Lukas85

Manitou MLT cisnienie w skrzyni biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Koledzy, obawiam sie ze mam problem z moja ładowarką Manitou MLT 527 z 1997 roku. Ładowarka przeszła kapitalny remont silnika. Po złożeniu silnika ze skrzynią i uruchomieniu całosci co jakis czas podczas jazdy do przodu zapala sie kontrolka niskiego cisnienia w skrzyni biegów. Czujnik jest na koszu do jazdy do przodu, przy jezdzie w tył cisnienie w tym miejscu wynosi 0. Wracajac to tematu z miejsce czujnika wkreciłem manometr, ktory pokazuje cisnienie 10 bar. Z tego co wyczytałem powinno tam byc 14 bar. Ładowarka miała i ma moc, jezdzi bez problemu. Olej jest na max mierzony na uruchomionym silniku. Nie jestem pewny czy przed demontazem silnika i skrzyni ten czujnik byl podlaczony, ale mozliwe ze nie. Dostep do niego jest bardzo utrudniony i mozliwe ze był odłaczony. Do tego czujnik ma nieco uszkodzona obudowe co prawda na samej górze ale moze to tez ma wplyw na takie wskazania? Zapalanie sie tej kontrolki jest jakby przypadkowe, nie to ze przy ruszaniu czy jak jest je ciezko np pchajac lub ciagnac cos. Czsami zapala sie podczas jazdy na chwilke, czasami podczas ruszania bez wyraźnej logiki.

Co jeszcze mozna sprawdzic zeby zlokalizowac problem? Obawiam sie ze skoro to cisnienie jest nizsze niz powinno byc zeby z czasem nic sie nie uszkodziło 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj