mati116s

Fahr m900 słoma cofa sie do hedra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati116s    0

Witam. Fahr 900 słoma cofa się do hedra jak by coś blokowało w środku ,z tyłu zaczyna lecieć dopiero po przejechaniu 5-10 metrów a tak to mieli ja caly czas w podajniku od hedra .Jaka może być przyczyna ,dodam że to pierwszy sezon tego kombajnu w moim gospodarstwie

sebe1033    317

obroty pełne , a już nie pamiętam ale czasem nie za mokra słoma , wtedy słabo rzuca bo podajnik ma przerwę od cepów , musi to rzucić  , albo za wolno jedziesz ale to przy bardzo rzadkim mizernym zbożu wtedy powraca to co wciągnął bo za mało masy , to ma się popychać . 

A że dopiero wylatuje po 5 metrach to normalne jak pusty kombajn w czasie jazdy 

mati116s    0

predkość nie robi różnicy jest tak samo zapycha sie dopiero jak w srodku duzo słomy sie nazbiera i wtedy beben od podajnika hedra podnosi się do góry i wali w blachę 

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    71

Może być kilka przyczyn,za mała szczelina na wlocie do cepów i na wylocie ,cepy zdarte nie mają karbów jak należy i nie pobiera z gardzieli,odrzutnik słomy ma gdzieś poślizg i nie odrzuca słomy jak trzeba,w podajniku pochyłym za bardzo naciągnięty łańcuch a tym samym za duży odstęp listw pobierających, od dna gardzieli.

mati116s    0

łanicuch podajnika pochyłego jest luźno szelina nawet jak na max otwarta to jest tak samo wylatuje wtedy słoma pocieta jak po sieczkarni 

wieslaw16    71

czyli w klepisku na młocarni trzyma urobek, radzę sprawdzić działanie odrzutnika, bo wygląda że nie zabiera z omłotu słomy,ustawić klepisko również 13 mm wlot i 3 mm wylot,wstępna regulacja a potem ewentualne korekty.

Edytowano przez wieslaw16

stas    3

Zobacz czy nie przylepiła ci się ziemia w podajniku pochyłym albo w klepisku, bo wtedy nie wciąga słomy.

,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek1981
      Witam!
      Zacząłem dzisiaj żniwa pszenżyta moim Deutz-Fahr M2385 i mam w nim problem z ustawieniem omłotu, ponieważ bardzo dużo słomy wlatuje mi do zbiornika. Czytałem, że może to być od złego ustawienia szczelin klepiska, ale jakie one powinny być w tym modelu ? Chciałem jeszcze się dopytać jak macie ustawione żaluzje i wiatr, ponieważ kombajn posiadam pierwszy sezon, a trochę się to różni od M770, którego miałem wcześniej.
    • Przez Marcin40
      Witam. Mam problem typowo sezonowy. W kombajnie deutz m1610h nie działa mi wysówanie  i cofanie hydrauliczne motowideł- niezależnie od stopnia rozgrzania oleju czasami można posterować do przodu lub tylu ale tylko jednorazowo. Przerobiłem już wszystkie kombinacje przełożenia rurek i dalej nic. Z gory dziekuje za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam
    • Przez toobek
      Witam. Mam pytanie do użytkowników kombajnu Fahr M900. Wczoraj kosiłem pszenicę i mam bardzo dużo kawałków słomy w zbiorniku. Wiatr ustawiony na 5 i nic nie dawał. Dolne sito 11 mm górne otwarte 1/3. Co należało by zrobić żeby nie było tyle słomy. To mój pierwszy sezon z kombajnem dlatego takie pytanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
      Dodam jeszcze że na górnych sitach na początku sit bliżej bębna młucącego jest dość dużo słomy. jest pękania między żaluzje. A prawie na całych górnych sitach dużo kłosków które się poblokowały między żaluzjami sita
    • Przez aizen7
      Witam. Czy posiada ktoś katalog części do sieczkarni słomy w Deutz fahr m 3575 wraz z numerami katalogowymi pasków napędowych i łożysk które siedzą na kole pasowym?
    • Przez mati116s
      Witam siłownik przyśpieszacza wariatora fahr m900 cieknie w zaznaczonym miejscu jak go uszczelnic proszę o pomoc 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj