velFoka

Klima Agrotron 120mk3

Polecane posty

velFoka    9

Witam. Panowie co może być nie tak z klimą że chłodzi chłodzi i nagle po pewnym czasie się wyłącza no i nie załącza się? Miałem nabitą tyle ile powinno być czyli 1650 i tak właśnie było a teraz mam nabitą 1450 i dalej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Tak czysta bo w zeszłym tygodniu było czyszczone i parownik i chłodnica bo był wyciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

A sprawdzałeś ciśnienia w czasie pracy? Nie było nic podejrzanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Sprawdzone i wszystko ok. W zeszłym roku to samo miałem jak tylko upał na zewnątrz to po pewnym czasie się wyłaczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

To oryginalna klima? jak tak to bym ewentualnie spróbował dać dodatkowy wentylator na chłodnice tak na próbę, może nie wyrabia ewentualnie może czujnik się zwiesza od wysokiego ciśnienia? zobacz jaki ma stan NO czy NC i sprawdź po wyłączeniu się klimy co się z nim dzieje. No i przekaźnik bym sprawdził też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

klima oryginalna. Gadałem z gościem co mi nabijał to mówił że może być że chłodnica nie wyrabia się i odcina klimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

dlatego właśnie pisze o wentylatorze, A nie było np tak, że jakiś czas dłuższy nie działała i np instalacja była "otwarta" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

mogło tak być bo jak kupiłem to nie działała więc została nabita ale po niecałym roku znowu było pusto. W zeszłym miesiącu została uszczelniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Ciekawe czy w środku nie zaszło jakimś syfem czy inną wilgocią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

nie powinno ponieważ puszczała uszczelka i to tak po troszku. Chyba to będzie brak chłodzenia chłodnicy wentylator nie wyrabia no chyba że jakiś czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie kiedyś cewka na sprężarce po rozgrzaniu przestawała działać. prąd do cewki dochodził a sprężarka ni załączała się. Wymiana cewki na nową załatwiła sprawe. Cewka ok 60zł ze sklepu motoryzacyjnego, jest taka sama jak w vw tylko kostka inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj