Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomaszborek    0

Witam mam broblem z massey Fergusonem.  Ma 4 póbiegi abcd i pszy większych obrotach wyłancza go jaki może być powut tego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Tzn co wyłącza? Nie można z tego nie zrozumieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Tomaszborek napisał:

Witam mam broblem z massey Fergusonem.  Ma 4 póbiegi abcd i pszy większych obrotach wyłancza go jaki może być powut tego . 

Trzeba mieć nadzieje że Twój nauczyciel języka Polskiego tego nie czyta , bo nawet Pandemia  nie usprawiedliwia  Twoich wypocin  🤣

Edytowano przez Andrz_
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

Podłącze się do tematu. Mój Massey Ferguson 3070 przestał jeździć na zakresie B. Dokładnie mówiąc to jeździ na zakresie A. żółw-zajac działa. półbieg sprawny. Nie mogę przerzucić na zakres B tak jakby coś blokowało lewarek, nawet przesunąć w zakres do kierowcy nie mogę. Tylko na A mogę jechać do przodu i tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dokładnie Ci nie powiem bo dawno nie grzebałem ale na deklu, nad wybierakiem od rewersu jest śruba na klucz 24. Wykręć i sprawdź czy końcówka się rusza.

Drugie to możesz mieć opadniętą pokrywę skrzyni na śrubach (przynajmniej u mnie tak było i blokowany był ruch dźwigni).

Trybo raczej nie spadło bo byś normalnie włączał a nie jechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

Mogę prosić o kontakt na Messengera? Zdjęcia mógłbym wysłać.


lukbold napisał:

dokładnie Ci nie powiem bo dawno nie grzebałem ale na deklu, nad wybierakiem od rewersu jest śruba na klucz 24. Wykręć i sprawdź czy końcówka się rusza.

Drugie to możesz mieć opadniętą pokrywę skrzyni na śrubach (przynajmniej u mnie tak było i blokowany był ruch dźwigni).

Trybo raczej nie spadło bo byś normalnie włączał a nie jechał

Końcówka się rusza. Może to być wina tych oringów na niej? Ciężko nawet ręką chodzi ten wybierak na tłoczku, tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak się rusza to ok.. siłownik AB dostaje olej. Nie możesz przesunąć dźwigni w stronę do kierowcy więc obstawiam, że jednak pokrywa opadła i sworzeń pokrywy nie wchodzi w widełki AB (takie wyżłobienie)

Ja bym zdął pokrywę, wyczyścił i przy dokręcaniu pchał ją ku górze. To jest może 1 czy 2mm luzu na śrubach. Tak było u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wiesz co.. analizuje sytuacje i coś mi tu nie gra. Później sprawdzę na swoim ale coś mi się zdaje że sytuacja z pokrywą byłaby istotna jakby zakres A nie wchodził.

Trzeba sprawdzić szczelność siłownika w pokrywie. Jeśli hydraulika sprawna to brak B wg mnie może sugerować rozlecany synchronizator, zużyte kamienie od przerzucania AB. Trzeba zdjąć dekiel i stwierdzić czy przesuwka AB potrafi zapiąć B a jeśli nie to otwierać przód skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

Przesuwka na B na się przesunąć w stronę silnika czy odwrotnie?

lukbold napisał:

Wiesz co.. analizuje sytuacje i coś mi tu nie gra. Później sprawdzę na swoim ale coś mi się zdaje że sytuacja z pokrywą byłaby istotna jakby zakres A nie wchodził.

Trzeba sprawdzić szczelność siłownika w pokrywie. Jeśli hydraulika sprawna to brak B wg mnie może sugerować rozlecany synchronizator, zużyte kamienie od przerzucania AB. Trzeba zdjąć dekiel i stwierdzić czy przesuwka AB potrafi zapiąć B a jeśli nie to otwierać przód skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3
lukbold napisał:

na silnik

skrzynia.jpg

Siłownik może powodować że zakres B się da wrzucić ale ciągnik ma lekki opór ale nie jedzie? Może minimalnie koła ruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3
sznajdik napisał:

A ja dalej będę utrzymywać teorię że się rozkręcił na AB

Dlatego jak włączam zakres B i wajcha do przodu to słychać takie wycie w skrzyni trochę. Na R jest cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to się zdecyduj czy wchodzi to B i rzęzi czy w ogóle przełączyć na B nie można. Zresztą szkoda klawiatury. Dawno porozbierano miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

pokrywę zdemontowałem i ręcznie zakres AB przesuwałem i wchodzi. Po zamontowaniu pokrywy z powrotem wajcha zaczęła wchodzić na zakres B( do przodu i do tyłu) ale ciągnik nie rusza tylko jak do przodu wajcha to słychać w skrzyni jakby się coś nie zazębiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
8 godzin temu, sznajdik napisał:

A ja dalej będę utrzymywać teorię że się rozkręcił na AB

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

jak to sprawdzić? albo chociaż na razie jak załączyć zakres B na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3
lukbold napisał:

8 godzin temu, sznajdik napisał:

A ja dalej będę utrzymywać teorię że się rozkręcił na AB

 

Sprawdziłem dzisiaj kamerką. Masz rację. Najprawdopodobniej rozkręcił sie AB. Ile czasu zajmie rozjeżdżanie ciągnika? Na co zwrócić uwagę aby nic nie uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie da się zapiąć B jak jest rozj.... poza tym jazda z takim faktem powoduje uszkodzenie korpusu skrzyni

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadeuszMaj    0
Dnia 3.08.2021 o 14:29, lukbold napisał:

 

Witam mam problem z5455 skrzynia z jednym pułbiegiem z 2006r, podczas jazdy wyłączył się napęd i miga czerwona strzałka kierunku jazdy pomurzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

Wymieniłem nakrętkę. Po dokręceniu nie mogę przesunąć widełki na zakres B nawet ręcznie nie wchodzi. Co może być? za mocno dokręcona nakrętka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj