seba836

Wyłącznik prądu ursus

Polecane posty

hubertuss    4653

Zawsze na minus. Jak coś się zepsuje w wyłączniku i zrobi zwarcie to na plusie będzie bieda. Pamiętaj by dać jak najkrótsze i odpowiednio grube kable.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
7 minut temu, hubertuss napisał:

Zawsze na minus. Jak coś się zepsuje w wyłączniku i zrobi zwarcie to na plusie będzie bieda. Pamiętaj by dać jak najkrótsze i odpowiednio grube kable.

Czyli muszę przypiąć kabel do klemy minusowej i drugi do masy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak. Zwróć uwagę aby był solidnie przykręcone w nowych miejscach. Aby te miejsca były oczyszcozne tak by przewodziły dobrze prąd. Zwróć uwagę na osadzenie nowych kabli do przyłaczeń, czy są one dobrze zaciśnięte. Kable najlepiej jak najkrótsze. Jakość i staranność wykonania wpłynie na przepływ prądu a co za tym idzie na szybkośc obracania się rozrusznika i jakość rozruchu zwłaszcza zimą. Przełącznik zamontuj na solidnej podstawie gdzies najlepiej po lewej. Bo pewnie najczęściej tak wchodzisz do ciągnika. Tak by nie biegac dookoła.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
5 godzin temu, hubertuss napisał:

Tak. Zwróć uwagę aby był solidnie przykręcone w nowych miejscach. Aby te miejsca były oczyszcozne tak by przewodziły dobrze prąd. Zwróć uwagę na osadzenie nowych kabli do przyłaczeń, czy są one dobrze zaciśnięte. Kable najlepiej jak najkrótsze. Jakość i staranność wykonania wpłynie na przepływ prądu a co za tym idzie na szybkośc obracania się rozrusznika i jakość rozruchu zwłaszcza zimą. Przełącznik zamontuj na solidnej podstawie gdzies najlepiej po lewej. Bo pewnie najczęściej tak wchodzisz do ciągnika. Tak by nie biegac dookoła.

Zamontowałem do minusa drugi kabel do masy i nie odcina prądu. przy próbie poszedł dymek z przełącznika 

IMG_20210707_160115.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Źle podłączasz... Jeden przewód od aku do wyłącznika, z wyłącznika dopiero do masy ciągnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
1 godzinę temu, jaco512 napisał:

Źle podłączasz... Jeden przewód od aku do wyłącznika, z wyłącznika dopiero do masy ciągnika.

no właśnie tak podłączam ten na zdjęciu do klemy minusowej a tu do masy przykręcam i do wyłącznika , tylko teraz odkręcone 

IMG_20210707_174828.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

no jak masz z tym problem to poszukaj elekryka. powiem krotko przetnik kabel masa" -" zarob koncowki i zaloz na nim przelacznik


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
16 godzin temu, wojtal24 napisał:

no jak masz z tym problem to poszukaj elekryka. powiem krotko przetnik kabel masa" -" zarob koncowki i zaloz na nim przelacznik

wszystko ma być na jednym gnieździe przełącznika czy jeden koniec na górnej śrubce a drugi na dolnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Poproś ojca niech ci to podłączy. I nie kombinuj bo to nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj