TomaszNo

Kury Padają bez ostrzeżenia

Polecane posty

TomaszNo    0

Witam serdecznie, spotkała mnie dziś bardzo przykra i martwiąca sytuacja. Przez dzień padły mi 3 kury i kogut. Moje stadko liczy 22 starszych i 30 młodych 16tyg nie znam się na rasach ale są rude ;P. Padły starsze ale zastanawia mnie czy to mało prawdopodobny zbieg okoliczności czy może coś poważniejszego. Dziwi mnie to. 
-Od miesiąca mają nowy sterylny duży kurnik z oświetleniem, oknami, nowe domki i płotki 
-Karmione od pół roku jedną mieszaną śruta pszenna, kukurydziana do tego pasza "kokoszka smakoszka" i Obiadowe resztki 
-Woda cały czas 
-Duży nowy wybieg z trawą i słomą. 

Kury nowe jak i stare kupione od jednego dystrybutora który twierdzi że kury szczepił. 
Kury nie wykazywały i nie wykazują jakiś oznak chorobotwórczych, jedyne co mnie martwi to że nośność i spożycie paszy znacznie spadło. O dobre 50-60%. 

Jeżeli macie jakaś poradę lub sugestię to chętnie się dowiem. Jeżeli w następnych dniach odnotuje jakieś padnięcie skonsultuje się z weterynarzem. 

agrofix224    18

Czy przypadkiem na ich padnięcie nie miała wpływu wysoka temperatura, może by trzeba było poprawić im wentylację, lub zamontować w największe upały jakiś wentylator, który wymusił by ruch powietrza. 

kris91    1012

Może pchły takie mają i temu mniej niosą, nie iskają się przypadkiem?

Wiadomość z agroFakt.pl

TomaszNo    0
5 godzin temu, kris91 napisał:

Może pchły takie mają i temu mniej niosą, nie iskają się przypadkiem?

Nie do końca rozumiem "iskają" Chodzi o wydziobywanie piór ? to tak mam takie 3-4 kurki w stadzie które mają braki w upierzeniu...

PRIMO    4312
Dnia 20.07.2021 o 22:54, TomaszNo napisał:

Witam serdecznie, spotkała mnie dziś bardzo przykra i martwiąca sytuacja. Przez dzień padły mi 3 kury i kogut. Moje stadko liczy 22 starszych i 30 młodych 16tyg nie znam się na rasach ale są rude ;P. Padły starsze ale zastanawia mnie czy to mało prawdopodobny zbieg okoliczności czy może coś poważniejszego. Dziwi mnie to. 
-Od miesiąca mają nowy sterylny duży kurnik z oświetleniem, oknami, nowe domki i płotki 
-Karmione od pół roku jedną mieszaną śruta pszenna, kukurydziana do tego pasza "kokoszka smakoszka" i Obiadowe resztki 
-Woda cały czas 
-Duży nowy wybieg z trawą i słomą. 

Kury nowe jak i stare kupione od jednego dystrybutora który twierdzi że kury szczepił. 
Kury nie wykazywały i nie wykazują jakiś oznak chorobotwórczych, jedyne co mnie martwi to że nośność i spożycie paszy znacznie spadło. O dobre 50-60%. 

Jeżeli macie jakaś poradę lub sugestię to chętnie się dowiem. Jeżeli w następnych dniach odnotuje jakieś padnięcie skonsultuje się z weterynarzem. 

Jest wirus tylko w tej chwili nie pamiętam nazwy. 

W ciągu tygodnia padło chyba niecałe 10 sztuk, antybiotyk dwa rodzaje i poprawa ale na krótką metę i dopiero zakwaszanie wody co drugi dzień uspokoiło sytuację. 

deSilva    1635

To jaja możesz wyrzucić po antybiotyku i to dosyć długo..

PRIMO    4312

Smerfik wiem o tym bardzo dobrze. 🤨

PRIMO    4312

A mnie ku🤬 nie bardzo bo złotówki uciekają. 😩

• Like 1

TomaszNo    0

Pomimo wapnowania nowego kurnika kury mogły przenieść te wszystkie wszy ptaszyńce na sobie, zamówiłem ziemie okrzemkową i opyle wszystko dokładnie. Przejrzałem kurki i faktycznie drapią się itp. 

deSilva    1635

Jest taki środek na ptaszyńca, ale nie pamiętam nazwy.

PRIMO    4312
1 minutę temu, TomaszNo napisał:

Pomimo wapnowania nowego kurnika kury mogły przenieść te wszystkie wszy ptaszyńce na sobie, zamówiłem ziemie okrzemkową i opyle wszystko dokładnie. Przejrzałem kurki i faktycznie drapią się itp. 

Nic nie cuduj tylko zakwaszaj wodę co drugi dzień i dodatki paszowe na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego. 

Ten problem jest nie tylko u ciebie. 

TomaszNo    0
1 minutę temu, deSilva napisał:

Jest taki środek na ptaszyńca, ale nie pamiętam nazwy.

Oj tych środków jest na tyle dużo że bez konsultacji z weterynarzem bym się za to nie zabierał. A ziemia okrzemowa to środek naturalny. Jedynie co to trzeba uważać żeby nie wdychać bo zapyla. 

1 minutę temu, PRIMO napisał:

Nic nie cuduj tylko zakwaszaj wodę co drugi dzień i dodatki paszowe na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego. 

Ten problem jest nie tylko u ciebie. 

Zakupiłem zestaw witamin dla niosek dodawany do paszy 1/100kg. Także zacząłem podawać. Jak zakwaszasz wodę?

PRIMO    4312
Napisano (edytowany)

5 cm tego zakwaszacza na 10 litrów wody co drugi dzień. 

U mnie jest akurat taki zestaw. 

20210723_081021.jpg

20210723_072637.jpg

Edytowano przez PRIMO

GABBER85    43

ciekaw jestem czy  na fermach ilosciowych  wyrzucaja jaja jak lecza antybiotykami czy innymi... albo czy wszyscy mieso utylizują gdy leczą bydło, drób , a  jednak padnie...

>>>>>> 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sandzia96
      Dzień dobry,
      Zaobserwowałam dziwne zachowanie u kury nioski, a mianowicie stoi w miejscu, bez problemu można ją złapać; ma uniesiony kuper do góry, nastroszone pióra i oddaje zielone odchody. Jest bardzo osowiała... Dodam, że kurnik założyliśmy z mężem w tym roku i niewiele jeszcze wiemy... Kury przyjechały z fermy, zaczęły już nieść jajka, rasa ROSA. 

Bardzo proszę o pomoc. 
    • Przez CienkiTM
      Witam, 
      Mam problem z jedną z kurek. 
      Od dwuch dni stoi pod krzaczkiem i wygina szyję, w taki sposób jakby chciała ją nastawić. 
      Pierwszego dnia, jak znosiłem ją z grzędy, z dzioba wyciekał śluz lub woda... 
      Jak tak rusza tą szyją to biedna staje prawie do pionu. 
      Mogła coś zjeść łapczywie i nie może tego strawić? 
      Stało się to z dnia na dzień. 
      Reszta kur w doskonałej kondycji. 

• Przez bbejbik
      Dzień dobry, kolejny raz straciłem stadko kurek:/ 8 szt. Coś w biały dzień ok 14.00 weszło na płac wymordowało mi kury i je zakopało na terenie kurnika oraz placu. Mam założona kamerę ale nie nagrało się co to było:/. Kury są całe i zostały przysypane ziemią. Co mogło to zrobić ? Żadnego podkopu nie znalazłem, podejrzewam ze coś przeskoczyło przez płot. Czy miał ktoś podobne doświadczenia? Teraz boje się kupić nowe, kurnik zamykam na noc bo w zeszłym roku w podobnej porze tez coś ukradło mi kurki ale tym razem 6 szt zakopane dwóch nie znalazłem…
    • Przez torq1906
      Witam, mam trochę kur niosek i do tej pory karmiłem je zwykłą pełnoporcjówką, ale że ostatnimi czasy ceny gotowych pasz galopują w górę zastanawiam się nad samodzielnym przygotowywaniem paszy i znalazłem np. taki: KONCENTRAT NIOSKA DJ 10% KOLOR HENDRIX dla, którego zalecane proporcje wyglądają następująco:
      Pszenica 48%
      Kukurydza 20%
      Śruta sojowa 12%
      Kreda 10%
      Koncentrat 10%
      I tutaj rodzi się kilka pytań:
      - czy taki koncentrat będzie odpowiedni dla przydomowej hodowli kilkudziesięciu/kilkuset niosek?
      - czy powyższe proporcje są odpowiednie, bo czytałem gdzieś, że do paszy dodaje się też olej w ilości około 2%
      - czy barwniki zawarte w koncentratach mocno wpływają na kolor żółtka? (nie chciałbym, żeby surowe żółtka miały aż pomarańczowy kolor jak te w sklepie, a później np. ciasto jest niemal białe)
      - czy śrutę sojową można w całości lub części zastąpić np. grochem czy łubinem bądź mieszanką tychże roślin?
      - czy np. w przypadku braku kukurydzy można zastosować tylko pszenicę i jakie mogą być tego skutki?
      - Jakie inne koncentraty stosujecie i moglibyście polecić?

• Przez Ann_a
      Hej. Moje kury przestały się nieść. Szukam rozwiązań i może ktoś z Was mógłby mnie na nie nakierować. Nakreślę okoliczności. Ostatnio powiększaliśmy im wybieg a także w niedawnym czasie nasz kogut niestety uległ wypadkowi i nie przeżył. Teraz zostały same kurki. Czy to mógł być powód ich "blokady"? Co mogę zrobić? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj