hubertuss

Massey Ferguson 4270 tarcze hamulcowe

Polecane posty

hubertuss    4652

Cześć przy okazji wymiany pompy hydrauliki postanowiłem prewencyjnie zajrzeć do hamulców. Wyszło, że dobrze rozbiłem. Dwie tarcze z 4 na każdym kole jeszcze może z rok by wytrzymały a może nie i zaczęły by trzeć metal o metal. Na ciągniku były tarcze meritor z takimi jak by dwoma okręgami naklejonej takiej klockowej okładziny. Niestety przejrzałem net i takich tarcz już nie kupię. Natomiast są dostępne masowo nawet u korbanka tarcze meritor z jak się doczytałem brązu ale z tylko jednym okręgiem powierzchni roboczej. 

http://www.agritork.com.br/mostrar-produto/disco-friccao-3823952---73320602/1011

Takie mam ori na ciągniku a takie jak niżej mogę kupić. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-cierna-mf3-ursus-2812-1860964m2-7763267106?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+do+maszyn+i+innych+pojazdów+-+Części+do+maszyn+rolniczych&gclid=CjwKCAjwtpGGBhBJEiwAyRZX2tB5J9iMYFTbvJF4OLs7jkhpxuvLl6sLs12PnCnPRqzuvNBreRRkUxoCe0AQAvD_BwE

Kupił bym chętnie te oryginalne ale w PL nie ma.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wiem, że serwis nie gryzie. U Korbanka zdarzało mi się kupować. Sęk w tym, że po numerach z katalogu nawet u nich jest dokładnie taka tarcza jak kupiłem. A pasuje to do popularnej u nas serii 200 lub 300. Z tą właśnie cienką powierzchnią roboczą. Ale już sam znalazłem właściwe.

https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-mf-3823952m1-7950255463

Są też tańsze.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiis
      Witam,
      Mam problem z lewym hamulcem w john deere 6400, po wymianie pękniętej rurki lewe koło nie hamuje. Lewy pedał jest miękki. Jak poprawnie odpowietrzyć ten układ? Po kilku próbach brak hamulca  A może macie inne pomysły co może być przyczyną. 
    • Przez marcin00
      Witam. Mam problem z moim MF bo coś szwankują mi hamulce. Mam go już z 4 lata i wszystko było ok i nagle pedał hamulca zrobił się miękki i wpada w podłogę. Hamować coś tam hamuje ale to już nie jest to. I teraz takie pytanie za co najpierw się złapać bo tu są chyba te hamulce hydrauliczne bez zbiorniczka i wogole nie tak jak w moim starym ursusie 1012. I tak naprawdę nigdy nie miałem doczynienia z takimi hamulcami. Szukałem czegoś na forum i w Googlach ale nic nie znalazłem. Może ktoś coś podpowie co z tym zrobić. Teraz jesień jeszcze przemęczenie ale na wiosnę pasuje to ogarnąć.
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Jak odpowietrzyć hamulce w tym masseyu? Dodam że na ręcznym hamuej ostro a na nożnym na prawe w miare a na lewe wogóle. I dodam jeszcze że posiada on pneumatyke dwuobwodową. 
    • Przez lukaszfolusz
      witam wszystkich 
      szukam schematow budowy ciagnika renault 981-4 lub moze ktos cos wie na temat ciagnika. ponieważ jest teraz troche czasu bo zima wiec chcialbym go troche wyremontować a mianowicie czasami wyskakuje rewers na dłuższych odcinkach i najczęściej jak zdejmuje noge z gazu, ktorys wtrysk juz leje i zaczyna brac olej no i lewa strona juz slabo hamuje poza tym kilka wyciekow ktore trzeba bedzie uszczelnic a no i musze wymienic walek przekazu mocy bo jest na wiekszej srednicy i musze dostac sie po lacznik ktory znajduje sie w sktzyni 
      bardzo prosze o pomoc jak ktos cos wie z gory dziekuje
      pozdrawiam Łukasz
    • Przez MateuszCiurysek
      Witam mam problem z Zetorem 5340 z przejściem powietrza do układu hamulcowego przyczepy 
      Włączyłem sprężarkę w ciągniku i napompował na 6 atmosfer po podczepieniu węża przyczepy ciśnienie spało do 0,5 i nie chce iść wyżej brak jakichkolwiek nieszczelności i nie wiem co może być w zetorze od nowości nie była podpięta żadna przyczepa z hamulcami więc może coś się zastało dodam że ostatnio zmieniłem gniazdo w ciągniku które jest dobre a co do przyczepy to do innego ciągnika podpinałem hamulce i działały i nigdzie nie uciekało powietrze co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj