lysonzi1

Massey Ferguson 4270 ciśnienie hydrauliczne

Polecane posty

lysonzi1    7

Witam, pacjent mf4270 - posiada on dwie pompy, jedna pompa podnośnika i druga zębata od wspomagania. Czy mając manometr z szybkozłączem pod wyjścia zewnętrzne hydrauliki jestem w stanie sprawdzić w jakim stanie są pompy? Jestem laikiem, szukam przyczyny chociażby niedziałania wspomagania na ciepłym oleju, gdzie na zimnym nie ma takiego problemu. Wiem że ta pompa(zębata) była kiedyś naprawiana - składana jedna z dwóch. Drugi problem to zauważyłem że podnośnik też nie najlepiej działa. Jakie powinno być ciśnienie na wyjściach zewnętrznych? Na wolnych obrotach jest 110bar natomiast na szybkich dobije do 180 po czym spada po odjęciu gazu. Oleje były wymieniane na bieżąco, filtry również. Obecnie wszystko jest świeże. Szukam chociaż jakiegoś tropu od czego zacząć, ewentualnie może macie jakiegoś fachowca w okolicach Włocławka godnego polecenia? Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam. Ta pompa od wspomagania raczej do wymiany, tym bardziej, że to składanka. Pompa to precyzyjna część i składanie jednej z dwóch to raczej na krótko. Co do podnośnika, w konedacie pisze, że ten model ma 210 bar na wyjściu, i to powinno być osiągane niezależnie od obrotów. Od obrotów to wydajność bardziej zależy. Więc albo masz pompę do wymiany, albo jakiś zawór po drodze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Filtrów w tym ciągniku się nie wymienia tylko myje. Nawet w instrukcji o tym piszą. Oczywiście wymienić można ale to zbędny wydatek. One są metalowe. Myje się też filtr odśrodkowy.

Jeśli chodzi o ciśnienie na gniazdach zmierz na zimnym i na ciepłym. Jeśli będą różnice to masz odpowiedź. Jeśli nie to może być winny orbitrol. Ja ostatnio wymieniałem pompę w swoim 4270. Nie bawię się w jakieś naprawy. Do tego od razu poszły tarcze hamulcowe. U mnie było tak, że na ciepłym co roku coraz gorzej podnosił siewnik na hydropaku. Ostatnio by nawet wykiprować przyczepę musiałem dodawać pompę podnośnika. Bo w tym ciągniku można łączyć obie pompy tak by więcej oleju było na gniazdach.

210 bar to jest na hydraulice siłowej a nie na podnośniku.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2

Też mam problem ze wspomaganiem na wolnych obrotach na rozgrzanym oleju, ale podnośnik działa jak należy. Pompa odpowiedzialna między innymi za wspomaganie to ta zewnętrzna do której przykręcany jest czujnik obrotów silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak wspomaganie obsługuje ta zewnętrzna. Jak ci na ciepłym przestanie działać wspomaganie to dołącz pompę podnośnika dźwigienką przy dźwigni wyboru prędkości wom. Tą, która blokuje podnośnik. I zobacz czy się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Sprawa wygląda następująco: sprawdziłem dziś ciśnienie na wolnych obrotach

*ciągnik zimny 

-pompa podnośnika 180bar

-pompa zewnętrzna zębata 170bar

*Po przejechaniu 3km

-pompa podnośnika 140bar

-pompa zębata 150 bar 

* Po przejechaniu kolejnych 3km

-pompa podnośnika 120 bar 

-pompa zębata 150 bar.

 

Wspomaganie na zimnym działa, a na ciepłym nie można ukręcić, nie zależnie którą pompę załączę. A jeśli chodzi o filtr odśrodkowy to ja mam od niego tylko obudowę a wkładu w środku nie ma. Kiedyś nawet wyczytałem na agrofoto że jakoś użytkownik również w tym modelu nie miał i myślałem że tak ma być, jednak z tego co hubertuss podajesz to powinien on tam być.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie koniecznie powinien być. Zależy od wersji. W moim okazało się też, że nie ma. Ale mam 3 inne filtry. Gdzie mierzyłeś ciśnienie pompy podnośnika? Tj gdzie podłączałeś zegar?

Jeśli masz problem tylko ze wspomaganiem i dołączanie pompy podnośnika nic nie daje to może trzeba przyjrzeć się orbitrolowi. Ja w swoim pompę wymieniałem tą zębatą. Ale u mnie na ciepłym to już przyczepy nie dał rady ze zbożem wykiprować ani hydropaka podnosić. Gdzie na zimnym to robił.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Ja mierzyłem tylko na gniazdach z tyłu. 

Przyczepe kipuje ale jak np pracuje talerzówką to jak się rozgrzeje to ma ciężkawo podnieść. A jaki masz pług do niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na gniazdach z tyłu zmierzysz tylko ciśnienie hydrauliki zewnętrznej. Czyli tej pompy zębatej na zewnątrz. Możesz oczywiście dodać do niej pompę podnośnika ale ten pomiar nic nie powie o żadnej z pomp gdyż będą wspólnie tłoczyć olej.

Jeśli talerzówkę podnosisz przy pomocy hydrauliki zewnętrznej nie podnośnika to wskazuje na słabą pompę. Która wraz ze spadkiem gęstości oleju pod wpływem temperatury wytwarza coraz słabsze ciśnienie. Tak jak u mnie z hydropakiem. Jeśli natomiast podnosisz talerzówkę podnośnikiem to słaba jest pompa podnośnika ta w środku.

Pług mam agromasz jednbelkowy 4 x 44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

A w jaki sposób najlepiej sprawdzić sprawność pompy zarówno zębatej jak i podnośnika. Np zębata, jeśli słabo działa wspomaganie to w jakie miejsce wpiąć się manometrem żeby sprawdzić jakie ciśnienie ona daje? Bo żeby się nie okazało że to np orbitrol? Na zewnętrznych wyjściach jest ciśnienie takie jak opisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Najlepiej to zmierzyć testerem do pomp hydraulicznych. Jeżeli masz w okolicy zakład hydrauliki siłowej to powinni taki posiadać. Podłącza się go bezpośrednio do pompy i mierzy ciśnienie oraz przepływ. Czasami pompa wyciśnie 180 bar, ale przepływ spadnie o połowę lub bardziej. Samym manometrem niewiele zdziałasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście nie ma to jak profesjonalny pomiar. Ale jeśli np dołączamy do układu pompę podnośnika czyli mamy więcej ciśnienia i więcej przepływu a wspomaganie nie poprawia się to już też coś może powiedzieć. To jest stary traktor pewnie i pompy i orbitroil nie są już w pełni sprawne. Ja sugeruję poczytać najpierw o problemach z orbtrolem nawet tu na forum i porównać to co ludzie piszą ze swoimi objawami. A, że pompy mogą już nie być w najlepszej kondycji to tez inna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Dlatego właśnie najpewniejszym sposobem jest pomiar pojedynczych elementów. Pompa może być sprawna ale gubi ciśnienie na rozdzielaczach. Ostatnio sporo mi się przewinęło tematów gdzie głównym winowajcą niesprawności układów hydraulicznych był zawór przelewowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rozmawiałem z jednym fachowcem i mówił że dopiero będzie miał czas jesień/zima także może wtedy wyciągnie mi pompę i zawiozę ją do zakładu gdzie zajmują się hydraulika siłowa i sprawdza pompę. Zadzwoniłem z ciekawości do korbanków ile kosztuje wymiana wraz z pompą i wyliczyli mi na przeszło 13 netto także spora kwota. Żeby wyciągnąć pompę to trzeba rozpoławiać ciągnik? Tak mi majster powiedział. Bo zastanawiam się czy sam jej nie wyciągnąć i wcześniej do zakładu hydrauliki siłowej jej nie zawieźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 26.06.2021 o 20:02, lysonzi1 napisał:

Ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rozmawiałem z jednym fachowcem i mówił że dopiero będzie miał czas jesień/zima także może wtedy wyciągnie mi pompę i zawiozę ją do zakładu gdzie zajmują się hydraulika siłowa i sprawdza pompę. Zadzwoniłem z ciekawości do korbanków ile kosztuje wymiana wraz z pompą i wyliczyli mi na przeszło 13 netto także spora kwota. Żeby wyciągnąć pompę to trzeba rozpoławiać ciągnik? Tak mi majster powiedział. Bo zastanawiam się czy sam jej nie wyciągnąć i wcześniej do zakładu hydrauliki siłowej jej nie zawieźć 

Pompę gydrauliki zewnętrznej i wspomagania masz za prawym tylnym kołem. Wyjmiesz bez problemu po zdjęciu koła i kilku drobiazgów obok. Ona nie kosztuje az tyle ile ci powiedzieli. Chyba, że oryginał. Ja mam bosch rexroth czy jakoś tam chyba 1700 brutto. U Korbanka zamiennik tez w podobnej cenie jest. Ewentualnie kilka stów drożej. Rozpołowić ciągnik trzeba do wyjęcia pompy podnosnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Jeśli chodzi o pompę zębata to masz rację, ale oni mi wycenili samą wymianę wraz z pompą podnośnika w tych pieniądzach. Bez tej pompy Boscha zębatej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj