simer

Bizon Z056 nie mogę zmieniać obrotów młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simer    0

Witam wszystkich mój problem polega na tym ze w bizonie nie mogę zmniejszyć albo zwiększyć obrotów młocarni są stałe ok 850obr  dokręcić korbki w kabinie się nie da a gdy odkręcam to tylko ten pręt bardziej wychodzi ale obroty wcale nie spadają.Dodam ze co sezon mam problem z łożyskiem oporowym odrzutnika mimo codziennego smarowania po wykoszeniu około 40 hektarów łożysko pada wyciera piastę i wszystko sie nagrzewa.Po rozebraniu talerzy młocarni wszystko się rusza nic nie jest zapieczone,jedyne co mi się nie podoba ze talerz odrzutnika od wewnętrznej strony jest dosyć mocno wytarty w miesjcu gdzie pracuje pas a im blizej osi odrzutnika jest takie wyczuwalne zgrubienie pod palcem.Co wymienić zeby to wkoncu działało?

dakota    92

A pas jest ok? Może rozciągnięty i już bardziej podciągnąć się nie da

simer    0

Pas wydaje się jeszcze dobry jutro go zmierzę względem nowego,ale nawet jesli byłby do wymiany to dało by radę zejść z obrotów dużo jest tematów ze nie można osiągnąć wyższych obrotów a u mnie jest problem ze obroty sa takie same cały czas i wydaje mi się ze przez to siada łozysko oporowe na odrzutniku.Pod koniec tamtego sezonu zakładałem cały nowy komplet czyli łozysko i piastę.Wiem ze przy montazu łozyska oporowego trzeba patrzeć jak się je zakłada bo średnice wewnetrzne są inne i nie nalezy zbyt mocno skręcać tej nakrętki bo będzie się grzało

Wiadomość z agroFakt.pl

jacor73    54

Sprawdź, luzy na obydwu tulejach, sama regulacja chodzi i jest dobrze złożona? Naciąg pasa prawidłowy. Jak rozłączysz regulację i zdejmiesz pas to zewnętrzne koło na bębnie i wewnętrzne na odrzutniku przesuwaja się bez oporu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez Matiszaf
      Cześć. W moim bizonie mam tylko 3 bieg. Brak wstecznego, 1 i 2. Na pierwszy rzut oka w skrzyni jest wszystko ok. Zębatki się przesuwają itd. Przy odpalonym po wrzuceniu biegu np. 1 wszystko stoi w miejscu. Gdzie szukac przyczyny ? Czy na wałku ze sprzęgła są jakieś kliny itp ? Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Pilnie potrzebuję katalogu części do skrzyni biegów do bizona Z056 Gdyby ktoś taki posiadał to prosił bym o udostępnienie Pozdrawiam
    • Przez Bizon_Ursus
      Tłumacze to jak laik ale inaczej nie mogę tego wytłumaczyć . czyli jedzie stała prędkością chce przyspieszyć i nic . ale zwolnić się da i dalej powrócić do stałej prędkości też się da . Wajcha do góry słychać syczenie ale zero reakcji . Z góry dziękuję
    • Przez slawus
      Czeka mnie remont silnika w Bizonie, czy ktoś ma namiary na dobrego i sprawdzonego fachowca z woj. mazowieckiego, no i może zna ktoś orientacyjną cenę tego "zabiegu" bo może lepiej kupić drugi silnik np. po remoncie. Z góry wielkie dzięki.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj