-U-R-S-U-S-

Opony URSUS C-360

Polecane posty

volvo    47

Jak masz dobre felgi i opony z oznaczeniem TL to możesz je zamontować bez dętki.Wg mnie to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Opony tego typu szybko się ścierają w ciągniku,widziałem na wielu przykładach.

A te to pewnie chińskie lub tureckie,szkoda kasy na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Ja takie /podobne/ 750X16 ale na pewno chińskie miałem u sama 4x4, były tylko nie cały sezon, są bardzo twarde słaba przyczepność. Gdy wracałem z lasu i po przejechaniu po asfalcie ok 5 km to się z nich sypały takie granulki, wycinało je nie równo tak że traktor podskakiwał.Teraz mam Dębicę Agro 3 rok i mało co ubyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

A po co ci koniecznie opona w jodełkę?Masz napęd na przód?kup taką i będzie na wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Tylko radialne

Edytowano przez milanreal1
brak argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Radialne na przód 6.0/16 do ciągnika?Chyba że od terenówki lub dostawczaka ale ich bieżnik spowoduje że przód będzie pływał po

polu.Miałem przez chwilę od żuka to wiem co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Moja opinia jest bardzo negatywna.Zużywają się jak w formule 1,niesamowicie szybko,do tego rozwarstwiają.

Pozorna oszczędność,która szybko okazuje się tandetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

A na jakie ciśnienie macie napompowane opony Kormoran Eko Pro(radialne) 14.9R28

proszę o odp.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

w radialne 0.8-1.0 optymalne do pracy na roli

1.5 troche o wiele za duze

1.2 w diagonalne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

OK dzięki za szybką odp.A poza ty jak wam się trzymają bo moje w maju skończą 4 lata i zjechane jest dopiero jakieś 35-40% .Dużo czy mało jak na ten wiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli masz radialne to trzeba uważać na boczne znoszanie na stokach ,dlatego trzeba troche podnieś ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam 1.5 bo często jeżdżę do lasu i zapinam ciężkie maszyny.A nie chce mi się ciągle pompować i spuszczać powietrze.

Opony są teraz bardzo drogie i trochę strach jeździć na niskim ciśnieniu by nie rozwalić ich a różne niespodzianki

trafiają się pod kołami

Moje są założone w 2007 i zdarł się 1-2 mm bieżnika.Zależy ile robisz mth- moja 200 na rok,czy dużo śmigasz asfaltem,

czy nie za duże ciśnienie lub za małe.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Czyli opony radialne tak jakby bardziej siadają przy tym samym ciśnieniu co diagonalne? Czy na czymś innym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

opony radialne siadaja, przez co przylegaja lepiej do podloza, czyli zwieksza sie uciag a zmniejsza poslizg,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, używa ktoś do URSUSA 360 (z oryginalnymi błotnikami) zamiast wąskich kół 9,5R36 koła o rozmiarze 9,5R42? Jak wygląda sprawa z prędkościami na poszczególnych biegach czy jest duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

witam.

Mam takie pytanie czy 16.9 czy 420 która z nich jest szersza bo zależy mi na najszerszej na tą felgę a i czy jak te 420 to jaki dokładny rozmiar i jakiej firmy z góry dzięki

ciągnik do pługa agregatu i siewu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego 16.9 to jest to samo co 420/85

Do C360 polecam 420/70/28.To idealny rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

dawno się nie odzywałem a teraz nadszedł w końcu zmienić stomil 14.9 na coś szerszego i jak założę te 420/70/28 to nie będzie mi tarło nigdzie o kabinę mam kabinę czeską stary typ bez uchylanej tylnej szyby bo jak mierzyłem to 16.9 nie zamknę drzwi o_O więc z tymi co podałeś może być tak samo czy może są niższe tak jak 14.9 a i jakiej firmy rozważam mitas a może coś innego z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj