Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
franky69

Renault 7512TS Problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
franky69    1

Witam Mam pytanie a raczej problem. Jestem zainteresowany kupnem Renówki 7512Ts z 84r i wszystko jest z nią w miarę w porządku, chociaż jest problem, który Mnie martwi a mianowicie ze skrzynią biegów. Wygląda to tak, że jest w tym ciągniku skrzynia 12 biegowa czyli 3x4 i wyskakuje drugi zakres prędkości czy jak to nazywa się fachowo i podobnie rewers nie trzyma na jeździe do przodu. Co może być problemem czy to może być kwestia jakiejś regulacji czy to będzie jakiś większy problem? Proszę o pomoc i z góry Dziękuje

erwin2    4

Ja mam 77-14 TS z półbiegami jest to taka sama skrzynia jak u Ciebie z tym ze ja mam połówki.U nas działo sie tak ze jak się jechało to drążek strasznie drżał i potem wskakiwał na luz i ciągnik nie jechał.Rozebrałem skrzynie i się okazało że tryb tego zakresu miał zjechane zęby a do tego 4 wybite,co świadczy że ciągnik był przeciążany w moim przypadku i ktoś zmieniał za szybko biegi w polu jak ciężko robił.U ciebie jest to samo musisz wymienić tryb zepsutego zakresu oraz łożyska no i nowy wodzić by się zdał i olej.ja to miałem 2 lata temu a koszt to 2300 złotych.wtedy jeszcze części trudno było dostać ale dziś jest juz łatwiej.Napisz ile ma przejechane ta renatka i ile liczą.

franky69    1

Dziękuje muszę po orientować się jak jest z częściami i się zobaczy czy kupimy Renatka ile ma mth nakręcone to nie wiem szczerze a ceni się 13tyś netto Jak Mi się uda to dodam jakieś jej zdjęcie

Wiadomość z agroFakt.pl

endrju00711    11

Kolego "erwin" twoja skrzynia jest inna od opisanej w temacie. Sam mam 75-12 i grzebałem niedawno w skrzyni i przy okazji porobiłem dokumentację fotograficzną, naprawa wymienionych usterek jest prosta ale czasochłonna a części używane dostaniesz za niewielkie pieniądze. Za taką kasę sam bym sobie kupił jeszcze jedną "renię". W razie czego służę zdjęciami i namiarami na części.

erwin2    4

77-14 ts kolego jest to przejściowa wersja miedzy 80-14 a 85-14 i faktycznie skrzynie moga byc inne ale moj egzemplaz ma taka skrzynie jak 75-12 tylko z polowkami wiem bo jak kupowalem czesci u goscia co sprowadza z francji ciagniki na czesci to razem z moim mechanikiem rozkrecalismy skrzynie ze spalonego 75-12 ts i tryba sa te same roznica to ze sa połowki,byly tez wersje 77-14 bez polowek.

Co do renatek to ogolnie dobre sprzęty za tą cen co mówisz jak by srzynia była dobra to bym wziął 13 tys .a jesli chodzi o przebieg to powiem ze jak byłem we francji po swoją renowke to widziałem jedna z przebiegiem 18000 i jakos sie jeszcze kulała

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować