Kali1209

Zakup ciagnika

Polecane posty

Kali1209    0

Witam. Jestem na etapie poszukiwania ciągnika, rozważam zakup używanego ursusa np. 1614, 1634  bądź nowego Zetor crystal 170hd, steyer 120km albo Argos 120km, rozważałem też zakup deuth fahr 105km. Poradzę się was, może ktoś coś doradzi a  areał do obsiania 60ha i na pewno będzie się powiększał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Lepiej kupić nowy, bo używki to nikt dobrych nie sprzedaje, po za tym ursus strasznie powolny jest  na drodze. 105 KM z kolei to trochę za mało jak na główny ciągnik. W mojej okolicy wychwalają JD i MF. Ciekawą alternatywą jest Massey ferguson 6714 albo JD 6120Mlub 6130M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

On szuka ciągnika za kilkadziesiąt tys a ty mu proponujesz za kilkaset. Ty chodzisz do szkoły? Czy nauczanie przez internet nie działa?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12377
10 godzin temu, Kali1209 napisał:

  bądź nowego Zetor crystal 170hd, steyer 120km albo Argos 120km, rozważałem też zakup deuth fahr 105km. Poradzę się was, może ktoś coś doradzi a  areał do obsiania 60ha i na pewno będzie się powiększał

Hubertus gdzie on pisze że za kilkadziesiąt tys?  Jak patrzy na nowego krystala czy steyera.?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Belarusy są chyba dobre,problem tylko jest w tym że mają jakąś "wadę prawną" wie ktoś może co z tym jest na rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@6465 Jak już chcesz zacytować i skomentować to uczciwie było by zacytować całość w tym to gdzie pisze o używanych ursusach. A przyznasz chyba, że używany ursus nie kosztuje tyle co nowy mf 6714. Nowy zetor crystal to też pewnie inna półka cenowa niż nowy mf i jd.

Zresztą ten temat to chyba do jakiegoś symulatora farmy dywagacje. Bo rozrzut mocy i cen, którymi się interesuje autor to nic innego nie mówi.

32 minuty temu, akooo napisał:

Belarusy są chyba dobre,problem tylko jest w tym że mają jakąś "wadę prawną" wie ktoś może co z tym jest na rzeczy?

Wada prawną pewnie jest to, że choć ciągnik nówka sztuka to ty kupujesz go jako używany. Chodzi o to, że niektóre silniki oferowane w tych traktorach podobnie jak w kirowcach nie spełniają norm spalin UE. Dlatego importerzy robią taki myk, że sprzedają nówki sztuki jako używane tak jak byś sam sobie ściągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, hubertuss napisał:

@6465 Jak już chcesz zacytować i skomentować to uczciwie było by zacytować całość w tym to gdzie pisze o używanych ursusach. A przyznasz chyba, że używany ursus nie kosztuje tyle co nowy mf 6714. Nowy zetor crystal to też pewnie inna półka cenowa niż nowy mf i jd.

Zresztą ten temat to chyba do jakiegoś symulatora farmy dywagacje. Bo rozrzut mocy i cen, którymi się interesuje autor to nic innego nie mówi.

Wada prawną pewnie jest to, że choć ciągnik nówka sztuka to ty kupujesz go jako używany. Chodzi o to, że niektóre silniki oferowane w tych traktorach podobnie jak w kirowcach nie spełniają norm spalin UE. Dlatego importerzy robią taki myk, że sprzedają nówki sztuki jako używane tak jak byś sam sobie ściągnął.

No rozumiem o co chodzi jednak już słyszałem że mają się za to jakoś brać.

http://www.krir.pl/2014-01-03-03-24-03/pozostale/7283-czy-warto-kupowac-tanie-ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, hubertuss napisał:

On szuka ciągnika za kilkadziesiąt tys a ty mu proponujesz za kilkaset. Ty chodzisz do szkoły? Czy nauczanie przez internet nie działa?

Tak,tak, nowy zetor 170hd kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. To kolejna twoja teoria, czy masz na to jakieś dowody? Żałosny jesteś. Wszędzie będziesz się przypieprzał?

Do autora tematu: używany ursus kontra nowy zetor czy zachód? Skąd taki rozrzut? Na główny ciągnik wybieraj 6 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Póki co wymądrzać się próbujesz ty. Napisałem wyraźnie do innego co to próbował się tak samo wymądrzać. Gdybyś ruszył głową to byś skumał. Ale nie ty postanowiłeś błysnąc. Głupotą. Weź poproś kogoś kto umie czytać to może ci wytłumaczy co to używany ursus. A takie chodzą po kilkadziesiąt tys. Ptasi móżdżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12377

Hubertus idź na temat rolników z Podlasia i nie rób syfu w kolejnym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

sami robicie syf a potem macie pretensje. Szukacie zaczepki wyrywając z kontekstu lub nie rozumiejąc co się pisze. Jak was ośmieszę to teraz pretensje. A czy ja wam kazałem mnie komentować tym bardziej błędnie rozumieć?

13 godzin temu, Kali1209 napisał:

Witam. Jestem na etapie poszukiwania ciągnika, rozważam zakup używanego ursusa np. 1614, 1634  bądź nowego Zetor crystal 170hd, steyer 120km albo Argos 120km, rozważałem też zakup deuth fahr 105km. Poradzę się was, może ktoś coś doradzi a  areał do obsiania 60ha i na pewno będzie się powiększał. 

Autor tematu wyraźnie pisze o używanych ursusach. Które kosztują około 50 tys. Arbos kosztuje 4 razu tyle. O ile ktoś jest vat owcem. A ktoś proponuje ciągnik jeszcze 1,5 rażą droższy od arbosa a od ursusa 6 razy droższy. Już o rozrzucie mocy to nawet nie wspominam. deutz 105 KM a ursus 1604 chyba 150 KM to jest różnica czy nie?

Edytowano przez hubertuss
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12377

A po czym stwierdziłeś do jakiej kwoty autor szuka ciągnika? Dzwoniłeś do niego i pytałeś? A może przeczytałeś tylko połowę jego posta?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie no pewnie jak szuka używanego ursusa 1604 to pewnie do 200 tys jak arbosa. Brnij w swoją głupotę dalej. Nie wiem jaki ma budżet. Ale rozrzut cenowy bardzo duży. I nowe i używane od 50 do nie wiem 200 tys? Rozrzut mocy to samo od 105 do 150 KM. Jak nic szuka traktora do symulatora farmy. A czy zapłaci 50 czy 200 tys to co za różnica. Wg waszych bzdur. Bo jak ktoś szuka traktora to co za różnica czy wyda 50 czy 200 tys co za różnica czy będzie miał 105 czy 150 KM?

Edytowano przez hubertuss
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
32 minuty temu, hubertuss napisał:

Póki co wymądrzać się próbujesz ty. Napisałem wyraźnie do innego co to próbował się tak samo wymądrzać. Gdybyś ruszył głową to byś skumał. Ale nie ty postanowiłeś błysnąc. Głupotą. Weź poproś kogoś kto umie czytać to może ci wytłumaczy co to używany ursus. A takie chodzą po kilkadziesiąt tys. Ptasi móżdżku.

Przeczytaj pierwszy post w temacie:

 

13 godzin temu, Kali1209 napisał:

Witam. Jestem na etapie poszukiwania ciągnika, rozważam zakup używanego ursusa np. 1614, 1634  bądź nowego Zetor crystal 170hd, steyer 120km albo Argos 120km, rozważałem też zakup deuth fahr 105km. Poradzę się was, może ktoś coś doradzi a  areał do obsiania 60ha i na pewno będzie się powiększał. 

Gdzie tu jest o kilkudziesieciu tys.?

A teraz moja teoria: korbanki wy***ali cię z roboty i wylewasz frustrację na forum.

Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A ile wg ciebie kosztuje używany ursus 1604? Po co brniesz w te swoje bzdury? Chcesz takiego 1604 kupić za 200 tys? Gratuluję. Dlaczego nie potrafisz pogodzić się z tym, że chciałes mi tu dowalić a się osmieszyłeś? Ty naprawde nie widzisz, że ktoś szuka ciągnika w rozrzucie cen od kilkudziesięciu tys do kilkuset i rozrzucie mocy 50KM? Naprawdę czerpiesz przyjemność z osmieszania się? A ktoś inny proponuje mu ciagnik jeszcze o około 100 tys droższy niż on szuka. Dziecinada totalna. I dwóch gaoni co chciało sobie się powymądrzać ale znowu nie wyszło.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali1209    0

Jestem zdania ze nowy to nowy a ciagnik bedzie glowny i najwiecej roboty robił,  i tak  raczej nowy  bedzie, rylko zastanawiam sie nad marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, jacek1296 napisał:

Gdzie tu jest o kilkudziesieciu tys.?

No własnie jest tutaj : " rozważam zakup używanego ursusa np. 1614, 1634"

Nie rozumiem też autora tematu w kwestii szukania bo albo szukam kajtka 105 km albo coś bardziej pociągowego 150 km, tak samo jak można myśleć o nowym zachodzie i równocześnie o starej 16 ursusa :D  

 

Edytowano przez arturwojtowicz
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali1209    0

Napisalem rozwazam zakup uzywanego i nowego, chciałem sie was podpytac np. jaka marke wybrac nowego badz uzywanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nowy traktor to także duże wydatki związane np. z serwisowaniem i różnego rodzaju kosztownymi naprawami. Jeżeli myślisz o nowym to najlepiej na zwrot z UE. Ja napewno z tych co wymieniłeś to bym odrzucił Crystala i Arbosa. Wołał bym jakiegoś używanego np. JD. Sam stałem przed podobnym dylematem tylko szukałem ok 90 Km i u mnie padło na nowego Nh T5.85

Pojeździj najpierw po okolicy może uda Ci się coś używanego znaleźć. Ja jeździłem 2 lata i nic nie trafiłem :p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak pytałem się o cene nowego Cristala 170 to 4 miesięce temu chcieli od 306 do 340 tys zł netto w zależności od wyposażenia. MF 6714 cena od 330 tys, a JD 6120M od 270 za golasa, a z bajerami 325 tys zł netto. Kubota M7153 325 tys zł netto(całkiem nieźle wyposażona) NH T6.155 dobże wyposażony ok 300 tys.

Jak się pytałem o Zetora to sprzedawca mówił że mało tak dużych sprzedaje, Kubota, mimo że bardzo się mi podoba, jest jednak ciekawostką na rynku Polskim jeśli chodzi o modele, więc też zrezygnowałem, New Holland z tego co słyszłem to serwis jest zawalany robotą, tylko czy to wina słabej jakości czy popularności tych ciągników to nie wiem. Na temat JD w sumie nic złego nie słyszałem, po za wersją budżetową montowaną w Indiach, która się strasznie sypie. Arbosa chyba bym w życiu nie kupił, MTZ-a zresztą też. Wiadomo, że nowe ciągniki są droższe w serwisowaniu i w naprawie niż stare, ale skąd znaleźć starsze modele w dobrym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Znikąd, kupując używkę trzeba się liczyć z kosztami napraw i tyle. Ja z 10 lat temu kupowałem używkę z zachodu za 70tys. to tylko sprawdziłem czy jedzie i tyle, jak będzie trzeba zrobić silnik za 20tys to się zrobi, jak skrzynie za drugie tyle to tez sie zrobi, a dlaczego? Bo taki nowy kosztuje 400tys brutto... Czasem śmieszą mnie twierdzenie, że nie opłaca sie kupować używek bo potem trzeba wydawać na remonty, ale 400tys na nowego to już nie szkoda... Nowy owszem, jak nim będziesz robił min 500mtg rocznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj