Ziel

Claas mercator 70 koło młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
7 godzin temu, fza napisał:

Po zamieszczonym zdjęciu i opisie, sądzę że majstrowałeś przy wariatorze młocarni. Mam pytanie uzupełniające do zamieszczonego wyżej opisu tj. koła wariatora pierwszego są nieruszane - jak ustalić położenie koła wewnętrznego z klinem na wale młocarni, pierwszego od młocarni, aby pasy były dobrze ustawione w całym zakresie obrotów.

Ja tam mierze każde koło przed zaczęciem sciągania zazwyczaj do początku wału a po za tym widać na wale gdzie koło było.      

36870.jpg

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

fza    3
11 godzin temu, jahooo napisał:

... warto założyć wewnętrzne koła bez klina, aby wiedzieć, czy przy maksymalnym otwarciu nie będzie wewnętrzny talerz o nic obcierać....

1.Czy takie ustawienie daje właściwe ustawienie względem siebie, kół obu wariatorów, w całym zakresie obrotów tj. czy nie będzie niszczyło pasów, bo wydaje mi się, że jak koła będą "strzelać w siebie" przy maksymalnych obrotach to przy ustawieniu minimalnych obrotów już niekoniecznie.

2. Śruby M18 stosowane przy tulejkach, w katalogu mają dopisane "specjalne" - w czym one różnią się do śrub handlowych np. klasy 10,9.

andrzej78    585

Trzeba też pamiętać , aby sprawdzić wyśrodkowanie bębna młocarni , bo przez "stuki i puki " młotkiem można przesunąć na łożyskach cały wał.

Pawelek998    23

Panowie jak wymienić pasy młocarni bez rozkręcania kół

To koło na bębnie trzeba jakoś klinować żeby pas był luźno 

jahooo    9199

Do wymiany pasów młocarni nigdy nie rozręcałem kół, odpalasz kombajn, uruchamiasz młocarnię, zwalniasz obroty na maks, zatrzymujesz młocarnię i wkładasz kliny w koło napędowe (nie to na wale młocarni). Jak silnik pracuje, to druga osoba może ttrzymac rozdzielacz w pozycji zwalniania młocarni, żeby koła się rozchodziły przy wciskaniu klina

Pasy powinny poluzowac się na tyle, że z pomoca łyżki zejdą z kół młocarni  a potem da się je włożyć nie uszkadzając

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

• Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.

• Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

• Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj