Tc56

Historia Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartus16    10

raczej nie bo nh nie bedzie zmienial barw na inne


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nie ma co sie rozpamietywac nh tez sa dobre


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Osobiście nie sądzę aby NH zmieniał barwy firmowe kombajnów z żółtego na niebieskie, ale jakby takie cos powstało to bardzo by mi się to spodobało <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
Niestety jak większość polskiego kapitału zostało sprzedane (pewnie za śmieszne pieniądze). Bardzo nad tym ubolewam i nadal nie rozumiem takich idiotów, którzy za marne grosze rozprzedawali polski dobytek. <_<

 

Ci idioci jak ich nazywasz, to SIPMA, która nie dała rady ratować Bizona i opchnęła go CNH.

 

Fajna stronka o Bizonkach:

http://bizon.xt.pl/


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ci idioci jak ich nazywasz, to SIPMA, która nie dała rady ratować Bizona i opchnęła go CNH.

 

Fajna stronka o Bizonkach:

http://bizon.xt.pl/

 

Nie reklamuj innych for. Podobnbo to jest tu zabronione! <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

A co ty modem jesteś czy cenzorem? Skoro agrofoto jest największe w Polsce to chyba nie boi się konkurencji ze strony takiego maluszka. A linka podałem bo można dowiedzieć się tam ciekawych rzeczy i ktoś pytał o Dynamica a tam są foty.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
A co ty modem jesteś czy cenzorem? Skoro agrofoto jest największe w Polsce to chyba nie boi się konkurencji ze strony takiego maluszka. A linka podałem bo można dowiedzieć się tam ciekawych rzeczy i ktoś pytał o Dynamica a tam są foty.

 

Nie jestem modem ani cenzorem, ale już miałem taka sytuację więc powiedziałem, że nie można rekalmować innych for. <_< AgroFoto na pewno się nie boi innych for, ale taki jest regulamin. Pogadaj z modem <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

OK, nie uważam że to była reklama, ale jeśli nie wolno podawać linków to trochę ogranicza wymianę informacji. Zresztą tamtej stronki nie można nazwać prawdziwym forum (maluśkie to). Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
OK, nie uważam że to była reklama, ale jeśli nie wolno podawać linków to trochę ogranicza wymianę informacji. Zresztą tamtej stronki nie można nazwać prawdziwym forum (maluśkie to). Pozdrawiam

 

Ja też tego nie rozumiem żeby nie można było jakiejś fajnej stronki podać ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Jak czytałem ten temat to aż sie płakać, chce co sie stało z Ursusem i FMŻ tyle że FMż wyszła na prostą a co do Ursusa to niejet tak wesoło. produkuja go jusz na w Jednej hali wie on terz albo zostanie sprzedany alebo zamkniąet ja bym wolał aby go przejeł inna firma typu CNH ale co sie stanie ttego nawe najstarsi indianie nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tylko ty patrzysz na Bizona i CNH z dzisiejszego punktu widzenia nie to co było jak go przejmowali. Pewnie jak większość mówiłeś że zamkną go w pizdz*ec i nic już z niego nie zostanie. Tak samo nie wiadomo jak to będzie z URSUSem :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Na to juz wpływu nie mamy... :D Ale nie róbmy OT, jak o przyszłości czy historii polskich ciągników, to przejdźmy do działu "URSUS". Tam juz są tematy... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To akurat nie był OT tylko takie porównanie :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
To akurat nie był OT tylko takie porównanie :D

 

To zwracam honory... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Bizon nie upadł tylko został przejęty (i dobrze) przez NH a to jest róznica - poza tym czasów świetnosci Bizona raczej już nikt z nas nie doczeka poniewaz zobaczcie sobie w jakiej sytuiacji bizon sie rozwijał - kombajnów w Polsce wtedy prawie nie było (no troche Vistul i innego badziewia z CCCP albo innych demoludów) Bizon zmechanizował zbiór zbóż w Polsce ale przecież kombajnów z oku na rok przybywa (a starych ubywa mniej niz przybywa nowych) więc Bizon samoistnie by zbankrutował a tak jest częscią wielkiego koncernu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Masz racje, bo jednak ludzie nie stracili pracy. Na pocieszenie zostaje naklejka na NH "Bizon" .

 

 

Zapomniałem dodać, że w pierwszym filmie (pod koniec filmu) jest pokazany chyba ostatni model Bizona, o którym była wcześniej mowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

po pierwsze jesli chodzi o "historię Bizona" to w przygotowaniu jest artykół do wiki na ten temat (bardzo obszerny)

 

po drugie to za reklame konkurencyjnego fotum możesz dostac %%%

 

po trzecie to chyba kazdy z AF przynajmniej raz na tym forum był

 

a po czwarte to niektóre wątki historii Bizona tampokazane są błędne


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Bizon nie upadł tylko został przejęty (i dobrze) przez NH a to jest róznica - poza tym czasów świetnosci Bizona raczej już nikt z nas nie doczeka poniewaz zobaczcie sobie w jakiej sytuiacji bizon sie rozwijał - kombajnów w Polsce wtedy prawie nie było (no troche Vistul i innego badziewia z CCCP albo innych demoludów) Bizon zmechanizował zbiór zbóż w Polsce ale przecież kombajnów z oku na rok przybywa (a starych ubywa mniej niz przybywa nowych) więc Bizon samoistnie by zbankrutował a tak jest częscią wielkiego koncernu

moim zdaniem jednak bizon upadł bo czytałem już o tym na kilku stronkach i wyszło na to ze bizon miał długi z powodu załamania się sprzedaży ledwo co przędł no i później sąd rejonowy w płocku ogłosił upadłość mfż a ze odrazu fabrykę wykupił nh to wszyscy mówią ze tylko przejął a bizon to tak naprawdę świetnie sobie radził- bzdura kompletna :angry: bo bizon miał kupę długów a nh nie był głupi i okazyjnie tą całą fabrykę kupił i robi kombajny bo co niby ma robić przecież to normalne ze w kraju powinna być przynajmniej jedna marka kombajnów, nh nie był by tak głupi żeby zostawić Polskę bez produkcji kombajnów. wiadomo ze nh znajdzie polskich odbiorców swoich maszyn za coś tam ponad 300 tysięcy bo są to mniej skomplikowane i jednak lepsze od przestarzałych juz rekordów maszyny i bedą do nich części tu na miejscu w Polsce, :) jakie sie chce :) tak jak do naszych prawdziwych polskich tak kochanych bizonów ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

czy Bizon upadł czy nie - nie zmienia to faktu ze ma ciekawą historie którą zawarłem w artykule w wiki http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...ticle&id=16


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Artykuł @MECHANIZATORA przedniej marki... Gratuluję profesjonalizmu... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

z tego co wiem to CNH duzo kombajnów sprzedaje. Ciekawe jakby to było gdyby nie przejeli bizona czy tez bizon miał by sie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Gość
      Przez Gość
      Taka sprawa, ramię/korbowod od pługu obrotowego ciągle pęka. Jutro ma przyjechać nowe(znaczy też używane), ale zastanawia mnie czy te awarię spowodowane były tylko zużyciem starego, czy coś innego tu zawiniło i czy wymiana załatwi sprawę, czy nowe tez się rozpieprzy? Miał ktoś taki przypadek? 







    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj