janczar810

PIEC C.O

Polecane posty

janczar810    302

Witajcie

Przyszła pora na zmiane pieca ogrzewania centralnego tylko zbytnio nie mam zielonego pojecia jaki wybrać :)

 

mieszkanie 120mkw. lecz w przyszlosci możliwe zagospodorowanie poddasza o powierzchni ok 70mkw.

 

środek opału

- głównie drewno

- mozliwe rowniez grzanie słomą (mam na mysli baloty>> koSTKA )

- sporadycznie zimma węgiel na wieksze mrozy

- no i roznego rodzaju śmieci

 

Jak narazie co do ceny sie zastanawiam czekam na wasze opinnie i podpowiedzi

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Napisz ile chcesz wydać,bo taki piec to od 3,5 tyś do ponad 20 tyś.

Budynek jest ocieplony.Centralne ma być nowe na miedzi,plastyku czy stare z żeliwnymi kaloryferami a tylko piec nowy.

Na słomę to ponad 10-15 tyś na pewno i słomę musi być w stodole lub wiatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kup sobie piec na drewno z przystawką do trocin. Jedyny minus trzeba te trociny wsypać do zasobnika i mieć je o odpowiedniej wilgotności, reszta jak już się rozpali to bezobsługowe prawie (za wyjątkiem uzupełniania trocin), mam taką Hajnówkę ale 180kW we firmie, fajnie grzeje ale bym musiał mieć trociny z mniejszą ilością zanieczyszczeń, bo przy czyszczeniu trzeba młotkiem kuć ruszto bo się normalnie z piasku i metalu w trocinach zrobi skała (1000*C w przystawce). No i trzeba trochę miejsca w kotłowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Dom jest nieocieplony grubość scian 42cm

wymieniany bedzie tylko PIEC grzejniki sa stalowe zebra i panelowe

cena 5-6tys

 

jak byscie mogli zarzuccie linkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Koniecznie załóż zawór truj drożny.Zwiększa żywotność pieca i ogranicza ilość opału.Na piecu powinno być 65 stopni a jak jest ciepło na dworze to wodę puszczasz z powrotem na piec, a na dom tylko część.

Kolega i znajomi ma piec na Holdz gaz i sobie chwalą.Jest to piec tylko na drewno.przy spalaniu drewna wytwarza się gaz który się spala.Są to bardzo dobre piece które się ładuje co parę godzin.Ja też o nim myślałem, ale z drzewem u mnie różnie.

Ja kupiłem sobie na Eko groszek i jestem bardzo zadowolony, ale to nie jest zbyt tanie grzanie.Ale bardzo wygodne bo co trzy dni schodzę do pieca żeby go wyczyścić i nasypać.

Poszukaj sobie w Goglach teraz nie pamiętam nazw firm. Bo interesowałem się tym z 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To są piece firmy ATMOS zobacz w Goglach.U ciebie to do 20kw spokojnie wystarczy z zapasem.I tak najmniejszy to 18kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To sama nazwa wskazuję,jeden ma dwie komory a drugi trzy.A tak na serio to nie mam pojęcia.Zadzwoń do firmy i się spytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli miałoby to być głównie drewno to z czystym sumieniem mogę polecić piec który kupiłem parę lat temu-firmy Weberman-ma olbrzymie palenisko-połyka polanka do 80 cm długości-no i jest naprawdę nieźle wykonany ze stali kotłowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Polecam piec Ultima plus mam go dwa lata jest naprawde super wydajny. Pale w nim wszystko śmieci, drewno, trociny, miał, węgiel. Jest wykonany z niezłej stali i ma 10 lat gwarancji na elektrykę. tylko niestety trzeba do niego zaglądać co jakiś czas ale jak nasypie miału to 12 godzin mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Prosze o opinie użytkowników pieca MODERATOR Sp. z O.o. z serii

Kotły uniwersalne -Unica

-Unica Sensor

-Unica Vento

-Unica Carbon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

witam mam moderatora jeszcze z 1998 i nadal smiga jestem zadowolony ale w tym roku wymieniam i tez na moderator sensor nie mam co kombinowac u mnie spelnia swoja role wiec wracam do tej samej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Witam mam pytanie ma może ktoś piec na eko groszek ze sterownikiem i podajnikiem? jeśli tak to prosiłbym o odp nwet na nr gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Ile spalacie węgla tak przez zimę? i jaką macie temperaturę na piecu no i jak długo trwa cykl pracy u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

w zeszłą zimę grzane od wrzesnien/październik do chyba marca czy jakos tak, tak jak był jeszcze zimno- ok 4 ton. paliło się praktycznie cały czas.

Strasznie dużo oszczędności daje ocieplenie domu i dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja mam z podajnikiem szufladowym i palimy miałem.

Dom 200m2 nie ocieplony,5 osobowa rodzina.

Palimy od października do kwietnia w tym okresie spalimy 5 ton miału.

Jak nie ma mrozu to palimy od 16-ej do 8 rano.

Cykl pracy ustawia się zależnie od jakości opału.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Ja mam z podajnikiem szufladowym i palimy miałem.

Dom 200m2 nie ocieplony,5 osobowa rodzina.

Palimy od października do kwietnia w tym okresie spalimy 5 ton miału.

Jak nie ma mrozu to palimy od 16-ej do 8 rano.

Cykl pracy ustawia się zależnie od jakości opału.

 

Właśnie wiem no i ustawiam tak ale coś mi się wydaję że za dużo tego węgla idzie tak stosunkowo biorąc pod uwagę np 1 tydzień. Ja opalam eko groszkiem dom ocieplony itd i nie wiem czy tak ma być czy nie ale jakoś mam wrażenie że trochę sporo go na niecały tydzień wystarcza zbiornik na węgiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Zbiornik na węgiel znaczy ile? 25 kg czy 100? :)

Przy zakupie nowego pieca proponuje zwrócic uwagę na dość istotny szczegół a mianowicie żeby były 2 pary króćcy: jedn do co a druga do cwu. nawet jak zmniejszysz na 3-drogowym zaworze temp na co, to i tak na cwu bedziesz miał cieplutką wodę.

Mozna oczywiscie tez dać odejście na cwu przed zaworem 3 drogowym i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam Od kilku miesięcy użytkuje Ogniwo Eko Plus 16kW palę miałem węglowym ze zbożem, a raczej tym co pozostało z czyszczenia. Kocioł jak kocioł z podajnikiem ślimakowym ale sterownik eCoal.pl jest dość ciekawy z dostępem przez Lan i internet mój kocioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie piec z podajnikiem to na jednym zasypie do 3-4 dni chodzi non stop.Dom nowy ok 200 metrów,dobrze ocieplony.Pale 4 rok. w pierwszych dwóch latach poszło do 4,5 tony, w drugim 4. Teraz kupiłem 3,8. A dopiero teraz mi się skończył węgiel z tamtego roku. Dlatego jest różnica w tonażu bo w tamtym roku kupiłem droższy groszek o kaloryczności ok 30 tyś. Teraz na tańszego nie chcę.

 

Co do pomp to ja mam jedną pompę na powrocie do wszystkiego i zawór trójdrożny. Żadnych problemów i super działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Prosze o opinie użytkowników pieca MODERATOR Sp. z O.o. z serii

Kotły uniwersalne -Unica

-Unica Sensor

-Unica Vento

-Unica Car

Mam Moderatora, ale nie wiem jaki model.

Palę w nim drewnem od 1996r. Jak padnie, kupuję znów tej samej firmy do której mam 23km. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

U mnie piec z podajnikiem to na jednym zasypie do 3-4 dni chodzi non stop.Dom nowy ok 200 metrów,dobrze ocieplony.Pale 4 rok. w pierwszych dwóch latach poszło do 4,5 tony, w drugim 4. Teraz kupiłem 3,8. A dopiero teraz mi się skończył węgiel z tamtego roku. Dlatego jest różnica w tonażu bo w tamtym roku kupiłem droższy groszek o kaloryczności ok 30 tyś. Teraz na tańszego nie chcę.

Co do pomp to ja mam jedną pompę na powrocie do wszystkiego i zawór trójdrożny. Żadnych problemów i super działa.

 

4 tony wystarcza Ci na zimę tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj