Tc56

Historia Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
griga    1080

Jeśli sie nie myle to był dynamic.. mam nawet zdjecie ściągniete kiedyś z ich strony.. jak podasz @ to moge Ci je podesłać, bo nie zamieszcze u nas bo nie jest moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Tak, możliwe, że to był Dynamic. Ogólnie kombajnów Bizon Dynamic wyprodukowano zaledwie 92 sztuki. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@griga

green-r@o2.pl

 

@radzio16

widzialem juz ta strone wczesniej ale niestety nie ma tam zadnych dokladnych opisow poszczegolnych modeli :(

 

@Józek

ale te ostatnie sztuki mialy naprawde fajna kabine i z tego co wiem byly porządnie dopracowane bo mialy isc tylko na export...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

troche nie na temat ale musze sie cos spytac.

ty Tc56 miales bizona z 2000r i czy on byl na dzojstiku za ile go sprzedales w ktorym roku i jak sie spisywal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Tak, widziałem gdzieś na necie jeden z ostatnich modeli z "okrągłą" kabiną. Bardzo mi się podobają Dynamici. Miały iść na export, ale widocznie coś nie wypaliło i dlatego sprzedano tak mało sztuk. W kraju nie przyjęły sie może dlatego, że były znacznie droższe, ale za to już zmodernizowane w porównaniu do Rekorda. No coż, szkoda, że się tak stało, ale nic na to nie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a orientuje sie ktos czy one mialy klasyczne wytrzasacze czy cos w stylu bs'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Miały klasyczne wytrząsacze, mocowanie na drewnianych, samosmarownych łożyskach. Była zwiększona także powierzchnia sit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Silnik mocniejsz, zwiększona powierchnia sit i kilka innych sprawiły, że podniosła się jego wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rasso    0

oo taki bizonik smiga niedalego podobna całkiem inna praca niz zwykłym widziałem go z daleka muwili ze na podwoziu rekorda chydrostat ne export szły o niebo leprze wersje a na polske puszczali te gorsze i wiekszosc je posiadaale mogą być. Nie wiem czy to prawda ale podobno ten bizonik co piotr o nim muwił dobrze radzi sobie wrzepaku dzieki hydrostatowi sam bym sprzedał tego po dziadku zwykłego a takiego kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Bizon najlepszym komabjnem i basta!!! Te opływowe kształty, mocny silnik, szeroki heder, dobra wydajność, duża pojemność zbiornika na ziarno TO JEST TO :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
popieram^^

 

Tak troszkę na humor wziąłem ten temat. Ale gdy patrzę na Bizona to widzę w nim piękną maszynę. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Szkoda, że nasz polski bizon nie przetrwał. Czytałem w książce poświęconej produkcji kombajnów zbożowych, że bizon około roku 1997 miał w planach wprowadzenie nowych kabin (to udało się zrealizować) i w przyszłości nowych modeli o znacznie większej wydajności. Niestety fabrykę przeją koncern CNH i skończyło się życie polskiego wspaniałego BIZONA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Niestety jak większość polskiego kapitału zostało sprzedane (pewnie za śmieszne pieniądze). Bardzo nad tym ubolewam i nadal nie rozumiem takich idiotów, którzy za marne grosze rozprzedawali polski dobytek. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie chce byc tutaj wyklęty ale wszyscy postrzegają przejecie przez CNH za coś złego a moim zdaniem lepiej sie stało ze Bizon został przejety i ludzie maja pracę bo gdyby Bizon "walczył" na własny rachunek to podejzewam ze spotkałby go podobny los co rodzimego Ursusa który nie wiadomo czy dotrwa do przyszłego roku <_<


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
nie chce byc tutaj wyklęty ale wszyscy postrzegają przejecie przez CNH za coś złego a moim zdaniem lepiej sie stało ze Bizon został przejety i ludzie maja pracę bo gdyby Bizon "walczył" na własny rachunek to podejzewam ze spotkałby go podobny los co rodzimego Ursusa który nie wiadomo czy dotrwa do przyszłego roku :)

 

To na pewno + dla CNH, że przejął FMŻ i ludzie mają pracę, ale już nie ma produkcji takich pięknych bizonów jakie były. <_< Chociaż teraz TC54 "Bizon" bardzo mi się podoba. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiesz mnie tez jest "cięzko na sercu" ze bizonów jest coraz mniej - ja pamietam jeszcze czasy gdy w zniwa mozna było zobaczyc na polach TYLKO I WYŁACZNIE bizony, kurs na kombajn robiłem również na Bizonie więc sentyment tak czy siak pozostaje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
no wiesz mnie tez jest "cięzko na sercu" ze bizonów jest coraz mniej - ja pamietam jeszcze czasy gdy w zniwa mozna było zobaczyc na polach TYLKO I WYŁACZNIE bizony, kurs na kombajn robiłem również na Bizonie więc sentyment tak czy siak pozostaje

 

Ja co roku mam okazję jeździć na Bizonie i ten kurz ten gwar silnika mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie kocham ten głos silnika szczególnie jak dodaje się gazu przed młóceniem <_< Bizon to POTĘGA. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Prawda BIZON był bliski bankructwa (upadku) ale CNH które go przejęło z powodzeniem odratowałby markę (gdzieś czytałem że CNH chce wprowadzić z powrotem markę BIZON na rynek POD NAZWĄ BIZON !) W mojej okolicy pracuje Z-058 Rekord (2002') ma znaczki BIZONa i NH pracuje razem z TC54 kombajny są chwalone co prawda BIZON ma swoje mankamenty (jak za słaby silnik) ale ogólnie nie narzekają na niego . A załamywanie się że został przejęty przez zachód to się mija z celem bo chyba lepiej zachodnia marka (która z powrotem chce wprowadzić BIZONa na rynek) a niżeli nasz Uzel & URSUS . Co prawda okazuję się to po kilku latach ale chyba było warto ?? Ja też w się nie cieszłyłem kiedy się dowiedziałem ale cóż... A patrzenie jak BIZON sam się zarzyna było by chyba gorsze ....??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Prawda BIZON był bliski bankructwa (upadku) ale CNH które go przejęło z powodzeniem odratowałby markę (gdzieś czytałem że CNH chce wprowadzić z powrotem markę BIZON na rynek POD NAZWĄ BIZON !) W mojej okolicy pracuje Z-058 Rekord (2002') ma znaczki BIZONa i NH pracuje razem z TC54 kombajny są chwalone co prawda BIZON ma swoje mankamenty (jak za słaby silnik) ale ogólnie nie narzekają na niego . A załamywanie się że został przejęty przez zachód to się mija z celem bo chyba lepiej zachodnia marka (która z powrotem chce wprowadzić BIZONa na rynek) a niżeli nasz Uzel & URSUS . Co prawda okazuję się to po kilku latach ale chyba było warto ?? Ja też w się nie cieszłyłem kiedy się dowiedziałem ale cóż... A patrzenie jak BIZON sam się zarzyna było by chyba gorsze ....??

 

UZEL to nie ratuje tylko rujnuje URSUSA, a CNH Bizona poprowadził do "drugiej młodości". FMŻ w Płocku się teraz rozwija i rozwijać się będzie. <_<

PS. Żeby Ursus był nowoczesny to chyba właśnie CNH by musiał go przejąć. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja cały czas mówię ,,Pożyjemy zobaczymy". Chociaż perspektywa ratunku Uzela mnie nie zadowala . Zresztą czas pokaże ,ale chę być jak najlepszej myśli.

 

Koniec Off Topu już <_<


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciakawe czy Nh naprawde wprowadzi na polski rynek kombajn pod nazwą bizon a nie tak jak teraz Nh z dodatkową naklejką Bizon. Fajnie by było gdyby można było kupić nowego niebieskiego Bizonka. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Gość
      Przez Gość
      Taka sprawa, ramię/korbowod od pługu obrotowego ciągle pęka. Jutro ma przyjechać nowe(znaczy też używane), ale zastanawia mnie czy te awarię spowodowane były tylko zużyciem starego, czy coś innego tu zawiniło i czy wymiana załatwi sprawę, czy nowe tez się rozpieprzy? Miał ktoś taki przypadek? 







    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj