Tc56

Historia Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinPL    0

Artykuł na medal :rolleyes:

 

Bizon pewnie by się utrzymał ale by był w takiej sytuacji jak ursus. No chyba że by ceny były niskie to by rolnicy kupowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Artykuł na medal :rolleyes:

 

Bizon pewnie by się utrzymał ale by był w takiej sytuacji jak ursus. No chyba że by ceny były niskie to by rolnicy kupowali

dlaczego wy sie sami oszukujecie pisząc ze bizon by sie utrzymał jak prawda jest taka ze bizon upadł z powodu długów i załamania sie sprzedaży a po upadku cała fabrykę bizona wykupił nh i dalej produkuje kombajny tylko ze swoje :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sądzie ze bizon sam by sie nie utrzymał na rynku. NH uratował ich kupując fabryke i jeśli na kombajnach nie robił by napisu "bizon" to juz nikt by o nich nie pamiętał.


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba sie zabujalem... B)

 

Bizon Super TO JEST TO!!!

(Giganty i rekordy tez sa nie najgorsze :)

Edytowano przez andrzej2110
łączenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

@mlodymechanik niepisz posta pod postem uzywaj opcji EDIT

 

 

no bizon by sie napewno nie utrzymal ale cóz ............ my zyjemy dalej B) Szkoda bo to fajne kombajny.......


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A skąd wiesz, ze np nie chciałem tego zmieniać??? A tak na marginesie wiem do czego służy opcja EDIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

sorki :) ale wiesz niektórzy niestety niewiedza .............


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWA    2

Nikt nie wspomniał, że do upadku Bizona przyczyniła się polska myśl techniczna. Swego czasu lubelska Sipma wypompowała sporo kasy ze spółki Bizon. To było kilkadziesiąt milionów złotych. Bizon, aby przetrwać w dzisiejszych czasach musiałby ratować się eksportem. Tyle, że jakoś ludziom z Płocka wypromowanie marki za granicą nie wychodziło. A udowodnili, że mogą zrobić wspaniałą maszynę - Dynamic - to było to czego i zachód potrzebował. Źle sie stało, że Bizon upadł, a jedna naklejka na kombajnie TC to zbyt małe pocieszenie. Mogliby przemalować go na niebiesko i dać duże logo Bizona chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Nie zgodze sie z tobą bo Bizon jak by nic nie modernizował to by do końca produkował zo56 a tak mieliśmy Rekorda BS Dynamick Sampo. Czyli sie starali i gdyby nie ta sipma która okradała Bizona mieli byśmy nadal polską marke kombajnów zbożowych a tak nie mamy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

o ile się nie mylę to fabryka bizona była tylko w płocku.a teraz jest tam NH i fabryka jeszcze lepiej funkcjonuje niż za komuny.masę kombajnów i ciągników trafia na zachodni rynek i cieszy się dobrym popytem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ta norma

W Polsce są tylko złodzieje

W tym kraju nic niemoże zostać na swoim miejscu

Wszystkie spółki które przynosiły zyski zostały sprzedane za grosze!!!!!


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0

no właśnie teraz same komputery w tych kombajnach nie tak jak kiedyś wszystko sie robiło samemu a teraz czekaj na serwis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Kiedyś to: młotek i przecinak, a jak to nie pomagało to... kilof. A w tych nowych to i serwis nie zawsze pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić rolnictwo i technika dąży do unowocześniania w celu ułatwienia pracy i chyba nie ma się co dziwić tak jest ze wszystkim czy dobrze?,ale produkowane są kombajny które mają na pewno mniej elektroniki.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

ja mam trzy bizony z056 z060giganta z058rekorda i mialem BSa Z110 ale to byla porazka i sprzedałem zeby byly nowe bizony to bym kupil bo to najlepsze sprzety a tak to kupilem new hollanda CX8070 i tez jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4
ja mam trzy bizony z056 z060giganta z058rekorda i mialem BSa Z110 ale to byla porazka i sprzedałem zeby byly nowe bizony to bym kupil bo to najlepsze sprzety a tak to kupilem new hollanda CX8070 i tez jestem z niego zadowolony

Masz Giganta?Mógłbyś wstawić fotki?


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
ja mam trzy bizony z056 z060giganta z058rekorda

Najlepiej to wstaw foty wszystkich :lol:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolkiwi    0

Historia naszego polskiego Bizona jest bardzo prosta, gdy zwiedzałem aktualną fabrykę w Płocku....to zaczerpnąłem troszkę historii od przedstawiciela...otóż nasz rodzimy Bizon powstał na bazie dzisiejszego New Hollanda....jeden taki na tamten czas włoski kombajn stał na placu (w czasach świetności komuny) i nasi inżynierowie podglądali.....w końcu skonstruowali trochę po liftingu naszego polskiego bizona...a robili ich tak dużo wtedy, że za bramą zakładu stała jeszcze jedna ekipa, która dokręcała wszystkie luzy ważniejszych elementów maszyny.....był też taki przypadekże rolnik nawet nie dojechał do domu bo się koła mu odkręciły po drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ociec mi opowiadał o wycieczce do Płocka (ach, jak ja mu tej wycieczki zazdroszcze...)

 

W roku "89 przed wyborami wybrał się do Płocka po odbiór Bizonka dla SKR w którym pracował...

Jechali do Płocka nysą, gdy weszli do Fabryki okazało się, że Kombajn jeszcze nie jest pomalowany...FMŻ wynajęło im hotel w którym czekali 3 dni, wreszcie gdy poszli po odbiór kombajnu, ustawieni na placu czekali wraz z delegacjami innych SKR po odbiór upragnionych Z056 ich oczom ukazał się Rekord, który w pewnym momencie zaczął się palić...zaraz po wyjeździe z fabryki...

Po przekazaniu sprzętów ruszyli w drogę powrotną - flotylla dwudziestu kilku Z056 mknęła przed siebie, przy każdym kombajnie jechała nysa, w której spał zmiennik kierowcy kombajnu...

Jazda jazda jazda przez ponad 400km, powoli flota się kurczyła, ponieważ inne SKR odłączały się, i takim sposobem ojciec dotarł do domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek22    0

Uważam miał dobrą markę. Żałuję że ich dalej nie produkują bo nadal by miał swoich nabywców. Wszyscy zachłysnęli się zachodem w myśl przysłowia ,,cudze chwalicie - swego nie znacie ". Ostatnie Bizony były naprawdę dobre i wysokiej klasy np. Bizon Dynamic Z115 którego jestem posiadaczem więc mogę coś na ten temat powiedzieć . Nie wspomnę już o Bs - Z110. Więc CNH powinien w zamian produkować chociaż te dwa typy Bizona .Pozdrawiam wszystkich .

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Gość
      Przez Gość
      Taka sprawa, ramię/korbowod od pługu obrotowego ciągle pęka. Jutro ma przyjechać nowe(znaczy też używane), ale zastanawia mnie czy te awarię spowodowane były tylko zużyciem starego, czy coś innego tu zawiniło i czy wymiana załatwi sprawę, czy nowe tez się rozpieprzy? Miał ktoś taki przypadek? 







    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj