Skocz do zawartości
hodowca94

Rzepak na słabej ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak
nht6030    5

Kolega dobrze napisał, jesli da sie dobrze obornika lub gnojówki to rzepak będzie na każdej ziemi, ja pod rzepak staram się dać 50 ton obornika na hektar a na słabych ziemiach i lepiej, oczywiście nawozy fosforowo potasowe także , mam ziemie klasy od 3 do 6 i powiem szczerze że różnicy nie widze ;) Rzepak na słabiej zwięzłej ziemi ma, że tak powiem więcej luzu i na jesień urośnie po kolana, grunt to utrzymać, w zeszłym roku jesienią jak zasiałem już rzpak robiłem badania ziemi, na jednym z kawałków wykazało mi ph 4,5 a plon ponad 4 ton z hektara, więc wniosek jest taki, w oborniku siła ! :)

lewy400    0

Ok, ok, ok a jeżeli ktoś nie ma obornika :-). I ma słabe ziemie...i ma dosyc owsa i lubinu... :-)
I chcialby rzepak zasiać....? To jakie nawożenie i najlepiej jaką odmiane moze ktoś zaproponowac?
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

to trzeba brac rzepak, ktory rosnie na słąbych ziemiach i znosi okresowe niedobory wody.

Mi sie na piachach (50% IVb, 50% V) sprawdzał forza (niski, mało zielone masy, a sypał łądnie ponad 4 tony)

W tym roku zasiałem SY Samoa, bo niby tez toleruje słabe stanowiska, a forze juz miałem 4 lata pod rzad wiec pora na zmiany)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się