użytkownicy jak mogą to też niech się wypowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Bykom dasz 2 razy dziennie jeść, rano dasz i możesz iść do pracy, jak masz żonę albo rodziców w domu to Ci tego przypilnują, najwyżej przez południe dadzą jeść, przyjdziesz z pracy i możesz robić coś na polu. 20ha to nie aż tak znowu dużo pola da rade obrobić po pracy ... :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Zależy jeszcze ile masz kasy. Bo możesz przygotować budynek pod głęboką ściółkę kupić tyle świń ile masz m2 ( ok.1 tucznik na 1 m2) zrobić podwyższenie pod paśnik i pod wodę i chowasz tak 5 miesięcy i sprzedajesz całą partie. Jak u ciebie ze skupem świń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Jeżeli masz możliwość innego zarobku to pracuj i to co zarobisz przeznaczaj na życie, pasze, paliwo, itp, a kasę z tego co sprzedasz to odkładaj na konto i zawsze szybciej coś uzbierasz na nowe maszyny, budynki, czy coś w tym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Ludzie co wy piszecie żonę do obory jak Wam nie wstyd i jeszcze rodziców. Decydujecie się na hodowlę to pracujecie przy tym a jak nie wiecie ja to zorganizować to już wasz problem. Ja mam 2 tuczarnie w planach budowa 3 żona nie pracuje przy tym bo i ja praktycznie nie pracuję. Jak się wszystko ładnie zgra to się człowiek nie napracuje w zysk jest. Ja mam 16 ha i sprzedaje rocznie około 1,5 tys tucznika pasze ,kupuję gotową zboże sprzedaje. POWODZENIA trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj