Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maly2000    5

Witam!

Posiadam starszego Case 845xl i muszę wymieniać już halogeny, ponieważ bardzo słabo świecą. Z tyłu założyłem lampy wesem lpr8 i świecą bardzo dobrze. Z przodu natomiast na wysokości maski zamontowałem lampy wesem lkr 5, to specjalnie do tura i również bardzo ładnie doświetlają. Nie wiem jakie lampy zamontować na dachu z przodu, zależy mi, aby świeciły jak najdalej. Czy ktoś może polecić jakieś dalekosiężne lampy z wesemu? Po włączeniu całego oświetlenia lekko się rozjaśnia lampka od ładowania z racji dużego obciążenia alternatora, czy jest jakiś sposób aby go odciążyć?

 

Za pomoc z góry dziękuję!

Idę odśnieżać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A podłączałeś z przekaźnikiem?Jeżeli nie to podłącz z przekaźnikiem.Ta kontrolka żarzy się czy zaświeca całkowicie?.Przede wszystkim zobacz jakiem mocy jest alternator.Być może że jest za słaby lub przy większym poborze prądy nie daje rady(uszkodzony).


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2000    5

alternator jest w porządku tylko przy większej liczbie oświetlenia robi się za słaby, ale wymieniał go nie będę. lampka lekko się rozjaśnia tylko.

 

locke mogłbyś mi powiedzieć o jakie przekaźniki Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Takie jak wyżej :0 Podłączasz przekaźnik i halogeny świecą ci pełną mocą i nie powstają przeciążenia w instalacji. :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale alternator tak będzie miał obciążenie. Przekaźnik raczej odciąża przełącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Alternator nie odczuje tego zbytnio.Powiedz mi jakiej mocy masz alternator w nim.Przekaźnik nie obciąża przełącznika bo przełącznikiem uruchamiasz przekaźnik.Zobacz sobie w byle jaki schemat podłączenia przekaźnika i tam zobaczysz że przekaźnik pobiera prąd z akumulatora i podaje do na halogeny bez przełącznika.Przełącznikiem go tylko uruchamiasz.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To wiem, ale ten pobrany prąd z akumulatora musi alternator uzupełnić. Chyba logiczne prawda?

 

Założyciel tematu ma pewnie 40A albo 60A w ciągniku, i nie pierwszej młodości to pewnie nie daje pełnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dla przykładu alternator o mocy 55A może pociągnąć bodajże 9 żarówek H3 i jeszcze akumulator zostanie naładowany.On ma pewnie większy alternator niż 60A.

 

"To wiem, ale ten pobrany prąd z akumulatora musi alternator uzupełnić. Chyba logiczne prawda?"

 

No jak podłączysz bez przekaźników i zasilanie weźmiesz np.z bezpieczników to wtedy nie ciągnie z akumulatora???


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Takie jak wyżej :0 Podłączasz przekaźnik i halogeny świecą ci pełną mocą i nie powstają przeciążenia w instalacji. :)

jesli będzie miał słaby alternator to przekaźniki raczej na wiele się nie zdadzą gdy ten nie będzie mógł nadążyć z produkcją prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak będzie miał popalone diody w alternatorze to wtedy tak.Bo pod obciążeniem nie będzie dawał prądu.

 

 

Kolego, uparcie twierdzisz, że przekaźniki są rozwiązaniem problemu ze zbyt małą mocą alternatora, a wcale tak nie jest. Nie jest również prawdą, że przekaźniki odciążają w jakiś sposób instalację. Jeżeli już to tylko pomiędzy przełącznikiem a przekaźnikiem. Także na przyszłość zastanów się dobrze zanim cokolwiek napiszesz na ten temat, bo będę zmuszony nagrodzić Cię punktami.

Edytowano przez Elektrotechnik

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przekaźnik raczej odciąża przełącznik.

Przekaźnik nie obciąża przełącznika bo przełącznikiem uruchamiasz przekaźnik.

 

Alternator aby osiągnąć pełną moc przy maksymalnym obciążeniu potrzebuje odpowiednich obrotów.

 

Jeśli kolego nie chcesz zmieniać alternatora na większy to pozostaje zmienić źródło światła z konwencjonalnych żarówek na Ledy.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/44554-ledy-do-ciagnika/

 

I podobny temat:

http://www.agrofoto....ku-i-maszynach/

 

Edit:

Poprawiałem link.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dobry alternator wzbudza się już przy 400 obrotach...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jajco.Nie wypowie się autor tematu co zrobił w tej sprawie.

Grzeczniej!

Edytowano przez danielhaker

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Witam podłącze się do tematu chciałbym założyć w moim 3p halogeny 2 z przodu i 2 z tyłu na dachu halogeny takiej jak z allegro po 25złi żarówka 55W i moje pytanie brzmi podłączać przez jakieś przekaźniki czy bez i tylko dać bezpiecznik na lini?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przekaźnik musi być bo spalisz przełącznik/ki zalezy na ilu to zrobisz. Bezpiecznik musi być też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Chcę założyć 2 przełączniki od malucha od świateł przy liczniku

Więc czy przy takim założeniu muszę dawać przekaźniki bo jedni piszą że tak a drudzy że nie?

Edytowano przez Ramzes1987x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dobry alternator wzbudza się już przy 400 obrotach...

Dobroć alternatora nie zależy od obrotów przy których się wzbudza, moment rozpoczęcia ładowania zależy poniekąd od mocy żarówki.

Dobry alternator jest mocny i niezawodny.

Przekaźniki są niepotrzebne jeśli mamy odpowiednio mocne włączniki, ja nigdy ich nie stosuje daję tylko jak napisałem mocniejszy włącznik.

edit: Poza tym alternator powinien się wzbudzać lekko poniżej wolnych obrotów, żeby nie dawał obciążenia na silnik rozrusznika podczas rozruchu. Zaobserwowałem to osobiście gdy zrobiłem przenośny sprzęt to ładowania akumulatorów z alternatora sprzęgnięty z silnikiem z pralki Frani, który po zgaśnięciu lampki mocno zwalnia i po 10minutach jest gorący, dlatego i poszukuję jakiś inny silnik 1-no fazowy tylko duużo szybszy i mocniejszy.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Chcę założyć 2 przełączniki od malucha od świateł przy liczniku

Więc czy przy takim założeniu muszę dawać przekaźniki bo jedni piszą że tak a drudzy że nie?

 

 

Jaką obciążalność prądową maja te przełącznika? Powinno być na nich napisane.

Dwa halogeny po 55W pobierają prawię 8A a to już sporo, przekaźniki zastosuj i się nawet nie zastanawiaj, nie zapomnij o odpowiedniej średnicy przewodów.

 

Polecam: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/35183-ogolne-porady-dotyczace-instalacji-elektrycznych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Potrzebuje halogeny ledow z białym światłem do ciągnika. Jakiej firmy polecacie halogeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszn    0

Tematy połączone

 

Mam takie pytanie do was. Jakie polecacie oświetlenie dla tzw. 40 i MTZ82 belarus oczywiście chodzi mi o halogeny itp. Jak możecie to podajcie od razu firmę jakąś dobrą ?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj