Zaloguj się, aby obserwować  
kpiotr

rzepak po raz pierwszy

Polecane posty

kpiotr    16

witam. pisze aby sie poradzić. otoz w tym roku bede siał rzepak. obecnie na tych polach rosnie zyto i pszenica jara.tam gdzie jest zyto pole bylo wapnowane wapnem magnezowym 2 lata temu w ilosci 1,5tony a pola jest 70arów.był równiez razem z wapnowaniem zwalczany perz raundapem. teraz tak..teraz bedzie zbior slomy ,podkładka.....a co potem??jak przygotowac pole pod rzepak??jakie opryski od chwastu i nawozy??pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rób podorywki bo po co 2 razy orać tylko talerzuj albo agregatem ścierniskowym przejedź i wtedy orka siewna nawozy agregat i siew


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej siełem rzepak ale miałem przerwę i teraz też będę siał. Ja robiłem orkę razówkę bo nie opłacało się robić podorywki. W tym roku pryskam ścierń Roundap, gdy spali chwasty przed orką wywóz obornika orka siewna, wysiew P i K , doprawienie, siew. Nie wiem czy pryskać na jesieni od chwastu czy dopiero na wiosnę. Rozmawiałem z kolegami co uprawiają rzepak na dużą skale to mówili ,że lepiej na wiosnę zwalczyć chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

przemas8595    0

Witam Po uprawie ścierniska proponuje rozsiać nawóz (P,K) następnie orka,agregat , i siew, jeżeli rozchodzi się o oprysk to moim zdaniem zaraz po siewie ,najtaniej i najskuteczniej i na sam początek proponuje odmianę Californium.Pozdrawiam (nie wiem jak dokładnie pisze się nazwę odmiany rzepaku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

witam. pisze aby sie poradzić. otoz w tym roku bede siał rzepak. obecnie na tych polach rosnie zyto i pszenica jara.tam gdzie jest zyto pole bylo wapnowane wapnem magnezowym 2 lata temu w ilosci 1,5tony a pola jest 70arów.był równiez razem z wapnowaniem zwalczany perz raundapem. teraz tak..teraz bedzie zbior slomy ,podkładka.....a co potem??jak przygotowac pole pod rzepak??jakie opryski od chwastu i nawozy??pozdrawiam

 

 

to że wapnowałeś to nic nie mówi, zrób analizę gleby, raz musisz posypać tyle, a kiedy indziej więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Chwasty to tylko na jesień przed wschodami, od samosiewów zbóż tez na jesień w październiku, PK najlepiej przed orką, na jesien popryskaj odżywkami bor, magnez, siarka i miedź. Na jesień tez trzeba pryskać od robaka i chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a nawoz jaki sypnąć i w jakiej ilości?po roundapie trzeba czekać troche zanim spali chwasty...do kiedy jest najpozniejszy termin siewu rzepaku??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas8595    0

Termin siewu zależy od regionu (kujawsko-pomorskie 24.08 termin najpóżniejszy)co do nawożenia to stosuje najtańszą formę P i K chyba że Cie stać na droższe nawozy to proponuje typowe nawozy pod rzepak np Kemira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja proponuje przed siewem wysiac jeszcze 100 kg mocznika . lepiej rosnie jesienia i ma pozniej duzo rozgalezien na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja nawożenia azotowego na jesień nie stosuje, bo jak daje NPK 5-15-20 w ilosci 400kg, to dostarczam 20kg N, i jak pryskam na jesień to daje 10kg mocznika na ha, pryskam tak 2 razy, wtedy rzepak nie jest taki wielki na jesień i lepiej przezimuje, śnieg go tak mocno nie połamie i zwierzyna go nie wpiernicza, za to jak tylko da sie wjechać na pole wiosna to daje około 100kg soli potasowej 200kg siarczanu amonu i po niecałym tygodniu 250kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zalezy jakiego obornika dasz. panowie czy da sie wogule zarobic gdy zasieje sie 70 a rzepaku? jest jakas zasada zeby zarobic to zasiac np. 2ha?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

@wacek a dlaczego tylko 70a? zasiej te 2 ha jak piszesz. Ja bede siał ok 5ha. Nawóz pod rzepak jesienią proponowałbym polifoskę duzo rodzajów jest. I oczywiście odzywki w połowie października Pozdrawiam ;)

 

PS: Kolego @Lukaszjarm dzis Twój post na temat kontraktacji rzepaku był w agrobiznesie, ładnie wypadł :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj