Chmielok565

Bizon zo56 drgania

Polecane posty

Chmielok565    0

Po wymianie 4 cepow,były ważone aby naprzeciw ległe miały taka sama wagę,4 stare cepy tez były wyrównane wagowo ,drży kombajn ,zdjęty został ciężarek z bebna co troche pomogło ale jeszcze drży czuć to na podeście gdy bęben ma 1100 obrotow na minutę. Zostawić tak czy zawsze będzie trochę drżeć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tak szczerze to przy każdej wymianie powinno się wyważać dynamicznie. No ale każdy próbuje parami zmieniać na kombajnie - raz się uda a raz nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Pójdzie w pole to się sam wyważy, jak się tam z tyłu naklei syfu na nim to już nie będzie trzepać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
3 godziny temu, Bialy8011 napisał:

Pójdzie w pole to się sam wyważy, jak się tam z tyłu naklei syfu na nim to już nie będzie trzepać

No jak tak pojedziesz to łożyska szlak trafi a może już trafił dlatego biję  sprawdz luz ja to tobiłem tylko że w claasie  wyważyłem  i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Od początku jaki ma sens wymiana cepów nie wszystkich , takie rzeczy jak się robi to do wymiany cały komplet bo inaczej to bez  większego sensu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielok565    0

Ale pozostałe 4 cepy maja jeden sezon bo poprzedni właściciel je wymieniał

Bo jedni mówią że jak bizon ma konkretne obroty bębna to zawsze będzie czuć wibracje na podeście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Jak wymienial cepy po trochu to nic dziwnego, że ma wibracje.  

Bizon się, kuźwa, nie psuje !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127

Wyciągnij wszystkie cepy i sprawdź wagę, jeżeli jest jednakowa, sprawdź bicie wału i na razie tyle , a później dalej trzeba szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1129

Kiedyś przy wymianie cepów, kupiłem cały komplet, ale okazało się, że lewe miały inną wysokość i ilość frezów niż prawe. Wadliwe cepy oddałem do sklepu, znalazłem gościa który robił cepy( ciął ze sztab), waga niemal identyczna, oddałem cały bęben do wyważenia i okazało się, że nie było potrzeby dokładania jakichkolwiek obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj