yacenty

Problem z muchami w chlewniach, oborach

Polecane posty

yacenty    3865

Jak sobie radzicie z muchami w chlewniach czy innych oborach?

kiedys mialem taki srodek, nazwa zaczynala sie na A, rozpuszczalo sie go z woda i cukrem i smarowalo taka maz na klatkach czy na kawalkach kartonu - efekt byl rewelacyjny, raz w maju raz w polowie lipca i chlewnie czyste. teraz w Świdnicy zamkneli punkt gdzie to mozna bylo kupic i mam problm bo muchy chca nas zjesc i dokuczaja zwierzakom.

znacie ten srodek i wiecie gdzie go kupic? moj weterynarz zalamuje rece.

jak sobie radzicie w waszych oborach i chlewniach?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Z tego co wiem to można pryskać kortine, ale nie jestem pewiem, musisz sie upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

A wszystko zaczyna się w oborniku może go popryskać czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

No raczej chyba nie, bo swinie moga w nim nieraz grzebac i moglyby sie zatruc. Kortine mozna zastosowac, ale musisz zwierzeta wygonic. Pryska sie nim sciany, nie jest on drogi w stosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

dobrze działa Ascyp,może być też Solfac,drogi ale działa też na inne robactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My pryskamy ściany MUSZAKIEM. Można go kupić w zwykłym sklepie. Na jakieś 4-5 tygodni spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3865

pryskalem juz roznymi srodkami po scianach w innych latach ale w porownaniu z ta pasta tworzona z tego srodka i cukru to nie ma szans,

srodki ktore wymagaja wygonienia trzody z chlewni tez odpadaja ale dzieki za wasze uwagi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja w chlewni stosuje Agite i tak jak piszesz mieszam ją z cukrem i jest super ale tomie może chodzić jak dobrze pamiętam nazwe o Alfakron czy jakoś tak stosowałem go jakieś 5 lat temu super środek i to właśnie jego zalecali chyba nawet mieszać z cukrem. A tak przy okazji to miałem taki środek QuickBite czy jakoś tak posmarowałem nim tekturki ściany a muchy się tylko roześmiały i latały dalej a po Agicie za godzine dwie widać dobre efekty namiejscu pod tekturką jest czarno od much czy meszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

a na ile czasu pozbede sie much a pozatym ile kosztuje i ile spryskam nim pow. itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja używam preparatu który nazywa sie dwuskładnik firmy BROSS bardzo dobry preparat efekt prawie natychmiastowy. smaruje pedzlem miejsca gdzie najwiecej przebywaja i gdzie nie siegaja swinie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja też stosuję BROSA.Trzeba przyznac że działa. Ja pryskam opryskiwaczem ręcznym.Much w oborze nie ma.A jeśli jest jakaś to zaraz zdycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3865

ostatnio ojciec cos zastosowal co przywiozl insyminator - po chwili bylo ladnie ale juz na 3 dzien pelno much - to chyba jakis pyretroid byl :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

tak naprawde muchy zawsze sie uodparniają.Agita u mnie byla super.a tweraz nie działa.ektopar też.Penta działa na 3 dni.Dobre efekty daje quickbyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Byl taki czas ze juz nic nic nic nie dzialalo to Qpowalismy po 50 przylepcow na muchy i po chlewniach rozwieszlismy to po 2 godzinach byly tak oblepione ze muchy nie mialy gdzie sie juz przyklejac...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mam lampy owadobujcze i działaja :)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja pomalowałem pędzlem agitą i za bardzo to nie działało,ale nie rozpusciłem ją z cukrem,tylko agita i woda,czy jak rozpuszcze z cukrem to będą lepsze efekty?ile tego cukru wsypać? :) potem miałem brosa to troche lepiej działało,ale tez nie byłem wpełni zadowolony :) ,ale brosa urzyłem jak juz prawie była jesien,to duzo much nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ja też stosuje ten środek co smaruje się płytki i wiesza na sufitach. niezawodny.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

znajomy we wszystkich oknach i drzwiach zaklada siatki takie jak sie w dociepleniach stosuje czy gdzies.

niedrogi sposob ktory likwiduje polowe problemu. a reszta to wiadomo srodki chemiczne i wlasnie te siatki pryska tez mowi ze to dziala. a zawsze tez jakies lepy wisza to przybledy sie wylapia. trzeba powiedziec ze to wszystko nawet mu pomaga :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

no, o lepach zapomniałem napisać,jak dla mnie to lepy są nawet dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

u wujka jak takie wielkie lepy zesmy pozawieszali to az czarne byly od tych much a i agitą wysmarowal sciany i tero zadnej muszki nie widac w oborze :):)

Bros tez moze byc.. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Używam spray'u - wchodzisz na koniec pryskasz oddalając się do wyjścia, zamykasz drzwi na 5 minut i much są zagazowane. Wszystkie leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

to jest dobre jak nie masz w tym pomieszczeniu zwierzatek.

 

ja uzywam takiego proszku w szarym opakowaniu. mozna to rozrabiac na sucho mieszajac z cukrem i stawiac tam, gdzie muchy siadaja najczesciej, mozna to rozobic na taka paste-maź i posmarowac dzwi, sciany powyzej wysokosci zasiegu zwierzat albo na korytarzu, tak zeby zwierzatka sie nie potruly.

 

a teraz pytanie do tych co uzywaja lepow: ile wy tego zuzywacie dziennie? bo jakby sie tak zastanowic, to chyba z 5 na dzien co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj