Krzysztof777

Schematy napędów Bizon Sampo 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, pilnie potrzebuję pomocy odnośnie schematu pasków do Sampo Bizon 2020, czy ktoś mógłby podesłać schematy napędów - pasków z instrukcji obsługi? U mnie w wydaniu z 1995 są to strony 98-99 , może być też wydanie z 1997. Niestety w mojej instrukcji te strony się zniszczyły i nie jestem pewien jakie paski kupić :/

Email - arq777@wp.pl

IMG_20210724_164607.jpg

Edytowano przez Krzysztof777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1503    0

Koledzy jak konkretnie naciągnąć pas wariatora jazdy z Bizonie Sampo/ Nordic. Za cholere nie mogę go ustawić. A od czytania ciągle instrukcji już mnie głowa boli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Posiadam ale powiem szczerze że tam nic takiego nie ma konkretnego🤔 jedynie ustawienie napędu a tak to podstawy co do czego ale ogólnikowo. Może jak koledze coś konkretnego potrzebne to ten kawałek zeskanuję i prześlę bo to wersja papierowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrobet    8

Naciąganie pasa wariatora jazdy. mam tak rozregulowany, że tylko 10 km/h wyciąga. Jak go naciągam jedzie szybciej ale legów nie mogę zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Ja miałem z tym problem bo mi się połamał mechanizm ale jak nastawiłem według instrukcji to i jedzie szybciej na przyspieszaczu i może po woli tak że da się kosić. Pod spodem masz taką długą sprężynę i sprawdź jak ona naciągnięta. Pilnuj żeby to co na zdjęciu jest linią przerywaną było właśnie ustawione tak jak na zdjęciu

sampo ustawienie wariatora.docx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Moje zdjęcia są z ustawienia jak dżojstik jest do przodu🤔 zwróć uwagę na ustawienie tych małych dźwigni bo u Ciebie są za mocno w stronę kombajnu. Naciągnij ją kluczem 24 tutaj po między bakiem a kołem. Na zdjęciu 2 kreski żółte

20210814_082357.jpg

20210814_082403.jpg

20210814_082412.jpg

20210814_082357.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1503    0

Jak mam ustawione na najszybszą prędkość to koła ustawiają właśnie tak jak u Ciebie. Na kole skrzyni jest wysoko a na kole wału nisko pomiędzy tarczami. Czyli ogólnie chyba dobrze. Więc aby te dwa małe płaskowniki do poprawy. 

Jeszcze jedno pytanie. Wymieniałem łożyska na odrzutniku i bębnie. I znowu jak ustawić pas? Mniej więcej na takich samych głębokościach na obu kołach czy jakos inaczej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

To na zdjęciu u mnie jest ustawione na wolniejszą prędkość. A u Ciebie jest na najszybszą. Zasada jak w rowerze z przerzutkami: chcesz wolno to przednie koło duże tylne małe, chcesz szybko jechać to przednie koło małe tylne duże.

Odnośnie odrzutnika i bębna to muszę sprawdzić i wtedy napiszę Ci jak to u mnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45

Ja mam w MF 16 te 2 blaszki za bardzo przeciągnięte w drugą stronę czyli do koła i też mi ślizga pod górkę na 3 biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1503    0

Ustawione właśnie według tego opisu, a bęben wraz ma 800 obrotów przy pełnych obrotach silnika.

Zwiększyć obroty staram się jeszcze silnieczkiem elektrycznym ale żaden nie jest w stanie obrócić mi tej śruby.  

Wracają jeszcze do wariatora jazdy.

Jest tam taki wymiar jak 32,3 mm + 0,7mm. Na którym kole go w końcu sprawdzać skrzyni czy wału? 

Edytowano przez michal1503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Kręcisz silniczkiem w trakcie pracy bębna? U mnie ta śruba ciężko chodziła ale posmarować i po ruszać żabą i git.

Gdzie masz wymiary 32,3? Zrób tak że jak kombajn pracuje to dzojstik do siebie i patrz na skrzyni gdzie będzie pas. Powinien być blisko brzegu ale tak z 5mm od brzegu. Bo na zgaszonym to nie widać dokładnie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1503    0

No kręcę silniczkiem w trakcie pracy bębna. Tylko że przekręci mi ze dwa razy w prawo a potem nie ma siły obrócić oraz wypycha w silniczku ślimak przez co nie zazębia się przekładnia. 

Wstawiam również instrukcje z mojej książki. 

IMG_20210817_200632.jpg

IMG_20210817_200611.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

🤔co instrukcja to inne parametry. Odnośnie napędu ja zrobiłem tak że: dokręcałem śrubę na klucz 24 po między kołem a błotnikiem do tego momentu aż w trakcie pracy jak dzojstik do siebie to pas był blisko brzegu (ok 8mm od niego). Powiem tak  że instrukcje może i są mądrze napisane ale odzwierciedlenie słabe🤔 weź kogoś do pomocy i metodą prób i błędów ustaw tak żeby te 2 małe blaszki co zaznaczyłem wcześniej były równo z tymi dłuższymi. Masz do wyregulowania siłowniczek, sprężynę, śrubę na klucz 24 oraz naciąg co trzyma ten układ. Zobacz jak mocno pod spodem masz naciągnięta długą sprężynę.

Edytowano przez velFoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Ta sprężyna odciąga cały mechanizm gdy silowniczek się chowa. Nie mam pojęcia ile powinno być naciągnięte ale u mnie jest dość mocno. Może aż ponad połowę gwintu tam na śrubie pod kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1503    0

Zapytam tak aby informacjnie. 

Czy kombajn Ci się przegrzewa? U mnie jednego razu mogę kosić cały dzień i nic się nie dzieje. A kolejnego razu wychodziło mi przegrzanie silnika zaraz po dojechaniu na pole i przekoszeniu może ze 100 metrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

U mnie taki problem nie występuje. Kombajn cały dzień kosił i nie było problemów z temperaturą. Ja dorobiłem bańkę z wodą 5l żeby nadmiar wywalało a jak za mało to zasysało na wszelki wypadek. Może Ci się termostat zacina🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Koledzy potrzebuję danych pompy hydraulicznej. Może ktoś zobaczyć u siebie jaki ona ma nr czy coś? Bo ja mam Bosch pompę ale to nie oryginał i ledwo heder podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127

Witam. 

Wymieniałem dzisiaj pas b5275.  Nie zapamiętałem jak jest skrzyżowany .. czy tak jak na zdjęciu jest poprawnie czy odwrotnie . Mógłby ktoś , kto ma  taki kombajn sprawdzić...

20220708_151856.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj