szakul91

Dobór sprzęgła przeciazeniowego

Polecane posty

szakul91    0

Witam. 

Od kilku dniu zastanawiam się nad doboru sprzęgła przeciazeniowego do maszyny. Tylko problem w tym iż nie mam pojęcia jaki moment powinna mieć maszyna gdyż chce zmodernizowac stara maszynę do siana , przetrzasarka polska famarol  z 229 , producent nic nie pomoże że względu na wiek maszyny. A jedna z głównych wad tej maszyny jest uszkadzanie trybów w przypadku unieruchomienia ramion maszyny. 

Ogólnie maszyna ma przekładnie główna na frez 6 3/8 35 mm naped przenoszony przez zębatek stozkowa Z-17 na większe trybo talerzowa ktore osadzone jest ponownie na frez  6 3/8 średnica 35 mm i po przez łączniki dł. 60 cm z obu stron frez 3/8 średnica 35 lecz tylko około 4 cm z każdej steony jest powierzchnia styku.

Nie mam pojęcia jak dobrać moment Mm żeby zabezpieczyć ta maszynę gdyż widać uszkodzenia na wszystkich frezach a dokonuje regeneracji i szkoda znowu ponownie wszystko uszkodzić. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i rady . Może ktoś ma inną przetrzasarke i wie akurat jaki moment jest w danej maszynie. 

Pozdrawiam 

agrofix224    18

Wydaje mi się, że można by było zastosować sprzęgło np. od prasy Z224 i po prostu na śrubach ustawić w nim taką siłę docisku aby umożliwiało przewracanie, a jak gdzieś przystawi aby maszyna się zatrzymała, wystarczyło by do tego sprzęgła dorobić tarczę z frezem i zamontować je na wałku od przewracarki.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolo-male-23x5-do-sipma-z224-z-224-1-prasa-kostka-CID757-IDGRxhp.html

lub nawet sprzęgło od rozrzutnika obornika i tak jak wyżej wyregulować na tyle by nie ślizgało się przy przewracaniu a przy oporze większym puściło

Wiadomość z agroFakt.pl

szakul91    0

Też ciekawe rozwiązanie bo są gotowe sprzęgła na szybko zlaczke bez przerabiania walka i dorabiania  mocowań. Tylko są różne siły 400 Nm, 600Nm, 800 Nm . Wtedy łatwiej i szybciej rozwiązanie tylko nie mam porównania jakie maszyny ile mają. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez t8nv9gfxwp
      Witam, jak w temacie, jaką przystawkę 8 rzędów  używaną wybrać do Claasa Lexiona 750? 
      Pozdrawiam
    • Przez Łukaszfilip25
      Mam pytanie dzisiejszego dnia zapaliła mi się w kombajnie sampo 3085 podczas pracy kontrolka ostrzegawcza silnika podczas pracy.  Czy ktoś miał podobna sytuacje ? I wie co to może być albo jak naprawić/ zadziałać  . kombajn nie reaguje na gaz . Pracuje na najniższych obrotach.  Ktoś miał podobna sytuację? Kombajn z 2013 r 
    • Przez nowazbyszekk
      Witam forumowiczów! Czy istnieje możliwość hodowli grzybów w miejscu gdzie ich tam wcześniej nie było? Dodam, że mam działkę leśną 
    • Przez Ezkk
      Witam 
      Kombajniści mam dylemat, gdyż nie wiem sam , jak to jest z hamowaniem kombajnem zbożowym na drodze przy dużych prędkościach. Czy można spokojnie cofać joystick i zwalniać prędkość , czy nie jest to wskazane dla żywotności hydrostatu ( można powiedzieć , że hamujemy wtedy maszynę hydrostatem ). Czy bardziej wskazane jest wciśnięcie hamulców i dopiero zwalnianie hydrostatem ?
      Jak co to mój pierwszy temat także proszę o wyrozumiałość 
      Pozdrawiam i liczę na wasze odpowiedzi ( zarówno z praktyki jak i własne spostrzeżenia)
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj