bamberszol

zanieczyszczone paliwo olejem. POMOCY jak to oczyscic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bamberszol    26
Witam. panowie jestem załamany mianowicie robiliśmy porządki pod wiatom i były jakieś karnistry z ropa( ok 20 litrów) postanowiliśmy to wlać do swimmera gdzie było ok 900 litrów ropy. na drugi dzień patrzymy a paliwo jest całe zanieczyszczone czarne. okazało się ze w tych kanistrach był jakiś olej. Już dzisiaj dzwoniłem do firmy zajmującej się filtracja oleju gość mówi że najlepiej niech ta mieszanka postoi z 2 tygodnie i wtedy to możemy przefiltrować. szkoda mi to oddać do utylizacji. macie jakiś pomysł jak oczyścić ten ON?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ze dwa lata temu kupiłem po 1,50 500 litrów ropy pomieszanej z 70litrami oleju z firmy transportowej . Ciapek zjadł to przez dwa lata bez problemu i nawet nie chrząknął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

C330 czy c360 będą to łykać jak pelikany, nawet dymka nie puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Ni, tylko jak 330 albo 360 chodzą jak pomocniki to trochę bedą sie bawić z tym paliwem🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

firma z Katowic chcę 2000 tys zł 800litrow za oczyszczenie tego paliwa. ale muszę podpisać że nie będę rościł skarg jeśli nie da rady oczyścić do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092
46 minut temu, bamberszol napisał:

firma z Katowic chcę 2000 tys zł 800litrow za oczyszczenie tego paliwa. ale muszę podpisać że nie będę rościł skarg jeśli nie da rady oczyścić do końca.

Daj se spokój. Masz jakaś 330 albo 360? Jakaś stara 80, mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26
przemek28_28 napisał:

46 minut temu, bamberszol napisał:

firma z Katowic chcę 2000 tys zł 800litrow za oczyszczenie tego paliwa. ale muszę podpisać że nie będę rościł skarg jeśli nie da rady oczyścić do końca.

Daj se spokój. Masz jakaś 330 albo 360? Jakaś stara 80, mtz?

no właśnie nie mam. mam Zetora Proxima z 2008 roku na starej pompie rzędowej. i małego mf255..... ogólnie to myślałem żeby wlać to bardziej do Zetora niż do MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
2 godziny temu, 6465 napisał:

C330 czy c360 będą to łykać jak pelikany, nawet dymka nie puszcza.

I możliwe że jeszcze lepiej będą chodzić jak na samej ropie🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Mówią że jak się przez chleb przepuści to czyste jak kryształ wychodzi. Tylko że to paliwo rakietowe, fabrycznie w kolorze jagód.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Olej jest cięższy od paliwa może w ciągu kilku dni odstanie na dnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

jak myślicie czy rzędowa pompa w zetorze to ogarnie? paliwo na dzień dzisiejszy wygląda strasznie całe czarne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a weź to wszystko wyrzuć. daj adres pojadę , zabiorę i zutylizuję...

no chyba że śwager czasu miał nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, bamberszol napisał:

bez filtrwania Marcin to lales?

Są takie filtry do mleka długie i dość dokładne ale olej rozpuszczony w ropie przez nie przechodzi jedynie stałe zanieczyszczenie się odkładały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

jak nic nie dam rady zrobić to się odezwe

pafnucy napisał:

a weź to wszystko wyrzuć. daj adres pojadę , zabiorę i zutylizuję...

no chyba że śwager czasu miał nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092
1 godzinę temu, bamberszol napisał:

jak nic nie dam rady zrobić to się odezwe

 

To ja tez chętnie w mojej 360 zutylizuje. Bedzie zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

udało mi się znaleźć filtr 5mikronow narazie odczekam że dwa tygodnie może trochę osiądzie ten syf i zacznę ściągać po trochę od góry. co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to był olej. Jeśli silnikowy przepracowany to istnieje ryzyko że wtryski wyłapią resztki metalu ( nawet mikrocząsteczki ). Ja raczej lał bym do mfa zalał.  Pompa nie jest aż tak droga. Swoją drogą nie pamiętam jaki układ paliwowy ( części, koszty napraw) siedzi w twoim zetorze. Ale myślę że to nie będzie komornicze droga technologia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj