Ziel

Claas mercator 70 koło młocarni

Polecane posty

wieslaw16    72

Radzę obejrzeć koła pasowe po których chodzi pas czy nie jest gdzię lekko wyłupane i tnie pas i go rozdziela bądż rowek któryś jest głębszy lub ostra krawędż i też będzie Ci rozdzielać pas.

Panowie pomóżcie nie mogę zdjąć drugiego wariatora na młocarni jest jak przyspawany. Ściągacz na zdj nie daje rady, koło zębate jak i te mniejsze zaczęło się już wyginać wariator był podgrzewany (zwykłym gazem) oraz tłuczony młotem. Klin ani o minimetr się nie ruszył, do klina był spawany pręt gwintowany (z 10 razy) za każdym razem puszcza w miejscu spawu. Jakieś porady miło widziane bo gumówka czeka w pogotowiu.    

288743113_1157814328407798_3191214130238008505_n.jpg

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    4326

Próbowałeś za pomocą grubościennej rury pobić koła na osi w stronę młocarni ? Czasem pomaga, żeby klin się ciut ruszył. Do klinów noskowych są specjalne wybijaki

wybijak-do-klinow-prosty-300mm.jpg

lub ściągacz

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sciagacz-klin-noskowy-kolo-pasowe-d-55

ściągacz można zrobić z koła zębatego przeciętego na pół i skręcanego porządnie śrubami

Bez wyciągnięcia klina nie ma siły, żebyś ściągnął to koło, bo z tego co pamiętam fazka w kole się zwęża (zmniejsza wysokość ) w stronę młocarni, inaczej ten klin by się nie klinował, a on nie może pracować wzdłuż osi, bo ustala położenie kół

Wybijak do klinów mam ale nie zdaje egzaminu. Jutro spróbuję wbić ten wariator do środka ale muszę o coś oprzeć drugą stronę młocarni aby nie sprężynowała, jak nic to nie da to pomyśle cos nad ściągaczem. Poprzedni właściciel chyba molestował ten klin bo był już trochę sfatygowany.    

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

galan99    4971
1 godzinę temu, krzysztofcvb napisał:

Panowie pomóżcie nie mogę zdjąć drugiego wariatora na młocarni jest jak przyspawany. Ściągacz na zdj nie daje rady, koło zębate jak i te mniejsze zaczęło się już wyginać wariator był podgrzewany (zwykłym gazem) oraz tłuczony młotem. Klin ani o minimetr się nie ruszył, do klina był spawany pręt gwintowany (z 10 razy) za każdym razem puszcza w miejscu spawu. Jakieś porady miło widziane bo gumówka czeka w pogotowiu.    

288743113_1157814328407798_3191214130238008505_n.jpg

Nie wybijesz nie ma opcji . podłóż coś pod klina przyspawaj delikatnie do koła i ciągnij   z kołem.

Ziel    68

Miałem to samo, skończyło sie na rozwaleniu koła.

Pytanie czemu ktoś taki zabieg przeprowadził pospawane są nakrętki na szpilkach od wariatora na wale jezdnym i szpilki latają luźno, podkładem pod nakrętkami żadnych nie ma. Powinny być chyba skręcone maksymalnie.   

2901.jpg

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

jahooo    4326
2 godziny temu, krzysztofcvb napisał:

Pytanie czemu ktoś taki zabieg przeprowadził pospawane są nakrętki na szpilkach od wariatora na wale jezdnym i szpilki latają luźno, podkładem pod nakrętkami żadnych nie ma. Powinny być chyba skręcone maksymalnie.   

Zapewne były skręcone na maksa, tylko tam występują bardzo duże siły i się szpilki wyciągnęły, a że nakrętki pospawane, nie szło ich dociągnąć.

Napisano (edytowany)

Wariator na młocarni jeszcze siedzi jak nie wyjdzie do soboty to będą radykalne kroki. ściągacz do klinów też zrobiony ale zaczyna się giąć.
Te szpilki zespawane są w wariatorze (młocarni) na wale jezdnym. ta połówka wariatora ściskana jest w stronę środka i na nakrętki nie działa żadna siła. Okazało się szpilki zbyt głęboko wchodziły w wariator wytarły kilka mm w wariatorze.   

Edytowano przez krzysztofcvb

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matiz
      Witam. Koledzy zakupiłem w tym roku dominatora 58 100PS. Mógłby mi ktoś doradzić odnośnie:
      1. Jaki powinien być luz na wytrząsaczach? jak uruchomię kombajn to słychać ich lekkie huczenie, wał się nie grzeje, kombajnem lekko rusza przód tył
      2. Jak się zabrać do ustawienia kombajnu w polu (sita, obroty bębna, wiatr)? Chodzi mi jak się zorientować co trzeba i kiedy skorygować? Dodam, że mam sita żaluzjowe.

Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez gelo400
      Heh od 1995 roku uzytkuje claasa matadora giganta rok prod.1965 i jak dotąd oprocz pasków wymienilem tylko pompke zasilająca.Silnik jest od forda pali doslownie na dotyk!! Heder 3.6metra.Jak na takiego starego dziadka to kombajn ten mnie zadziwia!! Moze ma ktos jeszcze taki kombajn na AF ?
    • Przez Ziel
      Witam, jaki wymiar powinien mieć fartuch klepiska? Mój jest dziurawy ale wydaje sie za długi tj. 360mm. Przeglądałem internet i nie moge znaleźć fartucha o wymiarach 1240mm x 360mm lub większego.
      Mam jeszcze pytanko. Jakie rozmiary opon przód i tył były montowane w mercatorach?
      Czy może mi ktoś zmierzyć jak wysoko zawieszony jest tył kombajnu?  Najlepiej od posadzki do rury w poprzek kombajnu do której przykręcona jest tylna oś. Miałem prostowaną oś po cofnięciu w studzienkę i wydaje mi sie że tył jest za nisko. Niżej załączam zdjęcie z ww. rurą 

• Przez zbycho77
      Czeka mnie wymiana wałka sprzęgłowego , wyrobiony frez . Proszę o jakieś wskazówki jak ktoś to już robił . 
    • Przez Mercator50
      Witam,otóż nadszedł czas wymiany blach w bębnie odrzutu słomy  (kamień) i przy demontażu starych zauważyłem dodatkowe śruby nie związane z mocowaniem ,zapewne pełnią role wyważenia i stąd moje pytanie jak wyważyć nowe blachy jest jakiś sposób ? Sprzęt to mercator 50
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj