bhpiter

Co posiać na polu po ekologii

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bhpiter    2

Proszę o poradę. Nabyłem dzierżawę 12 ha po uprawie ekologicznej. Nie wiem co posiać i jakie nawożenie zastosować. Nie jest to ugór. Co roku tależowane i siane len, gryka,. 

• Like 1

igor10246    259

badanie zasobności i kwasowości to na dzień dobry i na podstawie tego siejesz to co ci lepiej 

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

bhpiter    2

Badanie oczywiście masz rację. Tylko teraz jak chcesz taniej zrobić badanie to czekasz nie wiadomo ile. A myślałem o Życie. Chyba że gryka. Najgorsze że nie wiem która to klasa. Najprawdopodobniej v. 

Wiadomość z agroFakt.pl

gosciu506    177
bhpiter napisał:

Badanie oczywiście masz rację. Tylko teraz jak chcesz taniej zrobić badanie to czekasz nie wiadomo ile. A myślałem o Życie. Chyba że gryka. Najgorsze że nie wiem która to klasa. Najprawdopodobniej v. 

podstawowa próba 13.2 i czekasz ok 3 tygodni

agrofoto1    14

Dzisiaj byłem z probami w łódzkiej schr, mówiła że może będzie szybciej ale szykować się na 4 tygodnie, nie leżało jakoś specjalnie dużo prób na przyjęciu, kiedyś byłem to pod sufit skrzynek :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Verati
      Witam 
      Jakis czas temu doszło mi nowe pole do mojego gospodarstwa dzierżawa na bardzo dobrych warunkach wiec wziąłem to bez zastanowienia jednak jak się okazało ziemia jest dojść zaniedbana i nie jest wcale tak kolorowo. Pole dostałem dość póżno do użytku bo w połowie kwietnia nie było juz czasu na zabiegi dodatkowo okazało się ze pole jest podmokłe ale mimo to udało mi się zasiać tam mieszankę owsa z jęczmieniem ale mimo to mieszanka ta nadje się tylko pod talerzówkę. Jeszcze przed zasiewami udało mi się pobrać próbki do badania dziś je dostałem i prawie się załamałem PH od 4,7 do 5,3 i wszystkie składniki na niskim bądz bardzo niskim poziomie. I teraz moje pytanie czy macie jakieś sprawdzone sposoby na szybkie i tanie poprawienie zasobności tej gleby? Liczę na wasze komentarze i rady co doprowadzenia tej zmieni do jak najszybszej kultury 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Posiadam wilgotnościomierz ziarna firmy Dramiński taki zasypowy bez młynka. Chcę zmierzyć wilgotność pszenicy i nie wiem którą wybrać na urządzeniu bo jest wybór jakościowa czy zwyczajna. Pszenica wg mnie powinna mieć parametry jakościowe ale podczas pomiaru na opcji pszenica jakościowa wilgotnosc jest 11,5% a pomiar na pszenica zwyczajna 14,7%. Ktoś mi wytłumaczy na czym polega różnica i jaka opcje wybrać?
    • Przez deer
      W jakich cenach (za jakie gatunki i odmiany), w waszych stronach można nabyć kwalifikowane nasiona siewne, bądź inne ?
      Czy są trudności z nabyciem ? Jak jest ich jakość wg. was itp.
    • Przez kraker
      Interesują mnie mierniki wigotnosci ziarna, ponieważ zamierzam taki kupić. Używacie takiego sprzętu w waszych gospodarstwach?? Jak to się spisuje?? Którą firmę polecacie tak do 1000zł??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj