kuna9977

Jaki ciągnik wybrać moc ok 130 km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuna9977    0

Witam mam zamiar kupić ciągnik o mocy ok 130 km zastanawiam się nad mf 6713 lub df 6130 który lepszy df tańszy ale i gabarytowo trochę mniejszy czy może jakaś inna marka nh, Zetor, bym nie chciał przekroczyś 300 netto 

sylwek23111    71

W porównaniu mocowo do MF6714 wychodzi: JD6130M, NH T6.160, Claas Arion 530, Zetor forterra 150, Kubota M7133. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotragro
      Witam. Poszukuję nowego ciągnika do 200 tyś. netto o mocy ok. 120 koni. Jego zadaniem były by sianokosy głównie chodziłby z prasą.  Co prawda dopiero teraz zacznę jeździć do dealerów i będę to wszystko oglądał ale jeśli macie coś wartego uwagi byłbym wdzięczny za pomoc. Puki co przechylam się do zetor proxima hs 120 jakieś opinie ? 
    • Przez marekha80
      witam wszystkich!! mam mały dylemat ponieważ podpisałem umowę na zakup nowego ciągnika cena ok 155tyś brutto. mam doświadczenie z zetorem 7245, 9245 98km, to ma być ciągnik głównie do prac cięższych i nie chciałbym by był gorszy od tego 9245 bo mam z nim miłe wspomnienia. i teraz czy forterra 90km czy coś innego. przedział mocy od 80-100km. dziękuje z góry, za porady.
    • Przez Damian93
      Witam,
      Na początku chciałbym się przywitać, bo Jestem nowym użytkownikiem tego forum, jak i dopiero co zaczynam swoją przygodę z rolnictwem. Moja wcześniejsza styczność z uprawą ziemi polegała jedynie na patrzeniu na pracę dziadków, podjeżdżaniu ciągnikiem, i okazjonalnej orce kilku ha. Po śmierci dziadków gospodarstwo, było dzierżawione, jednakże ostatnimi czasy stwierdziłem, że jednak coś w tym było jak mówili zeby się ich ziemią zająć, a nie ma ją ktoś inny robić (tak w dużym skrócie, no i jednak życie w mieście to nie moja bajka, mimo dobrego fachu w ręku, który nie sprawia mi radości). W tym roku obsiałem 15 ha kukurydzą, i wypowiedziałem dzierżawy na przyszły rok, tak więc na wiosnę będę miał 35 ha ziemi ornej, oraz 20 ha łąk (łąki koszone tylko pod dopłaty, bo nie zamierzam prowadzić produkcji zwierzęcej). Nie będzie to moje główne źródło utrzymania, ale lubię pracę na wsi mimo jej wad i zalet. Te 35 ha ornej to głównie III i IV klasa, dużo gliny, i nie raz c360 się w niej strasznie zakopywał.
      I tutaj przechodze do meritum, szukam podstawowego ciągnika do tego gospodarstwa, przy czym areał ornej w przyszłych latach będzie większy, a  C360 już ledwo dawał radę na tych 15 ha.
      Padło na renówkę z silnikiem jd (decyzja ojca), a ja teraz tylko zastanawiam się nad modelem. Chciałbym żeby miał ze 140 - 180 km. Myślałem nad aresem. Tylko za bardzo nie wiem który będzie najlżejszy w obsłudze, nie ugrzęźnie w polu, wytrzyma jazdy przez rzekę, i który jest najmniej awaryjny.  Czytałem wątki na forum, i wiadomo są już pewne opinie, ale może ktoś poratuje mnie swoją opinią i radą:)

Z góry dziękuje bardzo za pomoc.
    • Przez marklo91
      Witam
      Szukam nowego ciągnika. Ograniczenie mocy ze względu na program MGR wynosi 60,3 KM. Gospodarstwo do 5 ha, warzywa. Będzie to główny ciągnik (zastąpi T25) więc wykonywał będzie wszelkie możliwe prace z: pługiem, agregatem, opryskiwaczem, chwastownikiem, rozsiewaczem, kombajnem do czosnku i przyczepą.  Do tej pory znalazłem niewiele ciągników o mocy 50-60 KM. Zastanawiam się nad John Deere 5058e (58KM), New Holland T4.55S (55KM), Massey Ferguson 1755M (54KM). Może są jeszcze jakieś inne, o których nie wiem? Nie zamierzam znacznie powiększać gospodarstwa i dokupować mocniejszego ciągnika, więc chciałbym żeby w miarę bezawaryjnie służył przez możliwie długi czas.
    • Przez meld102
      Witam. Mianowicie potrzebuje ciągnika do 130km - jako główny do ciężkich prac. Areał jaki obrabiam 45ha ziemia od 3 do 5, pół na pół łąki/pola - prowadzę hodowlę krów mlecz. Zastanawiałem się nad masseyem seria 61xx mianowicie 6160 w zwyż bądź jakimś casem MX / renault. Budżet chciałbym coś koło 60-70tys maksymalnie za to przeznaczyć. Nie zależy mi na wodotryskach nie wiadomo czym najlepiej skrzynia mechaniczna - ok w takich ciągnikach połówki to już standard ale bez elektorohydraulicznych rewersów mechaniczna spokojnie wystarcza byleby sprzęgło dawało radę, nie wykluczam jako dodatkowa pomoc założyć tura do takiego ciągnika - obecnie mam farmera f2 8244 w turze 84km, proxime power 90, c362, c360, i ciapka. Proxima cięższa robotę robi jestem zadowolony jednak mocy brakuje. 
      Od takiego ciągnika co bym wymagał bo dużo się pisze ten wygodniejszy, ten ma lepsze radio, podgrzewany fotel itd itd - to mnie tyle nie interesuje - w miarę oszczędny silnik, dobry dostęp do części zamiennych, dobre sprzęgło - nie jak w tym farmerze mam bo to jakaś porażka w zetorach zwykłej serii chyba te same montują, i masa. Dzięki z góry za odpowiedzi na pewno ktoś napisze, że temat o tym był itd - owszem były przeglądałem jednak nie do końca takie odpowiedzi jakich bym szukał. Pozdrawiam !  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj